Kromě našich A-týmů bojovalo tento víkend dalších pět kategorií.

MUŽI C

FBC DOBRUŠKA-DOBRÉ C x FBK JIČÍN B 9:3
FBC DOBRUŠKA-DOBRÉ C x TJ SOKOL DVŮR KRÁLOVÉ N/l C 3:5

Céčko na svém druhém turnaji v sezóně dokázalo z Předměřic dovézt tři body za výhru proti jičínské rezervě. Ve druhém zápase nedokázali muži udržet vedení po dvou třetinách zápasu a soupeř z Hradce dokázal otočit utkání ve svůj prospěch. Céčko tak dorovnalo mužské béčko a oba týmy mají po šesti bodech a jsou společně na třetí příčce tabulky.

JUNIORKY

FBC DOBRUŠKA x FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO 9:1
FBC DOBRUŠKA x TATRAN STŘEŠOVICE B 3:4

Juniorky si připsaly první turnaj v sezóně, který se odehrál v neděli v dobrušské domácí hale Pulická. V prvním zápase se první třetinu holky rozehrávaly a byť z Orlicko-Třebovska přehrávaly, brankově se výrazně začaly vyjadřovat až od druhé třetiny, ve které nasázely soupeřkám pět branek. Tím si zajistily pohodlný náskok, který ve třetí části ještě navýšily a zvítězily 9:1. Ve druhém zápase je čekal o poznání těžší soupeř a sice Tatran Střešovice B. Tempo hry bylo úplně odlišné od prvního zápasu, kdy si na něj naše holky musely celou první třetinu zvykat, i tak se jim ale podařilo v první třetině vstřelit dvě branky a pouze jednou inkasovat. Druhou třetinu ale přetavil ve svou soupeř z Prahy, když dvěma brankami otočil vývoj zápasu a v této části byly střešovické dívky lepším týmem. Ve třetí třetině přidaly hosté i čtvrtou branku a dvoubrankový náskok byl na světě. Dobrušťačky se ale nevzdaly a bojovali až do konce. Herně nejpovedenější třetí třetinu odmakaly výborně, bohužel se jim podařilo už pouze snížit na konečné skóre 3:4 pro Tatran.

DOROSTENCI

FBC DOBRUŠKA x FBK PIRÁTI CHRUDIM 4:0
FBC DOBRUŠKA x FBC HRADEC KRÁLOVÉ B 2:5

Druhý turnaj v sezóně naši dorostenci opět pořádali v domácím prostředí v Dobrušce. V prvním zápase byl vidět zlepšený výkon oproti prvnímu turnaji a kluci zaslouženě slavili vítězství. I ve druhém utkání naši dorostenci předvedli dobrý výkon, bohužel to na body nestačilo. Z turnaje ale mohou mít kluci rozhodně pocit dobře odvedené práce, která se zúročuje z tréninku. Další turnaj je na pořadu dne 4. listopadu.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

FBC DOBRUŠKA x FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO 7:11
FBC DOBRUŠKA x OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ 8:7
FBC DOBRUŠKA x KOBRA TATRAN HOSTINNÉ 6:6

Holky dnes vyrazily na svůj druhý turnaj v sezóně do České Třebové. V prvním zápase začaly dobře, ale bohužel druhá půlka zápasu patřila domácím soupeřkám a holky neudržely vedení a prohrály. Výkon nebyl ideální a do druhého utkání bylo co zlepšovat. Druhý zápas byl o poznání lepší, ale také vyrovnanější. Soupeřky ze Rtyně  nedaly kůži lacino a naše holky musely hlavně ve druhé poločase zabrat. To se povedlo a díky skvělému závěru dokázaly otočit výsledek a zvítězit. Třetí zápas byl z dobrušské strany nejpovedenější, holky makaly po celý zápas a proti favoritovi z Hostinného dokázaly díky poctivé a obětavé hře uhrát cennou remízu!

MLADŠÍ ŽÁCI

FBC DOBRUŠKA x FBK HOŘICE 7:4
FBC DOBRUŠKA x TATRAN KOBRA HOSTINNÉ 9:1

FBC DOBRUŠKA x FBŠ VŠESTARY  1:9
FBC DOBRUŠKA x OREL PŘELOUČ 1:2

Komentář k turnaji od trenéra Jirka Skladowského: "Dnešní turnaj se mi hodnotí mnohem lépe, nežli předchozí. Hráči se začínají sehrávat a chápat své pozice, byť to ještě drhne. Dva zápasy jsme vyhráli drtivě, jeden prohráli smolně a jen v jednom zápasu naši mladí florbalisté vypadli z rytmu a dostali lekci. Víme na čem pracovat, abychom se posouvali dál. Velký dík patří děvčatům, které nám pomohly. Ukazuje se, že v této kategorii již nejde hrát florbal s každým, kdo přijde na zápas a týmy začínají být pečlivě poskládány z vybraných hráčů. Mám radost, že někteří hráči pochopili, že posouvání se v dovednostech neznamená jen přijít dvakrát týdně na trénink a snaží se makat na sobě i doma."