FBCDKAChomutov
2:1(0:0,1:1,1:0)
so 30. 3. 2024 18:00 @ SH Pulická Dobruška, 1. liga žen, 3. kolo

Ženy slaví postup do finále 1. ligy!

Rozhodující utkání semifinále 1. ligy žen mezi Dobruškou a Chomutovem nabídlo parádní bitvu s neskutečnou diváckou kulisou. Do haly Pulická si v sobotu našlo cestu 544 diváků!

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x FLORBAL CHOMUTOV  2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Horáková, Zeisková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Eimannová, Bartošová, Buchalová - Kyšková, Jedličková
branky a asistence: Vávrová (Poláčková), Fleglová (Zeisková)

zásahy brankářů:
Špačková - 23

Za hlasité podpory obou fanouškovských kotlů začal v sobotu souboj o finálovou účast. Úvodní dějství zvládaly lépe hostující hráčky Chomutova, a ve hře měly lehce navrch. Obě družstva si ale dokázaly vytvořit svoje šance, obrany ale byly pozorné a obě brankářky ani jednou v první třetině neinkasovaly. Skóre se měnilo až v sedmé minutě druhé části zápasu, když si odražený míček před dobrušskou brankou našla Hýsková a dobrušská obrana ji nedokázala zabránit ve střele. Chomutovské hráčky se tak ujaly vedení 1:0. Dobruška odpověděla šest minut poté. Poláčková rychle rozehrála standartní situaci na Vávrovou, ta doklepla míček do branky a bylo srovnáno. Vstřelená branka vlila další energii do žil dobruššťaček, které se hnaly za dalším gólem v síti hostů. Ve druhé třetině to holky nestihly, ale o to rychleji se o to postaraly hned na začátku poslední třetiny utkání. Po půl minutě hry našla Zeisková nahrávkou kapitánku Fleglovou, a ta vstřelila rozhodující branku utkání. Chomutov se po zbytek třetiny snažil smazat jednogólové manko, ale Dobruška působila odhodlaně a obrana fungovala skvěle. Hosté na ni nenašly recept, a naopak domácí hráčky provětrávaly tu chomutovskou. Pojišťující branku se ale holkám nepodařilo vstřelit, a tak si pro diváky připravily ještě infarktový závěr v podobě vyloučení. Chomutov poslední dvě minuty odehrál bez brankáře v dvojnásobné přesilovce šest na čtyři, ale skóre se jim nepodařilo už změnit. Dobruška tak vybojovala finále, ve kterém se utká již tuto sobotu proti pražskému celku Tigers Start98.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér): Souboj play-off se vším všudy. Děkujeme Chomutovu za skvělou sérii, ty tři zápasy se musely líbit všem divákům, kterých jich na ty tři zápasy 1.ligy přijde celkem 1500! Jedním slovem masakr! Dneska rozhodla naše bojovnost a koncentrace. Celá série reklama na florbal od obou týmů. Ještě jednou díky. Obrovský dík patří domácím pořadatelům, kteří připravili dobrušskou arénu na tohle utkání. A samozřejmě dík našim fanouškům, neskutečná atmosféra, jedeme dál! DÍKY VŠEM!