Informace o klubu

FBC Dobruška

Původně klub vznikl v roce 1998 ve Školním sportovním klubu Bodlinka při ZŠ Fr. Kupky v Dobrušce. V roce 2001 byl zaregistrován klub pod hlavičkou TJ Sokol Dobruška a to až do roku 2012 než ze Sokola vystoupil. Dne 9.5. 2012 se stal občanským sdružením a od roku 2014 zapsaným spolkem FBC Dobruška z.s.

Nyní je dobrušský florbalový klub jedním z největších v kraji se členskou základnou čítající 250 členů. Snažíme se tvořit širokou mládežnickou základnu a připravovat podmínky pro sport pro obyvatele Dobrušky i širokého okolí sahajícího až do Orlických hor. 

Během roku pořádáme navíc oproti běžné tréninkové činnosti další akce jako jsou různá soustředění, předsezónní kempy, teambuldingové akce v Krkonoších, či tradiční Vánoční či posezónní besídky. Pravidelně také jezdíme do kolébky florbalu - Švédska, na největší mládežnický turnaj na světe Gothia Innebandy Cup, kde jsme již čtyřikrát hájili dobrušské barvy.
Výjimkou nejsou ani domácí turnaje Nisa Open, Brno Open Game, Prague Games či Czech Open. Snažíme se tak nabízet vyžití pro všechny kategorie a kromě sportovní stránky spojovat hráče a hráčky lidsky na těchto dalších akcích.