Související zápasy

FBC Dobruška

Ženy zakončily základní část dvěma výhrami

Poslední dvě utkání základní části odehrály ženy proti stejnému soupeři - IBK Hradec Králové. V sobotu na palubovce v Kuklenách, v neděli pak v domácí hale v Dobrušce.

ŽENY A

IBK HRADEC KRÁLOVÉ x FBC DOBRUŠKA  1:2 (0:0,1:2,0:0)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Horáková, Bašová M., Peterová S., Fleglová, Eimannová - Kyšková, Bartošová, Buchalová, Jedličková
branky a asistence: Poláčková, Bartošová (Bašová V.)

zásahy brankářů:
Špačková - 21

Předposlední kolo 1. ligy žen a druhé derby v sezóně se odehrálo v sobotu na nové palubovce v Hradci Králové. Bohužel právě nově položená podlaha v Kuklenách hrála dost proti oběma celkům sobotního utkání. I tak se ale dobrušské ženy jaly utkání zvládnout a od prvního střídání chtěly ukázat kdo bude diktovat tempo. To se jim dařilo a po většinu první třetiny se hrálo na branku domácích. Hradecké hráčky vyrážely do protiútoků, ale ani jednomu celku se v první části nepovedlo skórovat. Do druhé části nastupovali dobrušťačky s jasným cílem trpělivé hry a pokračování v nastolené aktivitě. Začátek třetiny se ale vydařil Dobrušce, Poláčková už po devíti vteřinách hry procedila střelu skrz domácí brankářku a Dobruška vedla 1:0. Obraz hry vypadal dál stejně jako v první části, ale branky stále nepřicházely. V polovině zápasu se dokázaly chytit domácí brankou, když po dorážce vstřelily vyrovnávací gól. Pokračovalo tak dobývání hradecké branky. Z velkého tlaku branky nepřicházely a tak se ujala až akce Bartošové, která v sedmnácté minutě vstřelila druhou branku dobrušských žen. Třetí třetina již žádné branky nenabídla, a hra se nesla ve stejném duchu jako v prvních dvou částech. Těsným rozdílem tak dobrušťačky zvládly i jednadvacáté utkání v sezóně a mohly se těšit na závěr sezóny na domácí palubovce.

Komentář domácích Žižka Jeroným (Trenér): Dnes fyzicky náročný zápas proti lídrovi ligy. Soupeř byl sice aktivnější, ale góly vstřelil po našich chybách a šancí z protiútoků na výhru jsme si vytvořili také dost. Chválím holky za dnešní výkon. V menším počtu to dnes měly náročné. Díky všem účastníkům včetně fanoušků za výborné derby.
Komentář hostů Černý Jan (Trenér):
Dneska velký boj, hlavně asi s terénem, na kterém se hrálo. Vím, že za to domácí nemůžou, a že pro všechny to je stejný, ale florbalu zdejší palubovka nenahrává teda vůbec. Každopádně si myslím, že jsme byli po celé utkání aktivnějším týmem, a že jsme si šli pro výhru. Díky tomu, že jsme nedokázali odskočit o více branek, tak to bylo drama až do závěru. Domácí zlobili z občasných protiútoků, a my se prali s míčkem. Zítra se těšíme na poslední utkání základní části, na které všechny srdečně zveme k nám do Dobrušky. Místa dos a florbal předvedeme určitě lepší než dnes. Díky soupeři za fér zápas, našim fanouškům za podporu a těšíme se na zítra.

FBC DOBRUŠKA x IBK HRADEC KRÁLOVÉ  4:0 (0:0,1:0,3:0)

branky a asistence: Horáková (Eimannová), Peterová S. (Fleglová), Peterová D. (Vávrová), Peterová D. (Buchalová)

Špačková - 24

Nedělní utkání se neslo v podobném duchu a začalo od první třetiny dobýváním hradecké branky. Která ale byla po celu první třetinu pro dobrušské hráčky zakletá. Obraz hry byl stejný jako v sobotu, aktivita na straně Dobrušky a úporná obrana Hradce Králové, který startoval do protiútoků. O první zářez v zápase se postarala až v polovině hrací doby vymetením šibenice Horáková a dobrušťačky se tak poprvé radovaly. Zbytek třetiny se ale přes hradeckou obranu nepodařilo skórovat. I ve třetí třetině musela slušně zaplněná hala Pulická čekat na branku do dvanácté minuty. Přes dvěstě diváků se mohlo radovat po dorážce S. Peterové, která využila přesilovou hru Dobrušky. Hned po buly udeřily domácí hráčky znovu a sestru napodobila D. Peterová a bylo to rázem 3:0. Závěr zápasu si dobrušské hráčky už pohlídaly a hostům nedovolily nic. Skóre ještě čtyři minuty před koncem upravila čtvrtou dobrušskou brankou znovu D. Peterová.

Dobrušťačky se tak mohly radovat s neuvěřitelné šňůry 22 výher z 22 utkání v základní části. Díky tomuto výsledku mají v play-off první kolo volno a jako nasazené budou nastupovat až v osmifinále. To se odehraje už 9. března, a první utkání bude hostit dobrušský tým. Soupeřem jim bude lepší z dvojice Aligators/Světlá n/S.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér): Dneska podobný zápas jak včera, kdy jsme dobývali tuhou obranu soupeřek, které byly dobře připravené a bránily vším čím mohly a spousta našich pokusů končilo v bloku. Nicméně musím pochválit všechny hráčky. Vydrželi jsme v koncentraci a byli trpěliví a poctivou hrou si došli pro vítězství. Děkujeme našim divákům a našemu kotli, že nám pomohli dotáhnout základní část bez ztráty kytičky. Skvělá bilance, kterou si užijeme, ale od zítra zase začínáme od nuly a chystáme se na play-off. Díky soupeři za zápas.
Komentář hostů Žižka Jeroným (Trenér): Super zápas, před plným hledištěm. Soupeř byl dnes šikovnější při hře s balónkem a zaslouženě bere tři body. My jsme 50 minut hráli koncentrovaný a bojovný výkon na hranicích našich možností. Za což děkuji týmu. Dvě derby v posledním hracím víkendu pro nás budou dobrou přípravou na play-off.