Světlá n/SFBCDKA
4:6(0:4,1:1,3:1)
so 14. 10. 2023 17:00 @ SH Světlá nad Sázavou, 1. liga žen, 7. kolo

Ženy zvládly těžkou zkoušku ve Světlé

Sedmý zápas v 1. lize žen naše družstvo cestovalo již podruhé v krátkém čas do haly ve Světlé nad Sázavou, kde se utkaly s místním družstvem.

ŽENY A

SKLO SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU x FBC DOBRUŠKA 4:6 (0:4,1:1,3:1)

sestava: Dubská (Špačková) - Vávrová, Bašová V., Poláčková, Bartošová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Peterová S., Eimannová, Bašová M. - Jedličková, Pavlová
branky a asistence: Poláčková, Bašová M. (Bartošová), Bašová M. (Zeisková), Horáková, Poláčková, Peterová D.
zásahy brankářů:
 Dubská - 25

Nabitý víkendový program FBC Dobruška zapříčinil vyslání hráček A týmu na další výjezdní utkání bez podpory trenérů. To však dobrušťačky jen více namotivovalo a v první třetině dominovaly. Po trefách K. Poláčkové, M. Bašové a výletu na útočnou polovinu A. Horákové si udělaly důležitý náskok 4:0 po první třetině. V posledních zápasech druhé třetiny ženám moc nevychází a ani ta sobotní nebyla výjimkou. Střelecky se v ní začalo dařit o soupeřkám a po vyrovnané druhé třetině bylo skóre 5:1 z pohledu Dobrušky. Ve třetí třetině byla Světlá o ti více dravější a přidala další 3 branky, čímž se dostala na kontaktní jednobrankový rozdíl. Jelikož byly dobrušské ženy na střídačce samy, na sklopené hlavy skvěle zareagovala kapitánka V. Bašová, která vybrala si oddechový čas. Porada pomohla a dobrušťačky nejen že ubránily power-play soupeřek, navíc po vyhraném souboji D. Peterové přidaly branku do prázdné branky a zpečetily tak výhru 6:4. Sedmá výhra na světě se tak nakonec nerodila lehcece, ale těžké utkání naše ženy zvládly a připisují další důležité body z venkovního utkání.

Další zápasy hrají naše ženy doma už za dva týdny! Dorazte je tedy podpořit na sváteční víkend 28. a 29. října, kdy přivítají jihomoravské soupeky Hattrick Brno a Aligators Šitbořice.

Komentář hostů Bašová Vanesa (Trenér): Bylo to z naší strany odmakané, ale nikoliv 100% utkání. I přes snahu hrát naši hru se kupily chyby, které jsme však nakonec herně a především v hlavách zvládly, udržely vedení a přidaly ještě jeden gól. Děkujeme soupeřkám za zápas. Zdravíme diváky i trenéry u onlinu a trenérům přeje hodně štěstí v jejich zápasech.