Související zápasy

Z Brna se ženské áčko vrací se dvěma body

Čtvrté a páté kolo 1. ligy žen bylo na programu první říjnový víkend v Jihomoravské metropoli. V sobotu to bylo repete pohárového souboje s Hattrickem Brno a v neděli s ex-extraligovým celkem z Židenic.

FBC Dobruška x FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5p (1:2,2:1,2:2,1:0)
sestava: Špačková - Ulbrichová, Bašová V., Balková, Horáková - Peterová D., Peterová S., Havlíčková, Poláčková, Bašová M., Bartošová, Jedličková, Buchalová.

Oproti pohárovému utkání, kdy soupeř přijel na dobrušskou palubovku v sedmi hráčkách do pole, to bylo tento zápas jiné kafe. Soupeř posílen o další hráčky a domácí prostředí rozhodně nechtěl dát body lacino. Zápas byl už od prvních chvil tvrdý a soupeř rychle a důrazně přistupoval k našim hráčkám. Z první branky se ale radovaly hráčky Dobrušky. Bohužel do konce třetiny to bylo z dobrušské strany co se gólů týče vše. Soupeř z jednoho závaru před brankou srovnal skóre, když proměnili svůj protiútok. Do druhé třetiny se lehce přeskupila sestava a Dobruška začala víc tlačit a být v útoku aktivnější, nicméně další branku přidali opět domácí. Ženy ale nepřestaly se svým odhodláním tento zápas zvládnout a v dalších minutách dokázaly dvěma brankami srovnat skóre. Třetí třetina začala výborně a po třech minutách zápasu se dobrušské ženy konečně ujaly poprvé vedení v tomto zápase. Dobruška dál hrála svou hru a útočila do plné a obětavé obrany domácích. Bohužel ale deset minut před koncem z dalšího protiútoku dokázaly brněnské soupeřky srovnat skóre. V průběhu třetí třetiny se dál vyhrocovala tvrdá hra, která nebyla ze stran rozhodčích vůbec trestána, z čehož se vystupňovala zlost kouče Dobrušky, který se hodně nespokojivě vyjádřil k výrokům sudích, za což byl poslán na zbytek zápasu na tribunu. Nabídnutou přesilovku hosté využili a Dobrušku čekal náročný úkol dohnat zbytek zápasu jednobrankové manko. To se povedlo v přesilovce pět minut před koncem. Naše ženy se dál se dál tlačily za vítězstvím a do konce zápasu se snažily svrhnout vedení na svou stranu. Ani závěrečná přesilovka Dobrušky gól nepřinesla a tak se šlo do prodloužení. V něm se po dvou minutách dočkaly další přesilovky domácí a měli tak nabito k rozhodnutí zápasu. Ale spolupráce Káji Špačkové v brance, která našla dlouhým výhozem Máju Havlíčkovou a poslala ji do samostatného nájezdu, ve kterém se nemýlila a rozhodla o tom, že rozdílový bod z tohoto utkání bude patřit Dobrušce.