Ženy jsou ve třetím kole poháru

V druhém kole poháru se ženy představily na domácí palubovce proti FBŠ Hattrick Brno

FBC DOBRUŠKA x FBŠ HATTRICK BRNO 4:0 | (1:0, 2:0, 1:0)

Soupeř z jížní moravy se s našimi ženami setkal vůbec poprvé v historii. K utkání vinou zranění a pracovních absencí přicestovaly brňačky pouze v sedmi hráčkách v poli. Dobrušské ženy tak čekala tuhá cesta k výhře skrz brněnského soupeře, který přijel zápas, vzhledem k počtu hráček, odbránit. Do dobrušské haly si našlo cestu přes sto diváků a tak dobrušské ženy chtěly ukázat i tak pěknou podívanou.
Dobruška začala od první třetiny hrát do plné obrany a rozhýbat se jim moc nedařilo, k tomu připočteme i divočejší míček, který je na hokejkách tento zápas moc neposlouchal a byla z toho třetina, kdy finální fáze pokulhávala. Do druhé části holky zlepšily pohyb a i práce s míčkem se zdála být lepší a hned to bylo na útočné aktivitě vidět. Sice by nám nestačily ani prsty na nohou na to kolik se spálilo šancí, ale dvě povedené trefy se přeci jen uchytily a bylo z toho klidné vedení po dvou třetinách. Třetí část pokračovala v podobném duchu. Dobíjení branky soupeře a smůla při zakončení. Ženy ještě upravily na konečných 4:0. Utkání bylo v poklidném tempu a vzhledem k příštímu ligovému utkání se stejným soupeřem nám toho moc neukázalo. V Brně příští víkend to bude tedy úplně jiná story.
Díky vítězství ženy postoupily do třetího kola poháru Českého florbalu a tam je čeká lepší z dvojice Fbk Svitavy/FBC Třinec.