Související zápasy

FBC Dobruška
151_20240115_104539.jpg

Dvě derby a sedm kategorií o víkendu v akci

Víkend patřil B a C týmu mužů, kteří se utkali v derby stejně jako dorostenci. Dále se představily juniorky, žákyně, žáci i nejmenší elévky.

MUŽI B

FBC DOBRUŠKA B x FBC DOBRUŠKA-DOBRÉ C  6:5
FBC DOBRUŠKA B x FBC HRADEC KRÁLOVÉ C  11:5

Béčko odehrálo domácí turnaj, ve kterém v derby proti C týmu Doberáků vrátili soupeři podzimní porážku. Zápas se nesl v duchu velmi florbalovém a na poměry královehradecké ligy nabídli aktéři všem divákům parádní podívanou, ve které byl úspěšnější B tým Dobrušky. Druhý zápas domácí začali také skvěle a rychle to bylo 3:0. I přes krátké vzepětí hradeckých si nakonec muži pohodlně došli pro druhou výhru dne a soupeře přestříleli jedenácti brankami. Po prvním turnaji v novém roce se tak muži posunuli na pátou příčku královehradecké ligy.


MUŽI C

FBC DOBRUŠKA-DOBRÉ C x FBC DOBRUŠKA B  5:6
FBC DOBRUŠKA-DOBRÉ C x FBC ČESKÁ SKALICE  6:1

Muži C si to v prvním utkání na turnaji rozdali v derby s béčkem a po pěkném zápase prohráli 5:6. Ve druhém utkání dne si poradili s Českou Skalicí, které nedali šanci a zvítězili 6:1. Céčko tak okupuje šestou příčku tabulky o dva body za naším B týmem.


JUNIORKY

FBC DOBRUŠKA x TATRAN STŘEŠOVICE B  1:9
FBC DOBRUŠKA B x TIGERS START 98  2:3

Juniorky odehrály další turnaj v Praze. Tentokrát nestačily v prvním utkání na lepší Tatran a prohrály vysoko 1:9. Ve druhém vyrovnanějším utkání s dalším pražským celkem Tigers se nepodařilo dohnat ztrátu ani přes závěrečnou převahu. Z Prahy tak juniorky jedou bohužel bez bodu.


DOROSTENCI

FBC DOBRUŠKA x FBC DOBRÉ  7:15
FBC DOBRUŠKA x FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO B 7:5

Druhé víkendové dobrušsko-doberské derby se odehrálo v sobotu také na palubovce ve sportovní hale Pulická v Dobrušce. Toto derby ale měl pod taktovkou doberský tým a v každé třetině nasázel Dobrušce pět branek, sedm vstřelených z hokejek dobrušťáků na lepší výsledek v tomto utkání nestačilo. Naši kluci si ale spravili chuť ve druhém zápas proti Orlicko-Třebovsku, které vyhráli a drží tak pozitivní bilanci výher v letošní sezóně.


STARŠÍ ŽÁKYNĚ

FBC DOBRUŠKA x FBK JIČÍN   6:3
FBC DOBRUŠKA x FBC LETOHRAD  9:6
FBC DOBRUŠKA x TATRAN HOSTINNÉ  3:6

Žákyně si po vánoční pauze vyjely do Letohradu. Tam změřily síly s Jičínem, domácím Letohradem a Hostinným. Holky odehrály jeden z nejlepších turnajů a v každém zápase dřely a makaly na 100%. K tomu přidaly i pěkné šance, góly a poctivou hru. Je z toho krásných šest bodů do tabulky a super povzbuzení do dalšího tréninku.


MLADŠÍ ŽÁCI

FBC DOBRUŠKA x FBK DRACI HOŘICE  1:0
FBC DOBRUŠKA x FBC TRUTNOV  6:0
FBC DOBRUŠKA x FLORBAL NÁCHOD  0:1
FBC DOBRUŠKA x TATRAN HOSTINNÉ 3:5

Mladší žáci mají za sebou další turnaj. Hodnocení trenéra Jirky Skladowského: "V neděli jsme odehráli kvalitní turnaj v promrzlé náchodské plechárně. První dva zápasy s Hořicemi a Trutnovem jsme odehráli se skórem 7:0 a zejména zápas s Hořicemi jsem hodnotil po taktické stránce jakožto nejlepší v tomto roce. Zápas s Náchodem, který jsme opravdu smolně prohráli o gól nás trochu vrátil na zem. Poslední zápas s Hostinným nám pokazil dojem z celého turnaje. Prohráli jsme se soupeřem, kterého jsme měli porazit a to díky vlastním chybám, kdy jsme soupeřovi doslova namazali na většinu gólů. Dětem již "nešli" nohy a pro mne bylo zejména hrozivé to, že jsme si nedokázali přihrát a hra připomínala hokej dětí na zamrzlé louce. Vyjma tohoto zápasu však byl byl znát herní posun u většiny hráčů. Pro některé je stále přechod na velké hřiště i velkým soustem."


ELÉVKY

Naše nejmenší holky si užily svůj první domácí turnaj. V neděli odehrály zápasy proti Hradci, dvěma týmům z Jičína a proti Hořicím. Holky se zápas od zápasu zlepšovaly a srdnatě bojovaly v každém zápase aby vstřelily co nejvíc branek.