Související zápasy

FBC Dobruška
140_20231209_153525.jpg

Pět víkendových turnajů naší mládeže

Kromě mužského a ženského áčka se o víkendu představilo pět dalších dobrušských kategorií.

JUNIORKY

FBC DOBRUŠKA x FBK JIČÍN 3:1
FBC DOBRUŠKA x FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO 7:0

V neděli dopoledne odehrály juniorky další turnaj, tentokrát v Jičíně. V zraněními okleštěné sestavě si holky poradily s oběma soupeři. V prvním utkání přehrály domácí Jičín poctivou hrou, kde soupeřkám nedovolily kromě jedné branky nic navíc a zvítězily 3:1. Druhý zápas holky taktéž zodpovědně odbránily a soupeřkám z Orlicko-Třebovska nasázely sedm branek. Z posledního turnaje letošního kalendářního roku tak vezou plný počet bodů a drží třetí místo v tabulce. 


DOROSTENCI

FBC DOBRUŠKA x IBK HOLICE 2:9
FBC DOBRUŠKA x SOKOL CHLUMEC N/C 7:4

Dorostenci se na sobotním pátém turnaji v sezóně představili v nám dobře známé Rokytnici, která byla dlouhá léta naší domovskou halou. V prvním utkání kluci bohužel nestačili na Holice a prohráli s nimi vysoko 2:9. Chuť si ale dorostenci spravili v druhém utkání, když porazili Chlumec 7:4. Kluci tak dále pokračují ve třetím koši 2. ligy dorostenců.


MLADŠÍ ŽÁCI

FBC DOBRUŠKA x OREL PŘELOUČ 2:6
FBC DOBRUŠKA x FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO 0:2
FBC DOBRUŠKA x FLORBAL NÁCHOD 1:2
FBC DOBRUŠKA x FBC DRACI LANŠKROUN 1:7

Report trenéra Jirky Skladowského: "Dnešní zápas se mi hodnotí velmi složitě. Vzhledem k nemocem a zraněním jsme nakonec museli přistoupit k sestavování sestavy ve stylu, kdo má florbalku, hraje. Na turnaj jsme odjížděli beze všech stabilních centrů a tak se hráči, kteří hrají v obraně vystřídali na centru i v útoku a to i díky zraněním, které nás dostihly i během turnaje. Pro dva hráče to byl první zápas na velkém hřišti. Dětem jsem nemohl nic vytknout, protože snaha a zápal pro hru nemohly nahradit sehranost na dlouhodobých postech. Kromě prvního zápasu jsme sehrávaly vyrovnaná utkání a na děti jsem nakonec vzhledem k tomu jak dohrávaly byl pyšný. Velkou pochvalu dnes zasloužil brankář. Poslední zápas respektive poslední poločas hodnotit raději nebudu, abych se nedostal k pohádce o tom, kterak jeden člověk na hřišti může dětem zkazit florbalovou neděli."


ELÉVKY

Šest statečných elévek se představilo na druhém turnaji v sezóně v neděli ve Rtyni. Pro několik holek to byl vůbec první turnaj v životě, a tak se seznamovali s tím jak to na turnaji a při zápasech chodí. Holky odehrály celkem čtyři utkání a sice proti dvěma týmům Jičínu, domácí Rtyni a proti Svitavám. 


PŘÍPRAVKA

Třetí turnaj v sezóně pro naše nejmenší. Přípravka se představila na dalším turnaji v Hradci Králové a tam si zahráli celkem šest zápasů a to proti Cerekvi, dvěma týmům Hradce, Rtyně, Náchoda a Jaroměře. Kluci si turnaj užili a už se těší na další zápasy v novém roce!