út 19. 3. 2024 19:30 @ SH Pulická Dobruška, 1. liga žen, 3. kolo

Ženy zvládly rozhodující utkání proti Black Angels slaví postup do semifinále.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x BLACK ANGELS  7:6 (2:0,5:3,0:3)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Horáková, Zeisková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Eimannová, Bartošová, Buchalová, Kyšková
branky a asistence: Poláčková (Vávrová), Eimannová (Buchalová), Poláčková (Horáková), Buchalová (Eimannová), Horáková (Zeisková), Buchalová (Eimannová), Fleglová

zásahy brankářů:
Špačková - 22

Úterní večer v hale Pulická v Dobrušce patřil třetímu čtvrtfinálovému utkání našich žen proti pražským Black Angels. Před neuvěřitelnou kulisou 410 přítomných diváků nabídly aktérky podívanou už od prvních vteřin zápasu. Už po sedmi sekundách se totiž Dobruška ujala vedení po brance Poláčkové.  O tři minuty později bylo znovu v hale veselo, když se prosadila Eimannová. Do konce úvodní části se už žádný z týmů neprosadil a tak dobrušťačky po pauze doslova vlétly to druhé třetiny. Po deseti minutách svítilo skóre už 7:0, když se trefila podruhé Poláčková, dvakrát Buchalová, Horáková a kapitánka Fleglová. Bohužel pak ale začaly dobrušské hráčky chybovat a soupeřky dokázaly vstřelit tři branky a snížit. Do kabin se tak šlo se skóre 7:3 pro domácí hráčky. Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že si dobrušťačky pohlídají náskok a dobrým výkonem pokračovaly v dobrém výkonu. Nicméně v průběhu třetiny nabídly svými dvěma vyloučeními možnost hostujícím hračkám, které s díky přijaly a obě proměnily. Bylo tak zaděláno na drama. A když se sedm minut před koncem díky hře bez brankáře prosadily hosté pošesté, náskok byl skoro promarněn. Zbytek zápasu ale i přes tuhý boj nedovolily dobrušťačky soupeřkám skórovat a mohly tak po závěrečném hvizdu slavit postup do semifinále mezi nejlepší čtyři celky první ligy žen!

Příští utkání odehrají ženy již tento víkend. Jejich dalším soupeřem budou ženy Florbal Chomutov. Sobotní utkání odehrají na domácí palubovce, odveta je potom naplánovaná na neděli v Chomutově. Info o časech zápasů přineseme co nejdříve.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér): Dnes jsme si šli za postupem od prvního střídání. Konec třetiny jsme se ale nechali ukolébat a nehráli jsme svoji hru. Ještě lepším začátkem druhé třetiny jsme dnes rozhodli utkání, ale zhruba od půlky zápasu jsme svou nedisciplinovaností pomalu pouštěli soupeře do hry, což vygradovalo ve třetí třetině, kdy jsme našimi chybami zbytečně soupeřky pustili do hry. Infarktový závěr pro všechny, ale myslím že v součtu zasloužená výhra. Musím poděkovat soupeři za fér zápas a za celou sérii, že nás donutil vymáčknout se na doraz. Děkujeme také rozhodčím za zápas. A poslední a největší dík patří všem divákům a fanouškům za obrovskou podporu. 410 lidí je nádhera! V sobotu přijďte zas, zveme vás na semifinále!!!