FBCDKATorpedo
5:6(1:0,2:1,2:5)
st 15. 3. 2023 20:00 @ SH Pulická Dobruška, 1. liga žen, 3. kolo

Ženám A skončila sezóna, v akci další pět družstev

Tento týden patřil více ženským družstvům. Své zápasy odehrály žena A i B, představily se také dorostenky a mladší žákyně. Chlapecké zastoupení měly tento týden kategorie starších žáků a elévů.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x TORPEDO HAVÍŘOV 5:6 (1:0,2:1,2:5)

Sestava: Špačková, Dubská - Ulbrichová, Bašová V. (C), Zeisková, Horáková - Poláčková, Vávrová, Peterová D., Bašová M., Bartošová, Buchalová, Jedličková, Peterová S., Eimannová, Březovská, Andršová

Branky: 12. Bartošová, 26. Poláčková, 31. Jedličková, 42. S. Peterová, 54. Eimannová - 31. Pastušková, 41. Kupcová, 42. Kalábová, 47. Pastušková, 52. Kučerová, 55. Pastušková
Zásahy brankářů:
 Špačková 24 - Waloszková 19

Rozhodující zápas osmifinále play-off hrály naše ženy ve středu. Za neskutečné podpory přítomných 302 diváků nabídly naše ženy skvělou podívanou hodnou play-off, bohužel se smutným koncem pro dobrušské barvy. Utkání začaly naše holky skvěle, v první třetině se domácí ženy ujaly jednobrankového vedené a nepustily soupeře ke srovnání ani při početní nevýhodě. Druhá část začala také lépe Dobruška, po pěti minutách zvládly domácí přidat druhou branku, na kterou odpověděl Havířov až v polovině zápasu snížením na 1:2. Odpověď dobrušťaček ale na sebe nenechala dlouho čekat a hned v dalším střídání si třetí brankou vzaly zpět dvoubrankové vedení. Do kabin se tak šlo za nadějného výsledku pro Dobrušku. Třetí část ale začala pro domácí doslova šíleně, po minutě a půl bylo srovnáno, když Torpedo vstřelilo dvě rychlé branky. I na to dokázaly dobrušské ženy odpovědět, v podstatě hned v zápětí vstřelily branku na 4:3. Drama pokračovalo, Havířov se nevzdával a nejprve srovnal na 4:4 a poté se prosadily soupeřky z nařízeného trestného střílení. Domácí ale také zabraly a dvě minuty na to stačily srovnat na 5:5. Zbývalo pět minut do konce a Havířov se radoval po šesté, když domácí hráčky nešťastně tečovaly střelu za záda dobrušské gólmanky. Závěrečný tlak a vytvořené šance Dobruška už nezvládla proměnit a bohužel tak osmifinálovou sérii zvládl lépe Havířov a postupuje. Ženám A tak bohužel skončila sezóna.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér):
Těžký hodnotit. Dnes jsme byli dvě třetiny lepší a hráli co jsme chtěli. Nevyšel nám nástup do třetí části, ale i tak jsme to ještě zachytili. Pak nám ale chyběl důraz a soupeř i s notnou dávkou štěstí trestal. Z celé série jsme prohrávali asi osm minut, o to víc mrzí to, že jsme to nedokázali přetavit ve dvě vítězství. Sezóna, která byla pro nás asi nejlepší v základní části i v tom kam jsme se herně posunuli, končí hrozně brzo. Děkujeme s Tomem holkám za to jak to letos odmakaly. Až to kousnem tak se začnem chystat na to, abychom se z toho poučili a byli ještě lepší. Poslední dík patří neskutečným fanouškům, přes 300 lidí tady v Dobrušce na sportu?! Totální úlet a děkuju všem! Nejen za dnešek, ale za podporu po celou sezónu. Co by za do kdekdo v extralize dal, za takový průměr diváků na zápase. Ještě jednou díky!