96_20230907_130525.png

Preview: A tým žen i mužů vstupují do nové sezóny 2023/2024

Oba A-týmy budou letos nastupovat v celostátní soutěži. Přinášíme vám představení nové sezóny obou našich A-týmů.

Třiadvacátá sezóna v historii dobrušského klubu bude zapsána jako historicky první, ve které naši muži nastoupí v celostátní soutěži. Naskytla se jim, díky dobrým výsledkům v minulé sezóně, možnost postoupit do divize. A ta klepe prvními zápasy už na dveře. Již v sobotu se muži představí proti Havlíčkovu Brodu. To ženské áčko nastoupí o víkendu také prvně v sezóně v 1. lize, kterou dobrušťačky drží již devět let po sobě. 

Největším favoritem divizní skupiny mužů bude jistě celek Třebíče, který po sedmi sezónách sestoupil z národní ligy níže. K dalším adeptům na první příčky patří také Litomyšl a Jihlava, která obsadila v divizi D druhé respektive čtvrté místo. Celky Brna a Vysokého Mýta odehrály v minulé sezóně klidný střed tabulky, oproti dvěma týmům z pardubického kraje - Letohrad a Orlicko-Třebovsko, kteří byli shodně těsně nad hranicí sestupových vod. Tabulku a také favority soutěže doplní celek, který byl přesunutý z divize C - a sice FBŠ Všestary, které vloni velmi dobře zvládli své zápasy a s 35 body byli ve své skupině pátí. Tyto tradiční účastníky divize doplní čtyři nováčci. Dva z Vysočiny Hippos Žďár n/S a Havlíčkův Brod - celky které již z minulosti mají zkušenosti z celostátními soutěžemi. A dva z královehradeckého kraje - rezervu prvoligového hradeckého FbC a konečně také náš tým FBC Dobruška.

To ženy zažily ve své skupině velký průvan.  Po roční pauze se brněnské Židenice vrátily zpět mezi elitu do extraligy. Po úspěšné baráži je následovali také ženy Třince. A volné místo v nejvyšší soutěži doplnily ženy Znojma. Odchody týmů ve skupině východ první ligy neznamenaly posuny pouze o level výše, ale také opačným směrem. První ligu nadále nepřihlásily ženské týmy Havířova, Rtyně a Přerova. Kvůli doplnění východní skupiny první ligy byly ženy Kutné Hory přesunuty ze západní skupiny právě do té východní. Navíc z druhých lig postoupily celkem tři ženské celky. A sice tým Svitav, Světlé n/S a Horní Suché. Tyto tři nováčky doplní tradiční účastníci Aligators Šitbořice, IBK Hradec Králové, SK Jihlava, TJ Centropen Dačice a FBŠ Hattrick Brno. 

Cíle sezóny jsou pro mužské družstvo jasné. Přes léto se podařilo dát dokupy širší kádr, který má jasný úkol, udržet divizní soutěž i pro další sezónu. Muži jsou si vědomi, že s florbalem na celostátní úrovni budou mít zkušenost prvně a rozhodně nastupují do sezóny s pokorou. Avšak věří, že se v soutěži rychle adaptují a budou rovnocenným soupeřem pro všechny týmy. 
Naopak ženy patří ve skupině východ, dle loňských výsledků, k favoritkám soutěže. Nicméně soutěž je okysličena novými a neznámými týmy, tak je třeba být na pozoru a pro dobrušťačky rozhodně nebude soutěž procházkou v růžové zahradě. Tradiční bitvy s Hradcem nebo Aligátorkami slibují vždy napínavé souboje. Svou kvalitu a stále zlepšující se výkony mají týmy Jihlavy, Kutné Hory a Hattricku. A samozřejmě se určitě budou chtít také předvést nováčci soutěže. Cílem pro ženy je co nejlepší pozice pro play-off, kde by rády došly co nejdál, aby třeba přivezly do Dobrušky i soupeře ze západní skupiny..

Nejvíce se obě naše A-družstva těší na domácí zápasy v nové hale Pulická. Kam minulou sezónu chodili na utkání stovky fanoušků. Letos i muži nabídnou pravidelnou dávku domácích zápasů a tak o podívanou na dobrušské palubovce nebude nouze! 


Čtvrtá nejvyšší celostátní soutěž. Celkem 5 divizí. Naši muži hrají skupinu D společně s dalšími 11 soupeři.
Druhá nejvyšší celostátní soutěž. Celkem 2 divize - západ a východ. Naše ženy hrají východní skupinu společně s dalšími 9 soupeři.
Systém
soutěže
Z každé skupiny postupuje nejlepších 5 týmů do play-up (+ 2 nejlepší týmy ze šestých míst). Týmy na posledních třech místech sestupují do regionální ligy. Muži hrají s každým soupeřem dvakrát, vždy doma a venku.
Všechny týmy hrají play-off. Týmy umístěné na prvních čtyřech místech jsou ve vyřazovacích bojích nasazeni výhodněji a mají první kolo volno. Ženy hrají s každým soupeřem dvakrát, vždy doma a venku. Se čtyřmi soupeři dokonce třikrát.
Soupeři
Změny v kádru - příchody
Václav Grulich - z Florbal Náchod
Jakub Hejhal - z Florbal Náchod
Tomáš Kulhánek - z FBC Dobré
Jiří Verner - z FBC Dobré
Josef Šmída - přesun z B týmu
Jakub Kollert - přesun z B týmu
Jitka Fleglová - návrat z mateřské dovolené
Veronika Kyšková - z TJ Sokol Jaroměř
Změny v kádru - odchody
David Janeček - přesun do B týmu
David Hroch - přesun do B týmu
Eliška Buchalová - přerušení kariéry, prac. povinnosti
Patricie Březovská - přerušení kariéry, mat. dovolená
1. zápas
sobota 9. 9. 2023 od 19:00
soupeř Havlíčkův Brod | hala Světlá n/S
neděle 10. 9. 2023 od 15:30
soupeř Světlá n/S | hala Světlá n/S