Související zápasy

Ženy hrají se Startem vyrovnaně

Úvodní finálové duely dopadly výhrami domácích celků, rozhodovat tak bude třetí zápas.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x TIGERS START98  3:2p (0:0, 1:1, 1:1,1:0)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Horáková, Zeisková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Eimannová, Bartošová, Buchalová - Kyšková, Jedličková
branky a asistence: Vávrová (Peterová), Vávrová (Eimannová), Poláčková (Bašová M.)

zásahy brankářů:
Špačková - 15

První finále hostila dobrušská hala Pulická, která byla opět beznadějně plná. Celkem 544 fanoušků od úvodního hvizdu podporovalo domácí ženy. Ty se do pražských soupeřek pustily hned od začátku, tak jak jim je vlastní, ale gólovou radost to v první třetině neneslo. Hráčky Tigers poctivě bránily a vyrážely k nebezpečným protiútokům. Jeden z nich dokázaly v úvodu druhé části proměnit a poprvé se tak radovaly soupeřky. Odpověď přišla o tři minuty později z hokejky Vávrové. Dobruška dál dobývala obranu hostů, ale bezvýsledně. Ve třetí třetině hned zkraje dostaly domácí hračky možnost přesilové hry, tu ale využily bohužel soupeřky a ujaly se podruhé v utkání vedení. Pokračovalo tak další urputné dobývání branky Startu. Vyrovnat se nakonec povedlo tři minuty před koncem, když se podruhé trefila Vávrová. Do konce utkání byly dobrušťačky na koni a hnaly se za rozhodujícím gólem, ten ale musel počkat až do prodloužení. V něm pokračoval tlak dobrušťaček, který vyvrcholil na konci druhé minuty prodloužení, když míček dorazila za brankovou čáru Poláčková. Dobruška se tak radovala z prvního bodu v sérii.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér):
Dneska by se nám to hořce kousalo, ale jsem rád, že jsme to nakonec zvládli. Soupeř dobře připraven a my jsme dobývali tuhou obranu se skvělou gólmankou. První bod máme, zítra jdeme znovu od nuly bojovat o ten rozhodující. Děkujeme všem pořadatelům a našim neskutečným fanouškům. To co předvádí je naprosto úžasný, DĚKUJEME!

Komentář hostů Koníček Miroslav (Trenér): Těžký, hodně těžce se to hodnotí. Chyběl nám kousíček a soupeř ho měl. My teď musíme dobře zregenerovat a připravit se na žítřejší souboj. Věřím, že se sem ještě vrátíme a ukážeme naší sílu. Díky moc holkám za zápas, nemají se vůbec za co stydět. Díky také rozhodčím a místním divákům.

TIGERS START98 x FBC DOBRUŠKA 4:2 (1:2,0:0,3:0)

branky a asistence: Vávrová (Peterová D.), Peterová S.

Špačková - 27

Nedělní odveta na jižním městě v Praze byla znovu před parádní diváckou kulisou, kterou opět podpořil mocný výjezd dobrušských fanoušků. Ti viděli oproti sobotě živější soupeřky, které se snažily využít domácí prostředí. Jako první také otevřeli skóre, po pěti minutách využili přečíslení. Odpověď ale byla bleskurychlá, hned po buly využila protiútok Vávrová a bylo srovnáno. O deset minut později bylo ještě veseleji, když po dorážce zvýšila S. Peterová. Utkání nabízelo dal šance na obou stranách, ale obě brankářky předváděly parádní zákroky a dalších třicet minut nepustily za svá záda jediný míček. To se bohužel změnilo ve třetí třetině, když domácí hračky využily skulinu v obraně a vyrovnaly. Dobrušťačky se dál snažily překlopit skóre opět na svou stranu, ale nedařilo se a naopak domácí hráčky dostaly výhodu dvou trestných střílení, které využily a zhatily tak Dobrušce šance na výhru v tomto utkání. O vítězi první ligy se tak rozhodne ve třetím utkání, které bude hostit opět Dobruška.