Související zápas

FBC Dobruška
FBCDKATorpedo
4:5 po prodl.(1:1,2:1,1:2)
so 11. 3. 2023 18:00 @ SH Pulická Dobruška, 1. liga žen, 1. kolo
79_20230308_114606.jpg

Ženy A vyhlížejí první zápas v letošním play-off

Ženy čeká tento víkend osmifinále play-off 1. ligy žen. Jak na tom jsou před prvním vyřazovacím zápasem a jak doposud probíhala jejich sezóna najdete ve článku.

sobota 11. 3. 2023 osmifinále play-off 1. ligy
Sportovní hala Pulická
18:00  FBC Dobruška  x  Torpedo Havířov

Základní část se dá považovat z historického hlediska jako nejúspěšnější. Za své osmileté působení v první lize žen je to co do počtu nasbíraných bodů a umístění v tabulce nejlepší výsledek pro dobrušské ženy. Mohlo být ale určitě ještě veseleji. Mrzí určitě ztráta bodů v domácím zápase s hradeckým IBK, nebo těsné zápasy ve Znojmě, Brně a Třinci. Nicméně v ostatních zápasech dokázala Dobruška svá utkání zvládnout a třetí místo v tabulce po základní části můžeme určitě hodnotit jako zasloužené.

Z pohledu statistik Dobruška zvládla zvítězit v 19 zápasech, v pěti odcházela jako poražena. Celkově tak ženy nasbíraly 57 bodů při skóre 155:64. Třetí nejlepší útok v lize a společně s Židenicemi druhá nejlepší obrana. Nová domácí hala viděla celkem 12 ligových utkání, ve kterých 11x Dobruška dokázala zvítězit. Dobrušské ženy mají pátou nejlepší přesilovku s úspěšností 24%, oslabení dokonce třetí nejlepší s 85% úspěšností ubránění početní nevýhody. S 862 střelami na branku je Dobruška nejvíce střílejícím týmem v lize, bohužel pouze s 18% úspěšností, která řadí dobrušské hráčky na 8. místo v této činnosti.

V brance vládne Karolína Špačková, která s 89% úspěšností zákroků, průměrem 2,56 branky na zápas a nejvíce odchytanými minutami řadí k brankářské špičce ligy. V první dvacítce tabulky kanadského bodování má Dobruška dokonce tři zástupce. Za osmou Eliškou Buchalovou s 38 body, je v závěsu Diana Peterová s 36 body, a dále pak Kateřina Poláčková s 32 body. Každý z pravidelně hrajících (nejen) útočníků má ve své statistice minimálně 5 gólů. Což určitě těší trenéry, že o průměr 6.5 vstřelených branek na zápas se poctivě staral celý tým. Stejně tak obrana s průměrem pouhých 2.6 inkasovaných branek je zásluhou dobré práce směrem do obrany od celého týmu. 

Komentář trenérů k první sérii play-off: "Zkušenosti z minulých sezón a předváděná hra v letošním ročníku nám určitě pomůžou v této nelehké sérii. Po prvním kole už není v osmifinále lehkých soupeřů a my tak budeme muset v každém zápase předvést to nejlepší co v nás je, protože nic jiného k úspěchu ani nevede. Havířov jsme sice doma porazili, ale teď je to play-off, a tady žádný zápas není zadarmo. Soupeř je po prvním kole rozjetý a má ve svém středu šikovné individuality. Nastoupíme určitě s respektem, ale beze strachu a s vírou v sebe a to, co umíme."

Dobruška a Havířov se spolu utkali zatím dohromady v sedmi zápasech. Vždy pouze v základní části 1. ligy žen. Co se týče bilance, je na tom trochu lépe Havířov, který dokázal zvítězit ve čtyřech vzájemných utkáních. V letošní sezóně dokázaly ženy Dobrušky i Havířova ve společných zápasech vždy ubránit domácí hřiště. Dobruška se doma radovala z výhry 7:1, Havířov vrátil porážku Dobrušce v odvětě 6:5 po nájezdech.

K vidění tak bude jistě napínavý souboj o postup do dalšího kola play-off!

Neváhejte dorazit povzbudit naše ženy v boji o první bod v sérii!

Sezóna 2019/2020
FBC Dobruška x Torpedo Havířov 2:4
Torpedo Havířov x FBC Dobruška 4:2
FBC Dobruška x Torpedo Havířov 4:3

Sezóna 2021/2022
Torpedo Havířov x FBC Dobruška 7:6
FBC Dobruška x Torpedo Havířov 11:2

Sezóna 2022/2023
FBC Dobruška x Torpedo Havířov 7:1
Torpedo Havířov x FBC Dobruška 5:6pn