FBCDKAHorní Suchá
7:1(3:1,0:0,4:0)
pá 9. 2. 2024 19:30 @ SH Pulická Dobruška, 1. liga žen, 18. kolo

Ženy slaví další výhru

Ženy v rámci dohrávky 18. kola přivítaly na domácí palubovce tým FBK Horní Suchá a bojovaly o dvacátou výhru v řadě.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x FBK HORNÍ SUCHÁ  7:1 (3:1,0:0,4:0)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Fleglová, Bašová M., Peterová S., Eimannová, Jedličková - Zeisková, Horáková, Kyšková, Bartošová, Buchalová
branky a asistence: Vávrová (Peterová D.), Fleglová (Eimannová), Peterová D. (Vávrová), Kyšková, Peterová D. (Poláčková), Jedličková (Peterová S.), Buchalová

zásahy brankářů:
Špačková - 15

Páteční večer v hale Pulická patřil 1. lize žen. Dobrušťačky měly na programu ligovou odvetu proti Horní Suché, tu v prvním utkání sezóny porazily 6:1 na jejím hřišti. V tomto utkání měly domácí ženy skvělý vstup do zápasu a už v prvním střídání se po dorážce prosadila Vávrová. Aktivita dobrušského týmu nesla ovoce i nadále, když v osmé minutě po pěkné akci vymetla horní růžek branky kapitánka Fleglová. O tři minuty později bylo ještě veseleji, když přečíslení tři na dvě zakončila D. Peterová. Zápas pokračoval tvrdými souboji ve kterých postupem času získávaly převahou ženy Horní Suché. Ty se o první zápis do statistik přičinily ve dvanácté minutě, když tečovaly střelu z půle hřiště za záda domácí Špačkové. První třetina již další branky nepřinesla a šlo se tak do třetiny druhé, kterou by domácí hráčky jistě radši vymazaly. Třetina byla rozkouskována třemi vyloučeními, i když z toho byly dvě na straně hostů, dobrušťačky je nedokázaly využít. V prostřední části utkání navíc chyběl domácím hráčkám pohyb z první třetiny a soupeřky je předčily v osobních soubojích a přibyly i další nepřesnosti, a tak bylo v poslední části co napravovat. Do té vstoupily domácí hráčky opět lépe a i když musely ustát další oslabení, v desáté minutě dorazila Kyšková odražený míček do branky a Dobruška následně rozjela poslední desetiminutovku, ve které nedala soupeřkám šanci. O tři minuty později se podruhé v zápase trefila D. Peterová, když uklidila nepovedenou rozehrávku do brány. A minutu na to dorazila střelu Jedličková a už to bylo 6:1. Poslední zářez zařídila Buchalová po individuální akci, kdy stanovila konečné skóre 7:1 pro domácí hráčky.

Dobrušťačky tak slaví dvacátou výhru v řadě. Do konce základní části jim zbývají dvě utkání - obě s hradeckým celkem IBK. Zápasy se odehrají za dva týdny, 24. a 25. února. Ten sobotní na hřišti v hradeckých hráček, ten nedělní bude opět ve sportovní hale Pulická v Dobrušce.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér): Dnes jsme měli dobrý vstup do zápasu a díky tomu si vytvořili dobrý náskok. Škoda že nám pak opadl pohyb bez míčku a soupeř byl v osobních soubojích lepší. Druhá třetina se nám vůbec nepovedla. Ve třetí části jsme se vrátili k naší aktivní hře a díky tomu rozhodli zápas v náš prospěch. Díky za zápas, a ještě víc díky našim neskutečným fanouškům, kteří se zdá už těší na play-off, když jich přišlo znovu tolik. Děkujeme!