Související zápasy

Ženy zvládly další dvě utkání

Osmé a deváté kolo 1. ligy žen přivítalo naše družstvo soupeře z jižní Moravy, konkrétně Hattrick Brno a Aligators Šitbořice.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x FBŠ HATTRICK BRNO 11:1 (4:0,4:1,3:0)

sestava: Špačková (Dubská) -  Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Peterová S., Eimannová, Bašová M. - Jedličková, Bartošová, Kyšková
branky a asistence: Zeisková (Bartošová), Horáková (Zeisková), Peterová D. (Poláčková), Peterová D.(Vávrová), Poláčková (Vávrová), Kyšková (Bartošová), Bašová M., Bašová M., Peterová D. (Vávrová), Peterová D. (Vávrová), Bašová M. (Eimannová)
zásahy brankářů:
Špačková - 9

Ženské áčko potvrdilo dobrou formu zkraje sezóny. Na dobrušské palubovce teprve ve třetím domácím utkání v sezóně přivítaly ženy v sobotu soupeřky z celku Hattrick Brno. Nečekal se jednoduchý zápas, ale dobrušské ženy dávaly od prvních minut na hřišti jasně najevo, kdo je v Dobrušce doma a kdo bude držet taktovku nad tímto utkáním. První třetina skončila 4:0 pro domácí a mohlo být ještě veseleji, ale několik šancí zůstalo nevyužito. Druhé třetiny mají v této sezóně dobrušťačky kritické, ale to neplatilo v utkání s Brnem. Pokračující dobrý výkon znamenal další čtyři branky v síti jihomoravského týmu, kterému se podařilo skórovat pouze jednou, když využili nabídnutou přesilovou hru. Třetí část pokračovala v režii Dobrušky a tři další branky v síti Brna potěšilo přes 110 příchozích diváků do dobrušské haly.

Komentář domácích Vidlák Tomáš (Trenér): Již poněkolikáté se nám podařil vstup do zápasu, kdy jsme byli aktivní a diktovali tempo hry, za což jsme byli odměněni 4 brankami v první části. Poučeni z předchozích utkání jsme si dali pozor na prostřední část, ve které jsme přidali další branky. Celý zápas jsme měli pod kontrolou a početné publikum jsme nakonec odměnili 11 vstřelenými brankami a spoustou dalších krásných akcí. Našim hráčkám děkuji za poctivý výkon, soupeřkám za fair hru a divákům za podporu.
Komentář hostů Raida Petr (Trenér):
Bylo to pro nás náročné utkání a odnášíme si z něj hodně podmětů ke zlepšení. Zápas byl velmi rychlý a hodně na tělo (o čemž značí několik zlomených florbalek). Děkujeme za neuvěřitelný výkon golmanky, která nás neuvěřitelně podržela a předvedla jeden z nejlepších zápasů.Děkujem soupeřkám za kvalitní zápas a těšíme se na příští společné utkání

FBC DOBRUŠKA x ALIGATORS ŠITBOŘICE 6:0 (1:0,2:0,3:0)

sestava: Špačková - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Peterová S., Eimannová, Bašová M. - Jedličková, Bartošová, Kyšková - Andršová
branky a asistence:  Peterová D., Peterová D. (Vávrová), Eimannová (Horáková), Poláčková (Peterová D.), Poláčková, Eimannová (Peterová S.)
Špačková - 12

Nedělní zápas proti dobře známému soupeři ze Šitbořic nebyl zprvu tak gólový jako ten sobotní. Dobrušské hráčky na úvod dobře odehrály oslabení a i nadále byly poctivé v obraně a aligátorkám toho moc nedovolily. V útoku se prvně prosadila zkraje páté minuty D. Peterová, která potrestala chybu hostující obrany. Dobruška se hnala za dalšími góly, ovšem v první třetině se už prosadit nedokázala. Druhá třetina začala přesilovkou dobrušťaček, ale zůstala nevyužita. Ženy si ale spravily chuť hned poté, kdy v krátkém sledu přidaly dvě branky, konkrétně znovu D. Peterová a Eimannová. Zbytek třetiny se nesl v duchu neproměněných šancí Dobrušky, která ale poctivě bránila a soupeřky dál k ničemu nepouštěla. Třetí třetinu se podařilo trochu více dostávat do obrany aligátorek, a hned po půl minutě přidala branku Poláčková, a ta samá hráčka se prosadila v přesilové hře o pět minut pouzději. Domácí hráčky dál kontrolovaly zápas a ani závěrečná hra soupeřek v šesti hráčích v poli nic hostům nepřinesla. Naopak druhé branky v utkání se dočkala Eimannová, která završila na konečné skóre 6:0 pro Dobrušku.

Dobrušské ženy tak dál vedou tabulku 1. ligy a zatím jsou stále neporažené. Další utkání je čeká opět na domácím hřišti a to 11.11. proti Kutné Hoře.

Komentář hostů Dolíhal Zdeněk (Trenér): V minulé sezóně nás trápila obrana v předbrankovém prostoru. To jsme zlepšili a začali nás srážet jiné věci. A tento víkend, jak kdyby jsme se nechali srazit vším. Nic nám nešlo. Každý souboj jsme prohráli, u každého míčku jsme byli později a hra v předbrankovém prostoru nám dnes vůbec nevyšla. Jen díky naší golmance je výsledek tak "přijemný", jak je. Mohlo být hůř. Musíme něco změnit. Zítra se ponoříme zpět do tréninku a věřím, že toto zaváhání se nám nebude opakovat. Gratuluji soupeři ke skvělé hře a přeji hodně štěstí dále. Zdravíme naše fanoušky a omlouváme se Vám.
Komentář domácích Černý Jan (Trenér): Poctivý, zodpovědný a také zkušený výkon. Dnes jsme toho hostům moc nedovolili. Díky holkám za odmakaný zápas a vlastně za celý víkend. Velmi povedené výkony. Doufám, že takhle pojedeme dál. Díky soupeři za zápas, našim skvělým fanouškům za podporu a jedeme dál.