Související zápasy

Ženy A doma zvládly obě utkání proti brněnským soupeřkám

V sobotu se dobrušské ženy utkaly s Hattrickem Brno, v neděli s brněnskými Židenicemi.

FBC DOBRUŠKA x FBŠ HUMMEL HATTRICK BRNO  9:1 (0:1, 4:0, 5:0)

S Hattrickem šlo letos už o třetí setkání. Prví pohárové naše ženy zvládly, to druhé ligové s drobným zádrhelem v podobě výhry v prodloužení, také a tak čekala otázka, zda-li to zvládnou dobrušské ženy i napotřetí. Utkání začlo celkem dle očekávání a na míčku byly více domácí ženy, ale k brankové radosti herní převaha v první třetině nevedla. Soupeř pozorně bránil a využíval protiútoku k ohrožení domácí branky, dobrušské ženy dostaly navíc možnost přesilové hry hned v úvodu utkání, ale nepodařilo se ji proměnit. Obraz hry se poté moc neměnil a Dobruška dál dobývala. Jediným, kdo se ale v první třetině prosadil, byly hráčky Hattricku, které po jednom z protiútoků dokázaly doklepnout skákající míček za záda Káji Špačkové. Za nepříznivého stavu se pokračovalo do druhé části, kdy naše ženy přidaly na pohybu a dál se snažily vstřelit první branku zápasu. To se povedlo v sedmé minutě druhé třetiny a od té doby jako by se odšpuntovala nálož dalších branek. Během dalších sedmi minut přidaly dobrušťačky další tři branky a otočily vývoj zápasu. Ve stejném tempu se dařilo pokračovat i v poslední části, kdy postupně přidaly ještě pět branek a zvítězily tak 9:1.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér):
Dnes musím hodnotit zápas pozitivně. I přes to, že jsme první třetinu prohráli, tak myslím že jsme na tom byli herně lépe, jen jsme to neprojevili vstřelenými brankami. To se ale podařilo od druhé třetiny a hned od naší první branky jsme se střelecky chytli a postupně přidávali. Občas se sice ještě na všechno nadřeme, ale jinak od nás kvalitní výkon za který chválím. Díky soupeři za zápas a našim fanouškům za podporu.