Světlá n/SFBCDKA
2:12(2:5,0:5,0:2)
ne 10. 9. 2023 15:30 @ SH Světlá nad Sázavou, 1. liga žen, 2. kolo

Ženy připsaly dalších šest bodů do tabulky

Ženy odehrály první lednový víkend hned další dva zápasy v 1. lize žen. V sobotu se představili v Dolní Cerekvi, kde odehrály další zápas s Dačicemi. V neděli naopak přivítaly na domácí palubovce Svitavy.

ŽENY A

TJ DAČICE x FBC DOBRUŠKA 0:5 (0:1,0:3,0:1)

sestava: Špačková - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Nádeníková, Horáková, Peterová S., Eimannová, Bašová M. - Kyšková, Bartošová, Jedličková
branky a asistence: Bartošová, Ulbrichová (Bašová V.), Bašová M., Horáková (Eimannová), Poláčková (Eimannová)

zásahy brankářů:
Špačková- 13

Sobotní utkání soupeřů z obou pólů tabulky mělo podobný jízdní řád jako poslední setkání těchto dvou celků. Dobývání dačické branky a urputná hra domácích. I v tomto utkání to zprvu dobrušským florbalistkám nelepilo a po první třetině se podařilo pouze Bartošové proměnit nařízené trestné střílení. Od druhé třetiny ale hráčky Dobrušky zlepšily pohyb a hned to bylo vidět na skóre. Během pěti minut se trefila Ulbrichová, Bašová M. a Horáková a hostující hráčky se tak dostaly do pohodlného náskoku. Obrana navíc fungovala spolehlivě a tak bylo zaděláno na další výhru. Ve třetí třetině přidala pátou branku Poláčková a Dobruška spolehlivě kontrolovala zbytek utkání, po kterém si připsala další tři body do tabulky.

Komentář domácích Vacuška Lukáš (Trenér): Třetí vzájemný zápas s Dobruškou, z naší strany asi ten nejméně vydařený. V první třetině jsme srdnatě a velmi solidně zvládali bránit, což se vlastně dá říct o většině zápasu, ale až od druhé třetiny jsme se přestali bát hrát s balónkem a útočit. Vyložených příležitostí bylo ale pomálu. Rozhodně holkám nemůžu vytknout bojovnost, nasazení a snahu, na hřišti nechaly opravdu vše, za což jim děkuju. Soupeři děkuji za zápas, gratuluji k zasloužené výhře a přeji další úspěchy ve zbytku sezóny.
Komentář hostů Vidlák Tomáš (Trenér): Pomalejší rozjezd, poté zlepšený pohyb a zvýšená aktivita, která přinesla vstřelené branky. První body v novém roce jsou tak naše a těšíme se zítra na domácí fanoušky. Hráčkám děkuji za předvedený výkon, zraněným přeji brzké uzdravení a soupeřkám do konce sezóny přeji vše dobré. Zdravíme naši výpravu ve Švédsku a naše muže, kteří se srdnatě byli s lídrem.

TJ DAČICE x FBC DOBRUŠKA 11:1 (2:0,7:0,2:1)

sestava: Špačková - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Nádeníková, Horáková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Kyšková, Bartošová, Jedličková, Eimannová
branky a asistence: Peterová D., Ulbrichová (Peterová S.), Bašová V. (Jedličková), Peterová D. (Poláčková), Peterová D. (Vávrová), Poláčková, Peterová D. (Nádeníková), Bartošová (Eimannová), Peterová S., Bašová V. (Fleglová), Bašová M. (Fleglová)

Špačková- 15

V neděli si ženy užily po třech venkovních utkáních opět domácí palubovku a představily se před opět hojnou kulisou v publiku. Ženy hostily osmé Svitavy, se kterými už v sezóně odehrály utkání, které zvládly poměrem 6:2. Zápas byl od začátku v režii domácích hráček, které se prosadily už ve třetí minutě, kdy první branku vstřelila D. Peterová. Svitavy odolávaly další část třetiny bez inkasované branky, chytla se až dorážka Ulbrichové z devatenácté minuty, do kabin se šlo za dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině ale dobrušťačky spustily gólovou smršť. Brankostroj odstartovala V. Bašová, na kterou navázala třikrát D. Peterová, Poláčková a Bartošová a S. Peterová a celkem sedmi brankami víceméně rozhodly o vývoji utkání. Druhá třetina byla jasně v režii domácích hráček. Poslední část zápasu se prakticky jen dohrávala, skóre upravily ještě sestry Bašovy, kdy každá přidala po jedné brance. Závěrečnou kosmetickou úpravu skóre si, bohužel pro dobrušské hráčky, vzali na svá bedra hostující Svitavy, které dokázaly proměnit jednu ze svých ojedinělých šancí a připsaly si tak čestný zásah. Dobruška domácím divákům nadělila celkem jedenáct branek a díky dalším třem bodům si dobrušské hráčky šest kol před koncem základní části zajistily první místo v tabulce!

Komentář hostů Jirčík Luboš (Vedoucí): No tak do se opravdu nepovedlo. V první třetině jsme ještě dokázali držet krok a i párkrát zahrozit, ale ve druhé třetině se naplno projevila herní zkušenost našich soupeřek. Třetí třetina už byla o tom nedostat raketu a vymáznout nulu na výsledkové tabuli na naší straně. Díky za zápas a divákům, kterých se tu seško požehnaně.
Komentář domácích Vidlák Tomáš (Trenér): Dnes jsme se těšili před domácí publikum, které nám již chybělo. Jsme rádi, že jsme se velkému poču diváků odměnili 11 vstřelenými brankami a dalšími šancemi. Vydrželi jsme po celý zápas hrát aktivně, za což hráčky chválím. Soupeřkám děkuji za florbalový přístup k zápasu a přeji jim hodně štěstí do konce sezóny. Svým hráčkám děkuji za perfektní víkend a skvělým fanouškům za podporu.