Související zápasy

Ženy zvládly brněnský výjezd

19. a 20. kolo 1. ligy žen zaválo naše ženské áčko na výjezd na jižní Moravu do Brna a Křenovic na dvě utkání proti Hattricku a Aligators.

ŽENY A

FBŠ HATTRICK BRNO x FBC DOBRUŠKA  0:4 (0:2,0:1,0:1)

sestava: Špačková (Dubská)- Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Kyšková, Bartošová, Buchalová - Jedličková, Eimannová
branky a asistence: Bašová V. (Buchalová), Kyšková (Buchalová), Poláčková (Peterová D.), Vávrová (Peterová D.)

zásahy brankářů:
Špačková - 8

Sobotní utkání proti houževnatě bránícímu brněnskému celku mělo očekávaný průběh. Dobrušťačky se po delší zápasové pauze dostávaly do herního tempa pomaleji, a od první třetiny dobývaly tuhou obranu soupeřek. I tak se ale ujaly pokusy V. Bašové a Kyškové a první třetinu ženy uzavřely s dvoubrankovým vedením. Ve druhé části stupňovaly tlak a Poláčková přidala třetí branku. Třetí třetina už byla zkušeně odehraná. Ženy nedovolily soupeřkám kromě jedné střely na branku nic. Vávrová poté uzavřela sobotní skóre na konečných 4:0 a holky tak mohly slavit osmnácté vítězství v sezóně.

Komentář domácích Sklář Tomáš (Asistent trenéra): Náročný zápas proti leaderovi tabulky se od začátku vyvíjel ve prospěch Dobrušky, myslím že jsme si zasloužili vstřelit gol z některých šancí, které jsme si vytvořili. Dnes musím holky pochválit za plnění defensivních povinností, stejně jako brankářku který podala skvělý výkon. Děkuji soupeři za zápas a hodně štěstí příště.
Komentář hostů Vidlák Tomáš (Trenér): Dnes bylo znat, ze jsme hrali po delsi dobe. Micek nas prilis neposlouchal a ani individualne jsme se nedokazali prilis prosadit. K videni tak byla ne prilis pohledna podivana. Kdyz se nam podarila zrychlit hra, tak jsme se dostavali do sanci. Tymu dekuji za nasazeni a obetavost, souperkam preji do konce sezony hodne stesti.

ALIGATORS ŠITBOŘICE x FBC DOBRUŠKA  3:8 (2:3,1:2,0:3)

sestava: Špačková - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Nádeníková, Horáková, Peterová S., Eimannová, Bašová M. - Kyšková, Bartošová, Jedličková - Zeisková
branky a asistence: Kyšková (Bartošová), Ulbrichová, Jedličková, Bašová M. (Ulbrichová), Horáková, Eimannová (Horáková), Ulbrichová (Kyšková), Vávrová (Peterová D.)

Špačková - 15

Nedělní utkání slibovalo tradičně vyrovnanější utkání, které historicky s aligátorkami naše ženy hrávají. Úvodní aktivita dobrušťaček byla odměněna hned ve druhé minutě, když se trefila Kyšková. Dobruška dál proháněla obranu domácích, ale bez gólového efektu. Poté se šťastnou brankou dostali k vyrovnání a o minutu později dokonce domácí ženy otočily vývoj utkání ve svůj prospěch. Dobruška ale dál předváděla dobrý výkon, ve kterém stihla vychytat Špačková trestné střílení. Následně srovnala vývoj utkání Ulbrichová, kterou o dvě minuty později napodobila Jedličková, když třetí brankou našich holek přehoupla vedení opět na červenobílou střídačku. Utkání pokračovalo ve druhé třetině jasnou převahou dobrušských žen. V páté minutě vymetla šibenici M. Bašová, a poté si výlet na útočnou polovinu zpříjemnila Horáková a Dobruška vedla už 5:2. V závěru třetiny se naposled radovaly domácí hráčky a dostaly se na rozdíl dvou gólů, když se nešťastně míček líně dokutálel za brankovou čáru dobrušské branky. Třetí třetina už byla jasně v režii Dobrušky. Šestou branku přidala Eimannová. Pak se podruhé v zápase ukázala Ulbrichová, když bombou vsítila sedmou branku dobrušťaček. Poslední branku v zápase, stejně jako v sobotu, uklidila do prázdné branky Vávrová. Ženy tak v těžkém, ale dobře zvládnutém zápase porazily aligátorky 8:3.

Sérii výher tak dobrušské ženy prodloužily na 19 utkání! To další je čeká hned tento pátek na domácí palubovce proti Horní Suché - přijďte naše ženy povzbudit a pomoci jim k další výhře!

Komentář domácích Dolíhal Zdeněk (Trenér): Dnes skvělé utkání z obou stran. My jsme chtěli navázat na výkon z konce včerejšího utkání, a to se nám povedlo. Udrželi jsme koncentraci a tempo celé utkání, jen Dobruška nám ukázala, proč jsou na prvním místě a neporaženy. Byť výsledkově to nevypadá hezky, my odcházíme z utkání s pozitivními myšlenkami a pocitem poctivě odmakaného zápasu. Díky holkám kvalitní víkend. Gratulace Dobruška a přejeme hodně štěstí dál.