Související zápasy

FBC Dobruška
91_20230816_121514.png

23. sezóna za dveřmi

Nadcházející víkend vstoupí FBC Dobruška do již 23. sezóny v oficiálních soutěžích Českého florbalu. Jako první se představí mužské áčko v Jihlavě, kde vstoupí do Poháru Českého florbalu.

Celkem 14 družstev jde do florbalového ročníku 2023/2024, která je v pořadí již třiadvacátou pro dobrušské barvy. Když přičteme ještě dva nesoutěžní týmy předpřípravky a minisporťáčku, vstoupí do nové sezóny celkem šestnáct družstev o které se florbalový klub v Dobrušce stará.

V mládežnických kategoriích kromě zmíněných nejmladších kategorií - školkový minisporťáček a předpřípravku, pokračujeme dále v práci s kategoriemi přípravka, elévové, elévky, mladší žáci a žákyně. Mládežnické kategorie doplňují starší žáci a žákyně, dorostenky a juniorky a po roce opět otevíráme kategorii dorostenců. Všechny kategorie budou opět kromě nové haly v Pulicích, navštěvovat při svých trénincích také stále tělocvičnu při ZŠ Fr. Kupky. 

V dospělých kategoriích máme dvě novinky. Tou největší je, že mužské áčko dostalo možnost a poprvé tak bude v historii klubu hrát celostátní soutěž a sice Divizi! Čtvrtá nejvyšší soutěž se tak představí poprvé v Dobrušce a kromě žen, které stále budou brouzdat vody celostátní 1. ligy, se můžeme pravidelně těšit na pravidelné florbalové bitvy v nové soutěži. Druhou novinkou je třetí tým mužů, který navazuje na spolupráci se sousedním klubem FBC Dobré, jehož hráči mužské kategorie budou tvořit jádro mužského C týmu pro nadcházející sezónu.

V příštích týdnech vám přineseme v dalším článku podrobnější představení obou celostátních soutěží, které budou v následujícím ročníku hrát muži i ženy. Můžete se tedy těšit na preview mužské divize D i ženské první ligy, kde se dozvíte nejen o všech našich soupeřích.

Mimo soutěžní zápasy se mohou naši členi těšit opět na klubové akce. První z nich nás čeká už úvodní zářijový víkend, kdy nás čeká kemp mládeže, o podzimních prázdninách se vydáme opět do Krkononoš na florbalové soustředění mládeže, nebo se zúčastníme i neligových turnajů, jako např.: Maskotového turnaje ve Skutči. Čeká nás tedy opět nabitý florbalový rok!