Související zápasy

FBC Dobruška
9_20220905_141931.jpg
46_20221114_122030.jpg

Ženy vezou z Moravy 6 bodů!

Druhý výjezd v sezóně v rámci 1. ligy žen vyšel dobrušským ženám na výbornou a z víkendového tripu si vezou do tabulky 6 bodů za dvě výhry proti Přerovu a Aligators.

FBC DOBRUŠKA x FBC PŘEROV  10:5 (3:2,4:1,3:2)

První střetnutí víkendového dvojutkání bylo utkání s Přerovem, který už první ligu hraje třetí sezónu. Obrovská tenisová hala v Přerově ale nenabídla moc pohlednou podívanou, spíše to bylo povinné vítězství Dobrušky, která si celý zápas podmanila útočným snažením o vstřelení co nejvíce branek a hráčky chtěli rozhodnout utkání co nejdříve. Branky se sice dařilo dávat, ale bohužel i domácí hráčky z Přerova dokázaly využívat své protiútoky ke skórování a tak i přes herní převahu na hřišti, to z hlediska skóre první dvě třetiny tak jasné nebylo. Větší problémy ale domácí hráčky našim holkám nenadělaly a tak tři body za výhru putovaly do Dobrušky.

Komentář domácích Zavadil Jakub (Vedoucí):
Dnes nad očekávání dobrý výkon. Ačkoliv jsme byli v deseti lidech, tak jsme po většinu zápasu byli Dobrušce vyrovnaným soupeřem. Klobouk dolů před bojovností a fyzickým fondem našich holek. Pracujeme pořád dál a na hře to konečně začíná být vidět. Děkujeme soupeři a fanouškům za utkání.
Komentář hostů Černý Jan (Trenér):
Dnes povinné tři body a takové nematné neslané utkání, které ani moc nebaví. Soupeři jsme zbytečně nabídli pět branek po většinou z protiútoků nebo po nějakém propadnutí míčku do volného prostoru. Jinak jsme ale od prvního střídání byli dnes jasně lepší a hrálo se po většinu zápasu na branku domácích. Škoda, že jsme nepřidali více gólů. Díky za zápas a zdravíme naše fanoušky u onlinu.FBC DOBRUŠKA x ALIGATORS ŠITIBOŘICE 6:4 (2:1,1:0,3:3)

To druhé víkendové utkání slibovalo zajímavější podívanou. Tradiční soupeř ze Šitbořic, se kterým naše ženy vždy bojují o každý metr palubovky a zápasy jsou vždy výsledkově velmi těsné, se letos nachází zhruba v půlce tabulky.  Poslední měření sil těchto dvou soupeřů vyznělo pro Dobrušku, když v zápasech play-off v minulé sezóně dokázaly přes jihomoravského soupeře přejít dvěma výhrami. Nicméně tohle byl nový zápas v nové už rozeběhnuté sezóně. Vstup do utkání vyšel našim holkám skvěle, už po dvaceti vteřinách se dobrušťačky radovaly a otevřely skóre zápasu. Obraz hry dále vypadal dost podobně jako v minulých setkáních těchto soupeřů. Dobruška útočila do poctivé obrany a snažila se vstřelit další branku. Domácí hráčky hrozily z protiútoků, ke kterým je ale zpočátku obrana Dobrušky moc nepouštěla. Vyrovnání přišlo po nenápadné akci, kdy tečovaná střela z půlky hřiště zapadla do dobrušské branky. Dobrý tlak a důrazná hra před brankou domácích se ale Dobrušce vyplatila a o pět minut později dokázaly naše holky opět odskočit do vedení, které už do konce zápasu nepustily. První třetinu tak vyhrála Dobruška, a přesvědčivým výkonem šla do i druhé části, kde obrana aligátorek inkasovala potřetí v zápase. Dobruška zvládla ve druhé třetině i oslabení a brankářka Špačková připsala navíc do statistik chycený nájezd domácích. Poslední dějství nic nenaznačovalo tomu, že by dobrušské holky měly tento dobře rozehraný zápas pustit nebo dokonce přenechat jeho otěže soupeři a i když se soupeři podařilo snížit náskok na rozdíl jediné branky, Dobruška šlapala pořád dobře a hráčky nedopustily z utkání udělat drama. Na branku domácích vždy dokázala reagovat další brankou a i přes závěrečnou power-play aligátorek, kterým se sice podařilo v početní výhodě vstřelit šťastnou branku, dotáhly holky utkání do vítězného konce a zaslouženě vyhrály.

Z moravského výjezdu tak berou ženy důležitých šest bodů a drží se na třetím místě tabulky. Další zápas čeká ženy doma 16. 11. 2022 od 19:00 proti Rtyni v Podkrkonoší.

Komentář domácích Dolíhal Zdeněk (Trenér):
Tvrdý zápas. Velkou část zápasu jsme odbránili, ale to jsme věděli. Holky na hřišti nechaly vše, bohužel i tak to nestačilo. Pozitivně vidíme hlavně power-play ke konci utkání. Nejen skrze to, že byla jednou využita, ale měli jsme šance a byli na balónku, to jsou věci, které nám mohou pomoci. Gratuluji soupeři k zasloužené výhře a přeji šťastnou cestu domů.
Komentář hostů Černý Jan (Trenér):
Dnes musím naše holky pochválit,hrály tak jak bychom si představovali. Dobrý pohyb v útoku a dobrý přístup k hráčkám a do soubojů. Proti aligátorkám to je vždy těžké utkání do poctivé obrany, dnes se nám ale dařila naše hra a to neslo ovoce. Škoda některých nešťastných branek, ale to by asi nebyl zápas tady v Křenovicích abychom nějaký takový gól nedostali. Jinak dobrý výkon, důležitých šest bodů z výjezdu. Děkujeme soupeři a zdravíme naše fanoušky u onlinu.