Související zápasy

FBC Dobruška
52_20221128_114416.jpg

O víkendu se představilo celkem pět dobrušských kategorií

Dobrušské týmy odehrály o víkendu celkem 13 zápasů, zvítězit se jim podařilo ale pouze ve dvou.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x FBC INTEVO TŘINEC  3:5 (1:2,1:1,1:2)

Výjezd do Moravskéslezského kraje ani tentokrát pro ženské áčko neznamenal nijaký větší bodový příděl. Na palubovkách v Třinci a Havířově se ženám historicky nedaří sbírat body, a nejinak tomu bylo i tentokrát. Sobotní zápas měl přitom velmi slušné parametry, hrálo se ve vysokém tempu celých 60 minut a naše ženy odehrály skvělé utkání, ve kterém byly ve většině zápasu lepším týmem. Bohužel se hraje na góly a těch dali domácí o dva (čti jeden) více. Jeden gól navíc jim nesprávně přiznal rozhodčí. Díky neproměňování šancí to bohužel ani tentokrát ve Třinci i přes dobrý výkon na body nestačilo.
Komentář domácích Laštůvka Šimon (Trenér):
Tento týden máme nabitý samými dobrými zápasy. Dneska velmi bojovný a rychlý zápas. Kdybych měl zápas pojmenovat, nesl by název Festival neproměněných šancí. A to jak z naší strany, tak ze strany soupeře. Děkujeme všem zde přítomným za dobrý zápas. A největší dík znovu našim spolufanhráčům s bubnem na tribuně.
Komentář hostů Černý Jan (Trenér):
Třinecká půda nám není zaslíbená. Dnes jsme si věřili, že tady body konečně urveme. I přes inkasované branky na začátku utkání jsme byli na tom herně dobře, byli jsme aktivní a hráli s domácími vyrovnanou partii, byť to dneska kombinačně nebylo tak dobré. Souhlasím s kolegou, že dneska mohlo být +10 branek na obou stranách. To nás bohužel dnes stálo výsledek, že jsme neproměnili nějakou šanci navíc.. Každopádně kromě toho odmakané utkání, které mělo tempo po celých 60 minut. Díky za zápas a zdravíme naše fanušky u onlinu, zítra makáme dál!

FBC DOBRUŠKA x TORPEDO HAVÍŘOV  5:6pn (3:3,0:2,2:0)

Do nedělního zápasu nastupovaly ženy až odpoledne v 16 hodin. Únava ze sobotního utkání a cestování se trochu podepsala i na vstupu do zápasu v Havířově. I přes vstřelení první branky to byly domácí hráčky, které byly nebezpečnější. Špatný přístup a nedůraz v osobních soubojích znamenal divokou první třetinu, kdy domácí hráčky dokázaly vstřelit tři branky na které ale naše ženy dokázaly reagovat také dvěma brankami a po první části tak bylo skóre nerozhodné 3:3. Druhá část patřila ale brankově domácím, kdy přidali další dvě branky a dostali se tak do vedení. Ve třetí třetině se dobrušské ženy probudily a velmi dobrým výkonem dokázaly přidat dvě branky a srovnat skóre. Vítězný gól v normální hrací době nepadl a tak se šlo do prodloužení, ve kterém byly dál aktivnější dobrušské hráčky. Branku se jim ale nepodařilo vstřelit a tak se šlo do nájezdové loterie, kterou zvládly lépe domácí hráčky.
Komentář domácích Březina Josef (Trenér):
Dnešnímu utkání nechybělo nic, ať už hodně branek nebo i dovednostní soutěž v podobě nájezdů. Holky bych chtěl pochválit za odmakaný zápas a dřinu, kterou předvedly proti tak kvalitnímu soupeři. Z dnešního utkání jsme sice neodešli se 3 body, ale to nás vůbec nemusí mrzet, naštěstí jsme v dnešní loterii vyhráli my! Děkujeme soupeři za super zápas, dívákům za návštěvu a rozhodčím za výkon.
Komentář hostů Černý Jan (Trenér):
Dvě třetiny jsme byli horší v soubojích a nebránili jsme vůbec dobře. Soupeř nám pak nedovolil dobrým pohybem dostat se k naší hře a byť jsme si šance dokázali tvořit, tak jsme je neproměňovali. Třetí část ale zaslouží holky pochvalu, byli jsme lepší a zaslouženě dorovnali skóre. Škoda jen, že jsme nepřidali branku v prodloužení, které jsme také odehráli dobře. Nájezdy už jsou loterie. Těžký víkend, bohužel jen jeden bod na cestu domů. Poučíme se z chyb, a makáme dál. Zdravím všechny u onlinu a díky za zápas.


ŽENY B

FBC DOBRUŠKA-DOBRÉ B x FBK JIČÍN  4:7 
FBC DOBRUŠKA-DOBRÉ B xIBK HRADEC KRÁLOVÉ  2:6

Béčko žen a jejich pátý turnaj v sezóně, ke kterému zavítaly do Pardubic. Proti hegemonovi soutěže, jičínskému béčku, to byla vyrovnaná bitva, ve které byly ale produktivnější jičínské ženy, a tak tuto bitvu zvládly vítězně. Duel béček prvoligových týmů Dobrušky a Hradce vyzněl tentokrát pro hradecké ženy, které si v první třetině vybudovaly rozhodující náskok tří branek, který už naše ženy nedokázaly stáhnout. Ženské béčko je tak na desátém místě tabulky.


DOROSTENKY

FBC DOBRUŠKA x IBK HRADEC KRÁLOVÉ  6:7
FBC DOBRUŠKA x FBK JIČÍN  13:9

Další turnaj dorostenek se odehrál v Kuklenách. Holky měly na programu druhé zápasy proti soupeřkám z Hradce a Jičína. První zápas zvládly oba soupeři výsledkově lépe a tak jim chtěly naše holky porážku vrátit. První zápas byl přetahovanou od začátku. Šlo o vyrovnanou bitvu, ve které byl už podruhé šťastnější tým z Hradce, který opět vyhrál pouze o jednu branku. Do druhé utkání tak holky nastoupily ještě více odhodlané a to se ukázalo hned na skóre první třetiny. Jičínu dokázaly vstřelit sedm branek! Další čtyři přidal ve druhé třetině a vypadalo to na kanonádu. Ve třetí části ale holky trochu polevily a začaly kupit chyby, které soupeř trestal a zbytečně tak přidal další branky. Nicméně náskok z první třetiny zajistil, že toto utkání holky zvládnout. V dorostenkách se představuje pět starších žákyň, které se na velkém hřišti učí a každý turnaj se neustále zlepšují.


STARŠÍ ŽÁCI

FBC DOBRUŠKA x TJ SOKOL JAROMĚR  1:4
FBC DOBRUŠKA x SOKOL DVŮR KRÁLOVÉ N/L  4:5
FBC DOBRUŠKA x FBK ORLICKO TŘEBOVSKO B  8:1
FBC DOBRUŠKA x FBC HRADEC KRÁLOVÉ C  1:4

Starším žákům turnaj v Jaroměři výsledkově moc nevyšel, ale kluci makali v každém ze zápasů a dokázali porazit Orlicko a těsně prohrát se Dvorem Králové. Proti Jaroměři a Hradci shodně prohráli o tři branky. I na příští turnaj tak budou hrát kluci v pátém koši.


ELÉVOVÉ

Elévové hráli svůj turnaj poprvé v domácím prostředí krásné nové haly Pulická. Postupně se utkali s Trutnovem, Rtyní a Hradcem Králové. I přes chyby měli kluci stále dobré nasazení, kterým se snažili chyby kompenzovat. S motivací na zápasy nám pomohla i účast nových trenérek na lavičce. Někteří začali objevovat i krásu chytré hry. V tom se budou snažit pokračovat elévové i příště.