Související zápasy

FBC Dobruška
166_20240311_092422.jpg

Ženy jsou ve čtvrtfinále!

O víkendu se rozeběhly osmifinálové série 1. ligy žen. Dobrušťačky hrály s jihomoravskými Aligátorkami a oba zápasy úspěšně zvládly a mohou tak slavit postup mezi osm nejlepších celků 1. ligy žen.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x ALIGATORS ŠITBOŘICE  11:2 (6:0,2:1,3:1)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Horáková, Zeisková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Eimannová, Bartošová, Buchalová, Jedličková, kyšková
branky a asistence: Eimannová (Buchalová), Bašová V. (Buchalová), Buchalová (Fleglová), Vávrová (Peterová), Poláčková (Vávrová), Bartošová (Bašová M.). Bašová M. (Ulbrichová), Peterová D. (Vávrová), Peterová S. (Bašová M.), Poláčková (Horáková), Buchalová (Bartošová).

zásahy brankářů:
Špačková - 11

Do prvního utkání v sérii vlétly naše ženy skvěle. Od prvního střídání se dobrušťačky držely více na míčku a aktivitou a hlavně produktivitou v první třetině určily ráz utkání. Šest branek v první třetině do sítě Šitbořic celkem jasně určilo jak bude utkání vypadat. Druhá třetina tak gólová nebyla, navíc soupeř po jednom z protiútoků dokázal vstřelit branku. Nicméně domácí ženy poté opět dvě branky přidaly a do třetí třetiny tak měly stále pohodlný náskok. Poslední část utkání již byla odměna pro více než dvěstě diváků na tribuně. Dobruška přidala další tři branky a dobrušským fanouškům tak nadělily radost celkem jedenácti vstřelenými brankami. V závěru utkání soupeř ještě korigoval, když přidal druhou branku v zápase ve své přesilové hře, na první výhře v osmifinálové sérii a bodu pro Dobrušku to ale nic už nezměnilo.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér): Dneska skvělý týmový výkon, na který budeme chtít zítra navázat. Jjsme na to připraveni a těšíme se. Děkuji všem našim skvělým divákům, ti předvedli zase skvělou atmosféru a hnali nás za každou vstřelenou brankou. Zítra pokračujeme!
Komentář hostů Dolíhal Zdeněk (Trenér): Není pochyb, že byl dnes soupeř lepší. Rozhodla první třetina, kterou jsme prospali. Druhá třetina je světlým momentem do zítřejšího utkání. Nyní nám nezbývá nic jiného, než dnešní zápas hodit za hlavu a zítra zabojovat o prodloužení série. Na závěr bych chtěl pochopit, proč když je tu 215 domácích diváků a tři naši, kteří přijedou s bannerem, mají nutkání ti domácí během druhé třetiny jít a náš banner odvázat a hodit na zem...takové chování do sportu nepatří. Gratuluji soupeři a těšíme se zítra.


ALIGATORS ŠITBOŘICE x FBC DOBRUŠKA  0:7 (0:3,:2,0:2)

sestava: Špačková - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Horáková, Zeisková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Eimannová, Bartošová, Buchalová, Jedličková, kyšková
branky a asistence: Peterová D. (Vávrová), Peterová D. (Poláčková), Peterová S. (Fleglová), Peterová D. (Vávrová), Vávrová (Bašová V.), Buchalová (Zeisková), Buchalová (Bartošová).

zásahy brankářů:
Špačková - 13

Utkání o další bod v sérii byl na programu hned v neděli, tentokrát na půdě Aligátorek v hale v Křenovicích. Dobrušské hráčky byly ale odhodlané pokračovat ve stejné hře, která jim v sobotu přinesla první bod. Dlouhá náročná cesta na jih Moravy ale nebyl na dobrušťačkách znát. Holky navázaly na sobotní výkon a hned ve druhé minutě otevřela skóre D. Peterová. Dobruška poté ustála oslabení aby se nadále mohla rozvíjet útočná snaha našich žen. Dvěma brankami v závěru třetiny, které obstaraly sestry Peterovy, si dobrušťačky vytvořily dobrý náskok do další části zápasu. Veškerou snahu domácích na dobrý vstup do druhé třetiny zmařila hned první lajna Dobrušky. Ihned po buly vystartovaly naše hráčky a D. Peterová už po třech vteřinách hry zkompletovala hattrick! I přes několik vyloučení v této části zápasu, kdy hra byla neurovnaná, toho moc dobrušské hráčky soupeřkám nedovolily a tak ustály dvě přesilové hry Aligátorek a samy přidaly pátou branku, kdy horní růžek šitbořické branky vymetla Vávrová. Pětibrankový náskok dával velkou šanci Dobrušce na zvládnutí i druhého utkání, nicméně poslední krok v podobě třetí třetiny je ještě čekal. Koncentrovaná hra ale už domácí k ničemu nepustila a navíc dobrušťačky přidaly dvě branky. O obě se postarala Buchalová a uzavřela tak skóre nedělního zápasu. Konec byl ještě trochu rozháraný vyloučeními, ale to nic němenilo na tom, že Dobruška mohla slavit druhý rozhodující bod v sérii a postup do čtvrtfinále!

Čtvrtfinále 1. ligy žen se odehraje hned tento víkend. V sobotu přivítají naše ženy na palubovce v pulické hale pražského soupeře Black Angels, o den později se hraje odveta v Praze. Případné třetí rozhodující utkání se odehraje v dalším týdnu v Dobrušce. Přijďte podpořit naše ženy a vytvořit opět parádní atmosféru!

Komentář domácích Dolíhal Zdeněk (Trenér): Rozhodně se nemáme, za co stydět. Odehráli jsme férové utkání od začátku do konce. Holky nechali na hřišti všechno, a to jde. Sezóna pro nás končí, ale hlavy nevěšíme. Nyní nás čeká odpočinek, a poté již příprava na další sezónu. Gratuluji soupeřkám a přeji hodně štěstí v dalších kolech. Fanoušci, byť jsme Vás nejspíše úplně nepotěšili, DĚKUJEME za veškerou podporu skrze celou sezónu a hlavně v play-off, byli jste ÚŽASNÍ! Vidíme se opět v září!
Komentář hostů Černý Jan (Trenér): Přijeli jsme si pro druhý bod a od prvního střídání to bylo vidět. Opět skvělý týmový výkon, kdy jsme nenechali soupeřkám prostor a hráli jsme to co jsme chtěli. Chválím holky, postup a cestu domů si užijeme, ale od zítra se chystáme a soustředíme na další kolo, na které se velmi těšíme. Děkuju domácím za zápas a i domácím divákům za dobrou kulisu. Největší dík samozřejmě patří našim ultras, který pomohli vytvořit opět skvělou atmosféru zápasu (tady v té plechovce to bylo s těmi bubny o uši :-) ). Zdravíme všechny diváky u onlinu, a zveme vás všechny v sobotu k nám do haly, na čtvrtfinále!!