Související zápasy

Ženy rozehrály čtvrtfinále

Čtvrtfinálovou sérii s Black Angels rozehrálo ženské áčko v sobotu domácím utkáním. V neděli pak byla na programu odveta v pražských Kbelích.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x BLACK ANGELS  4:5p (2:1,2:2,0:1,0:1)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Horáková, Zeisková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Eimannová, Bartošová, Buchalová, Jedličková, Kyšková
branky a asistence: Buchalová (Eimannová), Bartošová (Eimannová), Bartošová (Eimannová), Fleglová (Peterová S.)

zásahy brankářů:
Špačková - 29

Sobotní utkání mělo vysoké tempo už od prvního hvizdu do píšťalky. Ihned bylo také znát, že takhle kvalitný soupeř do Dobrušky tuto sezónu ještě nepřijel. Dobrušťačky se však za mocného povzbuzování plných tribun hnaly do útoku. Nicméně účet skóre otevřeli hosté, kteří využily přesilovou hru. Naše ženy se však ještě do konce třetiny postaraly o otočení výsledku v jejich prospěch, když se trefila Buchalová a následně Bartošová. Vstup do druhé části vyšel také skvěle! Po třech minutách svítilo na tabuli skóre 4:1 pro domácí. Trefila se podruhé Bartošová a následně kapitánka Fleglová. Bohužel to bylo z pohledu dobruškého brankového účtu v tomto zápase vše. Pražské soupeřky do konce třetiny snížily na rozdíl jedné branky a v úvodu třetí části utkání dokonce srovnaly skóre. Vyrovnaný zápas nedokázaly dobrušské ženy překlopit na svou stranu ani z několika velmi slibných příležitostí a tak se šlo do prodloužení. Tam využili hosté druhou přesilovou hru v zápase a první bod v sérii tak putoval do Prahy.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér): V první řadě chci poděkovat skvělým fanouškům a našemu kotli. Neskutečně nás hnali a patří jim velký dík za podporu. My se přes noc oklepeme a zítra si vybojujeme třetí zápas. Čekali jsme dnes náročnější bitvu, než na kterou jsme byli poslední měsíce zvyklí, ale myslím, že jsme se s tím poprali velmi dobře. Těšíme se na zítřejší zápas. nP.S.: A zdravíme naše nové přírustky do dobrušské florbalové rodiny Rozárku a Františka.
Komentář hostů Barták Tomáš (Vedoucí): Drama, spousta gólových akcí, tvrdá hra a vyhrocená atmosféra - přesně to má takový zápas play off mít. Jsme rádi, že jsme v prodloužení zápas překlopili na naši stranu a vezeme si do Prahy první bod. Víme ale, že ten důležitější krok máme teprve před sebou a s pokorou se jdeme připravovat na zítřek. Za zmínku rozhodně stojí zdejší atmosféra a podpora domácím z tribun, přesně kvůli takovým zápasům florbal hrajeme.

BLACK ANGELS x FBC DOBRUŠKA  2:3 (0:1,0:0, 2:2)

branky a asistence: Bartošová (Buchalová), Horáková (Peterová D.), Peterová D.

Špačková - 30

Druhé víkendové utkání se odehrálo v neděli večer ve sportovní hale v Kbelích v Praze. Dobrušťačky se do utkání pustily s ještě větším odhodláním než v sobotu a na hřišti to bylo znát. V první třetině svou převahu přetavily v branku Bartošové a v zápase měly v první třetiny více ze hry. Několik vyloučení v první a druhé části tempo hry rozbily, nicméně nasazení a bojovnost v utkání nechyběl nikomu z přítomných hráček. Rozuzlení tedy přišlo ve třetí třetině. Domácí se v osmé minutě dostali ke srovnání zápasu a o tři minuty později se ujal hráčky Black Angels vedení. Naše ženy se však velmi rychle oklepaly a hned v následujícím střídání vrátila vyrovnaný stav utkání na tabuli Horáková. Nastal opět boj o každou píď pražské haly. Nicméně dobrušťačky předvedly obrovský morál a tři minuty před koncem vrátila vedení Dobrušce D. Peterová. Dobrušské hráčky v závěru ustály i dvojité oslabení čtyři proti šesti a mohly se tak radovat z výhry a srovnání čtvrtfinálové série na 1:1.

Rozhodující utkání se odehraje už v úterý 19. 3. 2024 od 19:30 ve sportovní hale Pulická v Dobrušce.
Dorazte podpořit naše ženy a vytvořit jim stejně skvělou atmosféru jako v sobotu!

Komentář domácích Barták Tomáš (Vedoucí): Dnes jsme bohužel první dvě třetiny nehráli svoji hru a to nás stálo zisk klíčového druhého bodu. Zápas byl stejně jako včera hodně bojovný a oba týmy si rozhodně nebudou na hřišti darovat ani centimetr. S hlavou nahoře ale v úterý vyrazíme do Dobrušky a půjdeme urvat rozhodující bod! Děkujeme soupeři za zápas a všem našim fanouškům za vytvoření skvělé domácí atmosféry!
Komentář hostů Černý Jan (Trenér): Dneska si troufnu tvrdit, že jsme si výhru zasloužili. První třetina skvělá, pak zápas a tempo rozhozené díky vyloučením na obouch stranách. Konec třetí třetiny neskutečný morál od holek, že to nezabalily a otočily skóre. Další těžký zápas, děkujeme soupeři, přejeme hodně zdraví všem zraněným, ať se dají brzy dokupy a těšíme se na rozhodující utkání u nás v úterý. Poslední obrovský dík patří našim fanouškům. Domácí atmosféra i tady v Praze, jste neskuteční. V úterý zveme všechny do Pulické!