Související zápasy

O postupu do finále rozhodne třetí zápas

Ženy o víkendu rozehrály semifinálovou sérii. Vyrovnaným zápasům kralovali fanoušci, když jich na obě utkání přišlo dohromady bezmála tisícovka!

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x FLORBAL CHOMUTOV  3:4 (1:3, 2:1, 0:0)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Horáková, Zeisková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Eimannová, Bartošová, Buchalová, Kyšková
branky a asistence: Kyšková (Buchalová), Peterová S. (Ulbrichová), Bartošová (Buchalová)

zásahy brankářů:
Špačková - 22

Úvodní utkání začaly lépe hráčky hostí. Na úvodní branku Havlínové stačila ještě ío deset minut později odpovědět Eimannová, ale byly to hráčky Chomutova, které v první třetině byly aktivnější a více a míčku. Navíc trestaly chyby domácí obrany a do konce třetiny se ujaly vedení 3:1. Do druhé třetiny ale nastoupila Dobruška tak jak ji známe. Aktivním přistupem si začali dobrušťačky vytvářet více šancí a zhruba v polovině utkání snížila Buchalová. Tři minuty před koncem prostřední části utkání se opět chomutovské ženy dostaly do dvoubrakového vedení, v zápětí ale rychle reagovala D. Peterová, která doklepla míček do odkryté branky. Ve třetí třetině domácí fanoušci, kterých se sešlo neuvěřitelých 474 v Pulické hale, mocně hnali dobrušské ženy za vyrovnáním. Množství šancí ale zůstalo nevyužito a tak si první bod v sérii pro sebe uzmul Chomutov.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér): Dneska jsme nechytli první třetinu, ale pak už jsme se dostali ke své hře a hnali jsme se za vyrovnáním. Moc tomu nechybělo, škoda že to nedopadlo. Nevadí, dobrý zápas s těžkým soupeřem. Zítra to vrátíme zpět do Dobrušky. Děkujeme naprosto úžasným fanouškům, nesmysl, skoro pětikilo lidí na florbale v Dobrušce. Jedním slovem nádhera! Děkujeme!
Komentář hostů Hýsek Martin (Vedoucí): Krásné semifinále a nádherná kulisa. Díky moc všem a uvidíme se zítra.

FLORBAL CHOMUTOV x FBC DOBRUŠKA  2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

sestava: Špačková - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Horáková, Zeisková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Bartošová, Buchalová, Kyšková, Jedličková
branky a asistence: Eimannová (Peterová D.), Buchalová, Peterová D. (Poláčková)

Špačková - 25

Nedělní odveta se odehrála na chomutovské palubovce, opět za fantatické divácké kulisy. Víc než pětistovka fanoušků hnala oba týmy k vítězství. Oproti sobotě měla Dobruška lepší vstup do utkání a během první třetiny měla více ze hry. Avšak i domácí se dostali ke svým gólovkám. Stav byl ale skoro po celou dobu první části bezbrankový. O první branku se postarala až dvě minuty před koncem Kyšková a dala Dobrušce vedení. Druhá třetina měly dost podobný obraz hry, domácí hrozily z výpadů, které praměnily z jejich dobré hry jeden na jednoho. Dobruška dobře bránila a svou aktivitou v útoku si tvořila šance. Na branku se čekalo opět dlouhou dobu. Síť rozvlnila v patnácté minutě S. Peterová, která dobře tečovala před brankou domácích. Ve třetí třetině se chomutovské hráčky hnaly za otočením výsledku. Zdramatizování přišlo ve třetí minutě, když se šťastnou tečí dostaly do hry. Dobrušťačky ale vytrvaly se svou hrou, kterou praktikovaly celý zápas a poctivou obranou držely domácí dál od tradičně spolehlivě chytající Špačkové. Větší radost navíc zařídila Bartošová, která šest minut před koncem zužitkovala pas Buchalové a vrátila Dobrušce dvoubrankové vedení. Chomutov se chvíli poté uchýlil ke hře v bez brankáře, která jim ale vynesla pouze snížení na 2:3. Ženy již zbytek utkání odbránily a zaslouženě si vybojovaly třetí rozhodující utkání.

Komentář hostů Černý Jan (Trenér): Přijeli jsme si pro výhru a od začátku to myslím bylo vidět. Opět play-off zápas jak hrom, dnes jsme byli pozornější dozadu a domácí jsme nepustili víc do hry. Myslím že teto sérii třetí zápas budě slušet. Hlavně pro všechny diváky. Děkujeme těm našim, že nás hnali i tady a pomohli vytvořit skvělou atmosféru. Díky domácím za zápas, ještě jednou, skvělá atmosféra a připravenost tady v Chomutově. Všem našim fans u online děkujeme za podporu na dálku!!
Komentář domácích Hýsek Martin (Vedoucí): Sobota rozhodne.Pro fanouška super že uvidí další zápas.Těšíme se a jdem si pro postup.