Související zápas

FBC Dobruška
FBCDKAChomutov
2:1(0:0,1:1,1:0)
so 30. 3. 2024 18:00 @ SH Pulická Dobruška, 1. liga žen, 3. kolo
171_20240325_194259.png

Program k utkání FBC Dobruška x Florbal Chomutov

Program k utkání 3. semifinále 1. ligy žen mezi domácím týmem FBC Dobruška a hosty z Florbal Chomutov.

Vítáme vás u programu k utkání 1. ligy žen.

Dnešní utkání je rozhodujícím zápasem v semifinálové sérii mezi Dobruškou a Chomutovem.
V dosavadním vyrovnaném průběhu oba týmy o pouhou branku předčily své soupeřky vždy ve venkovním utkání. V sobotu se radovaly ženy z Chomutova, když dokázaly díky povedené první třetině ubránit výsledek 4:3. V neděli se zase radovala Dobruška, která zvítězila na palubovce na severu Čech 3:2. Dá se tedy očekávat i třetí napínavý souboj, který pošle vítěze do finále 1. ligy žen mezi nejlepší dva celky.

Více z víkendových utkání najdete ve článku.

Pojďme se krátce podívat na dosavadní působení obou soupeřů v této sezóně.

Chomutov se do semifinále dostal nejkratší možnou cestou. V osmifinále si v regionálním derby poradil s Ústím nad Labem 2:0 na zápasy po výsledcích 9:5, respektive 7:2. Ve čtvrtfinále čekal těžší oříšek v podobě Florbalové Akademie Mladé Boleslavi. S tou si ale také ženy Chomutova poradily a dvěma podobnými výsledky 6:3 a 7:3 propluly do semifinálové série s naším družstvem žen. Chomutovské ženy se po celou sezonu držely na prvních příčkách tabulky, což potvrdily i v závěru základní části a výhrou v posledním kole si pojistily druhou příčku.  Chomutov se může pyšnit nejlepší obranou západu, když v 26 zápasech dovolily skórovat soupeřkám pouze 101 branek. Ani jejich útočná snaha však nebyla vůbec marná, 187 vstřelených branek mluví za své. Tým bodově táhne se 67 body druhá žena celkového pořadí kanadského bodování v základní části - Adriana Hýsková, která má za sebou i extraligovou zkušenost v Chodově. Následuje jí Laura Vytrhlíková se 40 body. Obě také vedou klubové individuální statistiky i v právě rozehraném play-off. V chomutovské brance se během sezóny vystřídalo několik brankářek. Na dobré výkony stálice v základní části Lucii Brandejské navazují její kolegyně v play-off Klára Bocianová a Adéla Kotulová, které za svá záda pustily dohromady ve čtyřech zápasech pouze 13 branek. Chomutovu patří také prvenství co se týče návštěvnosti ženského florbalu vůbec. Ani extraligové celky nesahají čísel jako na severozápadě Čech. Průměr 231 diváků na zápas mluví za vše. 

Dobrušťačky zvládly letošní základní část bez ztráty kytičky a dokázaly vyhrát ve všech 22 zápasech. Tato bilance je neskutečná, avšak je třeba ji potvrdit v nynějším play-off. Tam si dobrušské ženy v osmifinále poradily se soupeřkami ze Šitbořic v obou zápasech. V prvním předvedly dobrušským fanouškům 11 branek v síti aligátorek a hned druhý den nedovolily soupeřkám ani jednou skórovat a samy vstřelily sedm branek a vybojovaly tak druhou výhru. Čtvrtfinále bylo o poznání dramatičtější. Nejprve v prvním vzájemném utkání s Black Angels muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byly pražské soupeřky šťastnější a uzmuly první bod v sérii. Dobruška ale druhý den odvrátila matchball aby se o dva dny později radovala na domácí palubovce před zraky 410 diváků podruhé, když dokázala zvítězit 7:6.

Ženy Dobrušky ovládly také několik statistik základní části. Nejlepším střelcem soutěže se stala Diana Peterová s 30 přesnými zásahy. Brankářům poté vévodí Karolína Špačková, která s úspěšností přes 93% a pěti nulami jasně vyhrála brankářské statistiky. Celkově byla Dobruška nejútočnějším týmem, když v základní části vstřelily ženy 145 branek a také nejlépe bránícím celkem. Svým soupeřkám dovolily skórovat pouze 33 krát. Oslabení s procentuální úspěšností 88% je staví na čtvrtou příčku v této činnosti, stejně ta čtvrté místo patří dobrušským ženám v tabulce využití přesilových her. Nejhezčí bilanci však je počet diváků na domácích zápasech. V play-off si našlo cestu do haly na tři zápasy už přes 900 fanoušků, děkujeme!

18:00 | FBC Dobruška x Florbal Chomutov

výsledky v Play-off FBC Dobruška:výsledky v Play-off Florbal Chomutov:
Dobruška byla díky vítězství v základní části nasazená až do osmifinále.

Chomutov byl díky druhému místu v základní části nasazený až do osmifinále.

osmifinále

FBC Dobruška x Aligators Šitbořice 11:2
Aligators Šitbořice x FBC Dobruška 0:7

osmifinále

Florbal Chomutov x Florbal Ústí 9:5
Florbal Ústí x Florbal Chomutov 2:7

čtvrtfinále

FBC Dobruška x Black Angels 4:5p
Black Angels x FBC Dobruška 2:3
FBC Dobruška x Black Angels 7:6

čtvrtfinále

Florbal Chomutov x FA Mladá Boleslav 7:3
FA Mladá Boleslav x Florbal Chomutov 3:6

semifinále

FBC Dobruška x Florbal Chomutov 3:4
Florbal Chomutov x FBC Dobruška 2:3

semifinále

FBC Dobruška x Florbal Chomutov 3:4
Florbal Chomutov x FBC Dobruška 2:3


Související články

FBC Dobruška
170_20240320_021921.jpg

Semifinále pro ženy!

Ženy zvládly rozhodující utkání proti Black Angels slaví postup do semifinále.

173_20240324_203517.jpg

O postupu do finále rozhodne třetí zápas

Ženy o víkendu rozehrály semifinálovou sérii. Vyrovnaným zápasům kralovali fanoušci, když jich na obě utkání přišlo dohromady bezmála tisícovka!