Související zápasy

Juniorky si zastřílely v Kolíně a vedou tabulku 2. ligy

Kolín a Kutná Hora jsou dva celky ze Středočeského kraje, které v letošní sezóně jsou nasazené do naší části 2. ligy juniorek. V neděli se naše holky představily v pěkné nové hale Borky v Kolíně a na programu měly zápasy s oběma dosud neznámými soupeři.

FBC DOBRUŠKA x FBC PITTBULKY KOLÍN 13:5

První zápas se odehrával hlavně před brankou soupeře. Holky se sice v první třetině trefily pouze jednou, ale šancí si vytvořily tak na tři zápasy dopředu. Pokyny do další části zápasu tak byly jasné, tlačit se víc do branky a přidat další góly. To se povedlo a holky přidaly další branky, ale také zapomněly trochu na defenzivu a soupeř trestal z každého druhého protiútoku. Skóre tak po dvou třetinách bylo 6:4 pro Dobrušku. Ve třetí části se ale rozjel dobrušský gólostroj a sedmi brankami juniorky definitivně vzaly zápas do svých rukou.

FBC DOBRUŠKA x FBC KUTNÁ HORA 9:2

Druhý turnajový zápas proti dalšímu ze soupeřů ze Středočeského kraje měl nabídnout vyrovnanější podívanou. Dobrušťačky ale vlétly do zápasu celkem rázně a už po čtyřech minutách vedly o dvě branky. Chuť přidávat další branky nepřestala ani v druhé části, kdy dokázaly holky zvýšit náskok už na pět branek. Poslední třetina se tak víceméně dohrávala. Soupeř sice dokázal dvakrát vsítit, ale odpověď byla vždy rychlá a juniorky přidaly čtyři branky ještě v poslední části zápasu.

Díky těmto výsledkům se dobrušské juniorky posunuly na první místo, kde jsou zatím s bilancí tří výher a remízy s deseti body a vyhlíží další zápasy.

Komentář trenéra J. Černého: "V dnešních dvou zápasech musím holky jen pochválit. Přístup k zápasům byl ukázkový, oba zápasy odmakané na sto procent, a i když jsme vedly o více branek, holky nepolevily a pořád chtěly hrát stejně. Zkoušíme do hry dostávat více a více prvků, které bychom chtěli aby hráčky juniorek zvládaly. Pořád je většina holek dorostenek a na velkém hřišti se občas ještě hledají. Ale pracujeme na tom abychom se posouvali dál. První místo je pěkné, ale stále nám víc záleží na předváděné hře v zápasech."