Související zápas

FBC Dobruška
FBCDKAStart98
7:1(1:0,1:0,5:1)
so 13. 4. 2024 19:00 @ SH Pulická Dobruška, 1. liga žen, 3. kolo
176_20240408_141122.png

Program k utkání FBC Dobruška x FATPIPE Tigers Start98

Program k utkání 1. finále 1. ligy žen mezi domácím týmem FBC Dobruška a hosty z FATPIPE Tigers Start98.

Vítáme vás u programu k utkání 1. ligy žen.

Dnešní utkání je už třetím zápasem finálové série mezi Dobruškou a Startem. Oba celky se propracovaly do finále přes napínavé a vyrovnané semifinálové bitvy. Pražské soupeřky zvládly otočiv vývoj série proti Kutné Hoře, Dobruška zase proti Chomutovu. Vyvrcholením první ligy je tato finálová série, která proti sobě svedla dva týmy, které vévodily základní části obou svých divizí. Oba celky zatím drží výhodu domácího prostředí a jak minulou sobotu Dobruška, tak v neděli Start98, využily domácí výhodu a zvítězily. O první místo v 1. lize žen tak bude rozhodovat dnešní utkání. Sobotní utkání otáčely dobrušťačky v závěru třetiny a v prodloužení vstřelily rozhodující branku. Neděle měla opačný průběh a Dobrušce vedení 2:1 nestačilo, když ve třetí třetině otočil Start třemi brankami vývoj utkání. Finálovou sérii provází skvělá atmosféra, kterou vytváří dobrušští fanoušci. Doma v sobotu "vyprodali" Pulickou halu, a v neděli velmi početná skupinka fans mohutně hnala dobrušské ženy za vítězstvím. I dnes se dá očekávat obrovská podpora z domácích tribun, která požene dobrušťačky k vysněné výhře.

Pojďme se krátce podívat na dosavadní působení obou soupeřů v této sezóně.

FATPIPE Tigers Start98 v letošním ročníku vyhrál západní část první ligy s náskokem sedmi bodů na Chomutov. Ze 26 odehraných zápasů získaly pražačky 67 bodů, a prohrály pouze třikrát. V produktivitě táhla start v základní části Mayya Lytorova, která nasbírala 42 bodů, následovala jí Emílie Skalíková, která také v současnosti vede tabulku kanadského bodování v probíhajícím play-off se sedmácti body. V brance drží svůj tým Eliška Držíková, která se pyšnila úspěšností zákroků přes 85 procent. Start si v dosavadním play-off poradil se třemi soupeři. Nejvíc na mále měl vítěz západní části první ligy hned v osmifinále proti Panthers Praha. Tam brzký konec sezóny odvrátily hráčky Startu až v nájezdech a poté otočily vývoj série. Čtvrtfinále proti dalšímu pražskému soupeři SKV zvládly celkem hladce a po výsledcích 7:5 a 9:4 zamířily do semifinále proti Kutné Hoře. V něm nevyšel Startu první zápas, který prohrál 3:6, poté ale ve dvou vyrovnaných utkáních dokázaly hráčky hlavního města zvítězit a postoupit do finále. 

Dobrušťačky zvládly letošní základní část bez ztráty kytičky a dokázaly vyhrát ve všech 22 zápasech. Tato bilance je neskutečná, avšak je třeba ji potvrdit v nynějším play-off. Tam si dobrušské ženy v osmifinále poradily se soupeřkami ze Šitbořic v obou zápasech. V prvním předvedly dobrušským fanouškům 11 branek v síti aligátorek a hned druhý den nedovolily soupeřkám ani jednou skórovat a samy vstřelily sedm branek a vybojovaly tak druhou výhru. Čtvrtfinále bylo o poznání dramatičtější. Nejprve v prvním vzájemném utkání s Black Angels muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byly pražské soupeřky šťastnější a uzmuly první bod v sérii. Dobruška ale druhý den odvrátila matchball aby se o dva dny později radovala na domácí palubovce před zraky 410 diváků podruhé, když dokázala zvítězit 7:6. Semifinálová série proti Chomutovu byla reklamou na florbal se vším všudy. První utkání ženy nedokázaly vyhrát a prohrály na domácí půdě před zraky 470 fanoušky těsně 4:3. Druhý den v Chomutově však prohru odčinily a zvítězily znovu těsně 3:2, opět před neskutečnou diváckou kulisou pěti stovek fanoušků. Rozhodující utkání do dobrušské sportovní haly přivítalo rekordních 544 diváků a dobrušťačky v něm dokázaly přehrát Chomutov 2:1 a postoupit do finále. 

Ženy Dobrušky ovládly také několik statistik základní části. Nejlepším střelcem soutěže se stala Diana Peterová s 30 přesnými zásahy. Brankářům poté vévodí Karolína Špačková, která s úspěšností přes 93% a pěti nulami jasně vyhrála brankářské statistiky. Celkově byla Dobruška nejútočnějším týmem, když v základní části vstřelily ženy 145 branek a také nejlépe bránícím celkem. Svým soupeřkám dovolily skórovat pouze 33 krát. Oslabení s procentuální úspěšností 88% je staví na čtvrtou příčku v této činnosti, stejně ta čtvrté místo patří dobrušským ženám v tabulce využití přesilových her. Nejhezčí bilanci však je počet diváků na domácích zápasech. V play-off si našlo cestu do haly na pět zápasů už skoro dva tisíce fanoušků, děkujeme!

00:00 | FBC Dobruška x FATPIPE Tigers Start98

výsledky v Play-off FBC Dobruška:výsledky v Play-off FATPIPE Tigers Start98:
Dobruška byla díky vítězství v základní části nasazená až do osmifinále.

Start98 byl díky vítězství v základní části nasazen až do osmifinále.

osmifinále

FBC Dobruška x Aligators Šitbořice  11:2
Aligators Šitbořice x FBC Dobruška  0:7

osmifinále

Tigers Start98 x Panthers Praha  6:10
Panthers Praha x Tigers Start98  6:7pn
Tigers Start98 x Panthers Praha  9:4

čtvrtfinále

FBC Dobruška x Black Angels  4:5p
Black Angels x FBC Dobruška  2:3
FBC Dobruška x Black Angels  7:6

čtvrtfinále

Tigers Start98 x SKV  7:5
SKV x Tigers Start98  4:9

semifinále

FBC Dobruška x Florbal Chomutov  3:4
Florbal Chomutov x FBC Dobruška  2:3
FBC Dobruška x Florbal Chomutov  2:1

semifinále

Tigers Start98 x FBC Kutná Hora  3:6
FBC Kutná Hora x Tigers Start98  3:2
Tigers Start98 x FBC Kutná Hora  4:2

finále

FBC Dobruška x Tigers Start98  3:2p
Tigers Start98 x FBC Dobruška 4:2

finále

FBC Dobruška x Tigers Start98 3:2p
Tigers Start98 x FBC Dobruška 4:2

Související články

FBC Dobruška
175_20240401_000816.jpg

Ženy slaví postup do finále 1. ligy!

Rozhodující utkání semifinále 1. ligy žen mezi Dobruškou a Chomutovem nabídlo parádní bitvu s neskutečnou diváckou kulisou. Do haly Pulická si v sobotu našlo cestu 544 diváků!