FBCDKAStart98
7:1(1:0,1:0,5:1)
so 13. 4. 2024 19:00 @ SH Pulická Dobruška, 1. liga žen, 3. kolo

Ženy slaví titul v 1. lize!

Sobota 13. 4. 2024 se zapíše zlatým písmem do klubové historie. Dobrušské ženy před vyprodanou halou Pulická dokázaly přehrát pražské Tigers Start98 a mohly tak zvednout pohár pro vítězky 1. ligy žen.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x TIGERS START98  7:1 (1:0, 1:0, 5:1)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Horáková, Zeisková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Eimannová, Bartošová, Buchalová - Kyšková, Jedličková
branky a asistence: Peterová D., Buchalová (Bartošová), Peterová D. (Poláčková), Peterová D. (Vávrová), Bartošová, Buchalová (Bartošová), Eimannová

zásahy brankářů:
Špačková - 13

Úvodní dějství trochu svazovala nervozita z důležitostí utkání, ale postupem času si dokázaly oba celky vytvořit pár slibných příležitostí, které pramenily ať z aktivity, nebo z nevynucených chyb na hřišti. Ve čtvrté minutě si vykoledovaly domácí hráčky první přesilovou hru, ale nenaložily s ní dobře a tak ji hosté ze Startu v klidu ubránili. V dalším průběhu první třetiny ale dobrušťačky začaly získávat herní převahu, kterou se jim ale podařilo vyjádřit brankově až ve čtrnácté minutě, kdy D. Peterová vybojovala míček a po úprku na hostující branku se střelecky nemýlila a bylo to 1:0. Hosté dál poctivě bránili a tak se v první části už naše ženy neprosadily. I druhá část byla v podobném duchu, kdy domácí hráčky dál dobývaly braku Tigers.

I ve druhé třetině si dobrušské ženy vysloužily přesilovou hru, ale ani tentokrát ji nedokázaly proměnit, a tak dál pokračoval podobný obrázek hry. Už už do vypadalo, že druhá část skončí bez branek, ale minutu před koncem rychle rozehrála výhozem Špačková na Bartošovou, která utekla po levém křídle a předložila nahrávku Buchalové, která zvýšila na 2:0.

Dvoubrankový polštář před druhou sirénou dodal dobrušťačkám většího klidu a do poslední třetiny tak šly odhodlané s větším sebevědomím výsledek dotáhnout do vítězného konce. Aktivní hra a přístup domácích hráček se vyplatil i v této části hry, na 3:0 zvyšovala po přihrávce Poláčkové znovu D. Peterová, která si o tři minuty později trefu zopakovala a zkompletovala tak hattrick. 4:0 a oddechový čas pro hosty, kteří se už 12 minut před koncem odebrali ke hře bez brankářky. Což se jim hned po minutě vyplatilo a po nepřehledné situaci v brankovišti míček skončil v domácí brance a zápas se zdál být zdramatizován. O dalších šedesát vteřin později ale vrátila klid na dobrušskou lavičku Bartošová, která po vybojovaném míčku na polovině hřiště dotáhla akci střelou do prázdné branky a bylo to 5:1. Další tři minuty uzmuly domácí hráčky pro sebe. Nejdříve vymetla šibenici svou typickou akcí od mantinelu Buchalová a vítězství a sedmou brankou Dobrušky pečetila střelou do odkryté klece Eimannová. Závěr zápasu si již dobrušťačky pohlídaly a nepřipustily žádné drama a po závěrečném hvizdu tak mohly naplno vypuknout radostné emoce a oslavy titulu.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér): Jedním slovem neskutečný. Mám jen slova díků všem, kteří se o tenhle úžasnej úspěch přičinili. Soupeř dnes od začátku dobře připraven a nedal nám nic zadarmo, ale myslím, že dnes vyhrála naše touha to urvat. Děkujeme všem neskutečným fanouškům, kteří s námi tuhle jízdu dotáhli až sem, jste nejlepší v republice! Chci poděkovat všem, kteří nám pomohli se vším během této sezóny, od kondičních tréninků až po pořádání a organizaci všech zápasů a hlavně těch playoffových. Jsem neskutečně šťastnej a vděčnej za to, co tu máme. Rodina a přátelé FBC Dobruška ukázala jakou má sílu. A poslední a největší dík patří týmu. Holky jste skvělý, je to skvělý a jdem slavit!!!

Komentář hostů Koníček Miroslav (Trenér): Děkujeme soupeři za utkání, za sérii a gratulujeme k postupu. My se jdeme připravit na baráž, kde se budeme znovu prát. Děkuji také všem holkám, co tu dnes byly, vy se nemáte za co stydět. Takové momenty a zážitky nás můžou jenom posílit.

Dobruška tak slaví historický úspěch, který předčil veškeré sny. Spolu s hráčkami se tak mohli radovat i naši úžasní fanoušci, kterým patří obrovský dík. Průměrně jich na zápasy play-off chodilo 430, což je neskutečné číslo!

Další poděkování patří našim partnerům a sponzorům za podporu. A poslední dík patří všem, kteří pomáhali s chodem ženského družstva a hlavně s organizací zápasů v play-off.
Tento úspěch patří nám všem, celému klubu a fanouškům - DĚKUJEME!