FBCDKARtyně v/P
8:2(2:1,4:1,2:0)
st 16. 11. 2022 19:00 @ SH Pulická Dobruška, 1. liga žen, 12. kolo

Vložené kolo zvládly ženy vítězně

Večer před státním svátkem měly na programu ženy A vložený zápas uprostřed týdne proti celku Orel Rtyně v Podkrkonoší.

FBC DOBRUŠKA x OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ  8:2 (2:1,4:1,2:0)

Opět velmi slušně zaplněná dobrušská hala viděla ve středeční podvečer další zápas dobrušských žen. Nutno ale říci, že první třetinu jim mnoho florbalové podívané ani jeden celek nenabídnul. Úvodní část byla z domácí strany plná nepřesností a hra postrádala kvalitu. I přes to se ale podařilo dobrušskému týmu vstřelit první dvě branky zápasu. Větší aktivita byla na straně domácích a soupeř hrozil spíš z protiútoků a snažil se trestat chyby a nepřesnosti ve hře domácích hráček. To se hráčkám Rtyně povedlo v patnácté minutě a snížil na rozdíl branky. Do konce třetiny se obraz hry moc nezměnil a tak se beze změny skóre po pauze pokračovalo do druhé třetiny. Rtyně dokázala po třech odehraných minutách srovnat stav a vypadalo to na další tuhou a vyrovnanou bitvu s tímto tradičním soupeřem. Nicméně poté už v této části úřadovaly jen domácí hráčky. Zlepšily pohyb na útočné polovině a nasázely do konce druhé třetiny postupně čtyři branky, čímž otupěly šance hostujících hráček ze Rtyně. Ve třetí části udržely dobrušťačky tempo z druhé třetiny a soupeři z Podkrkonoší zdálo se, došly síly. Třetí třetina byla, co se střel na bránu týče, nejlepší z domácí strany, když ženy přestřílely protivníka v této části 19:3. Gólem skončily ale pouze dva pokusy a tak Dobruška navázala na vítězné zápasy a porazila Rtyni 8:2.