Související zápasy

Víkend bez prohry pro dorostenky i ženské áčko

O víkendu bojovaly ve svých zápasech dorostenky, které se představily v Přelouči a dále také ženy A, které uzavřely základní část dvěma domácími zápasy.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA  x  FBC PŘEROV  16:4 (6:1, 5:1, 5:2)

Sobotní zápas proti poslednímu celku tabulky začaly skvěle, když se prosadili už po třinácti vteřinách hry. Na další branku si však přes sto diváků, kteří si našli cestu do haly, museli počkat do deváté minuty. Ovšem potom už ženy rozjely brankostroj. Hosté se sice z ojedinělých šancí postaraly o občasné vyrušení domácího brankoviště, jinak ale v tomto utkání dominovaly dobrušťačky, které se dohromady šestnácti brankami postaraly o odměnu příchozím divákům. Za zmínku určitě stojí dva další momenty, a to návratdo týmu kapitánky Jitky Fleglové, která začíná kloubit mateřské povinnosti s florbalem a premiéra juniorky Dubské, která se představila v brance v poslední třetině.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér):
Povinné tři body dneska. Jsem rád, že jsme příchozím divákům nabídli hodně branek a že jsme do hry dostali dnes všechny hráčky a lavičce. Díky divákům za podporu a těšíme se na zítřejší poslední zápas základní části.
Komentář hostů Zavadil Jakub (Vedoucí):
Výsledek jednoznačný. Děkujeme soupeři za utkání.

FBC DOBRUŠKA x ALIGATORS ŠITBOŘICE  4:2 (0:0, 4:0, 0:2)

Nedělní utkání proti pátému celku tabulky bylo ze složky tradičních zápasů s tímto jihomoravským soupeřem. Od začátku bylo k vidění dobývání tuhé obrany aligátorek. První třetina i přes střeleckou převahu branku nepřinesla, a o to víc se chtěly ženy prosadit v druhé části. Tam předvedly dobrušské hráčky od začátku další útočnou smršť, za třetinu vyslaly na branku soupeře dvacet střel, zatímco hosté pouze tři. Tento nápor už šitbořická obrana nevydržela a ženy se prosadily čtyřmi brankami v této části. Do třetí části šly ženy díky zranění v obraně v trochu pozměněné sestavě a na rytmu hry se to projevilo, nicméně obrázek byl podobný jako v prvních dvou třetinách, dobývání branky hostů a soupeř hrozil z protiútoků. Nebýt dvou větších chyb, které dobrušský tým nachystal hostům jako na zlatém podnose a aligátorkám se je podařilo potrestat, byl by konec utkání ještě klidnější. Důležitý a těžký zápas ale ženy dokázaly zvládnout a šesti body za víkend ukončily základní část na krásném třetím místě a připsaly si tak nejlepší umístění po základní části v historii působení v 1. lize. Nyní je čeká třítýdenní pauza a sledování předkol play-off, které jim přinese soupeře pro vyřazovací část. Ten by měl vzejít z dvojice Havířov/Rtyně.