Související zápasy

Výjezd na Vysočinu za šest bodů!

14. a 15. kolo 1. ligy žen a poslední hrací víkend v tomto roce zavítaly ženy na Vysočinu. Tam dobrušské ženy odehrály další dvě utkání a to proti posledním Dačicím a druhé Jihlavě.

ŽENY A

TJ DAČICE x FBC DOBRUŠKA 3:9 (0:1,0:2,3:5)

sestava: Dubská (Špačková) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Peterová S., Fleglová, Bašová M. - Eimannová, Kyšková, Jedličková, Bartošová
branky a asistence: Bašová V. (Ulbrichová), Horáková (Bašová M.), Vávrová (Poláčková), Eimannová (Peterová S.), Peterová D. (Eimannová), Bašová M. (Vávrová), Peterová D. (Vávrová), Kyšková (Jedličková),

zásahy brankářů:
Dubská - 15

Sobotní souboj celků z obou pólů tabulky vypadal předpokládaně už od úvodního hvizdu. Dobrušťačky se hnaly do útoku a snažily se rychle ujmout vedení v zápase. Nicméně gólová byla až akce ve dvanácté minutě z hole V. Bašové. Dobrušské ženy dlouho nemohly prosadit a ani bořící styl domácích hráček jim moc neseděl a hra byla dosti nepřesná. Druhou třetinu ale odstartovaly ženy druhou brankou, kterou ve druhé minutě vstřelila Horáková, na kterou navázala o tři minuty později Vávrová. Další branky ale už v této části hry ženy nepřidaly. Střeleckou potenci chtěly ale zlepšit ve třetí třetině zápasu. To se jim podařilo a hned po minutě hry přidala čtvrtou branku Eimannová a o další minutu déle završila bůra D. Peterová. Připoměli se také domácí hráčky, které se z ojedinělé šance dostaly ke šťastné brance a snížení skóre. Zbytek třetiny byl celkem gólový, šestou branku přidala M. Bašová a poté se opět prosadily domácí hráčky. Pětibrankové vedení vrátila Dobrušce D. Peterová a osmou branku východočešek přidala Kyšková. Dačické ženy už jen zkorigovaly skóre na konečných 3:8.

Komentář domácích Vacuška Lukáš (Trenér): Zápas svým vývojem nebo výsledkem asi nikoho nepřekvapil, každopádně i přes porážku lze dnes mluvit o dobrém výkonu a najít dosti pozitiv, ať už v nasazení, individuálních výkonech nebo v týmovém pojetí zápasu. Takže holkám moc děkuju za to, co dnes na hřišti ukázaly. Dobruška ale ukázala svoji vyhranost a tři body si odváží zaslouženě. Možná škoda, že jsme nevyužili některé šance při dvou nebo tříbrankovém rozdílu ve skóre a zápas tím tak nezdramatizovali. Soupeři děkuji za zápas, gratuluji k výhře a přeji hodně štěstí v dalších utkáních, děkuji také rozhodčím a nejvíce samozřejmě týmu. Těšíme se na zítra.
Komentář hostů Černý Jan (Vedoucí): Soupeř dnes spíš hru bořil a my jsme se k florbalu dostávali až během zápasu. Od druhé třetiny jsme zlepšily pohyb a hned to na naší hře bylo vidět. Třetí část i přes lacině onbdržené branky od nás dobrá, a tvořili jsme si hromadu šancí. Nějaké góly si doufám necháváme i na zítra. Díky za zápas.

SK JIHLAVA x FBC DOBRUŠKA 1:3 (0:1,1:0,0:2)

sestava: Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Poláčková, Vávrová, Peterová D. - Zeisková, Horáková, Peterová S., Eimannová, Bašová M. -  Kyšková, Bartošová, Jedličková
branky a asistence: Poláčková (Peterová D.), Bašová M. (Bašová V.), Peterová D.

Špačková - 20

Nedělní utkání nabídlo souboj dvou nejlépe postavených týmů v tabulce. První třetina tomu i celkem odpovídala a hrálo se florbalově vyrovnané utkání. Dobrušťačky na tom ale byly v první části o trochu lépe a tak se zaslouženě v 16. minutě dostaly do vedení zásluhou Poláčkové. Tempo zápasu vystřídalo ve druhé třetině trochu řezničiny a florbal z palubovky vymizel. Paradoxně nevyužitá přesilová hra Dobrušky pomohla domácím ke skórování a srovnaly tak stav utkání. Druhá třetina ale nebyla hezká podívaná, a jihlavské ženy už moc florbal hrát nechtěly. Napovídají tomu i jejich dvě vyloučení, které ale zůstaly Dobruškou nevyužity. Rozuzlení tedy čekalo na třetí třetinu. Tam vstřelila rozhodující branku v deváté minutě M. Bašová, na kterou navázala D. Peterová, kterí dokázala vsítit branku dokonce ve vlastním oslabení. Následující timeout domácích ale už k ničemu nevedl. Dobrušťačky velmi zkušeným přístupem a správným nastavením zápas velmi dobře zvládly a připisují si tak veledůležité tři body proti druhému celku tabulky.

V tuto chvíli jejich šňůra čítá neskutečných patnáct zápasů a v této sezóně jsou stále neporaženy. Vánoční pauzu budou mít ženy velmi krátkou, už 6. ledna vycestují opět do Dolní Cerekve na další zápas s Dačicemi. O den později přivítají na domácí palubovce svitavské ženy.

Komentář domácích Komenda Roman (Trenér): Kvalitní zápas, kde se nám dařilo hrát vyrovnané utkaní. Zápas rozhodla produktivita. Děkuji hráčkám za nasazení a soupreři za zápas.
Komentář hostů Vidlák Tomáš (Trenér): První třetina aktivní florbal z obou stran, druhá třetina bohužel nekoukatelná jatka, ve třetí části z naší strany výborný výkon, kdy jsme předvedli divákům i něco z florbalu. Těžký zápas s nabuzeným soupeřem, který jsme dotáhli do úspěšného koncevzásluhou celého týmu. Děkuji svým hráčkám za předvedený výkon, soupeřkám přeji vše dobré.