Související zápasy

FBC Dobruška
9_20220905_141931.jpg
30_20221010_110051.jpeg

V sobotu se poprvé představila přípravka, hrály také starší žákyně

Sezóna je již v plném proudu, nicméně úplně první turnaj měli na programu naše nejmladší družstvo přípravky. Naopak starší žákyně startovaly k dalším zápasům v České Třebové.

Přípravka

Sobotní turnaj přípravek byl pro mnohé vůbec prvním v životě. Na turnaji se představilo dohromady deset týmů z celého kraje a kluci si zahráli celkem šest zápasů proti celkům z Hradci Králové, Náchoda, Hořic nebo Jaroměře.

Trenér Honza Jirák byl s prvním turnajem velmi spokojen: "Naši nejmenší mají za sebou první turnaj v letošní sezoně a hned v krásném domácím prostředí! Celý turnaj probíhal v přátelské a pohodové atmosféře. Na hřištích bylo u všech týmů vidět nespočet hezkých kliček, přihrávek a především chuti se bavit florbalem. Na tribunách se tleskalo, fandilo, až na pár výjímek, kdy několik rodičů asi zapomnělo, že se jedná o turnaj přípravek, na kterém není důležitý výsledek, ale radost ze hry. Bohužel halu s hledištěm máme krátce. Jsem velice rád, že náš tým si turnaj užil a předvedl mnoho krásných florbalových akcí."


Starší žákyně

FBC DOBRUŠKA x FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO  9:5
FBC DOBRUŠKA x FBC TJ DRACI LANŠKROUN  5:6
FBC DOBRUŠKA x IBK HRADEC KRÁLOVÉ  9:9

Žákyně cestovaly v sobotu do České Třebové, kde je čekala další tři utkání. Nejprve předvedly holky pěkný výkon proti domácímu celku. Poté ale přišel na řadu těžší soupeř z Lanškrouna, se kterým to byla opravdu bitva o každý míček na hřišti. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a byla k vidění velká bojovnost ze stran obou týmů. Z vyrovnaného souboje vyšel o gól vítězně celek z Lanškrouna. Do třetího zápasu proti hradeckému IBK holky vlétly a po chvíli vedly o pět branek, nicméně poté polevily v koncentraci a rázem bylo vyrovnáno. Druhá půlka zápasu tak začínala vlastně od nuly. Souboj, ve kterém těsně před koncem vystřelily hradecké žákyně remízu, byl posledním vystoupením na sobotním turnaji. Starší žákyně si tak připsaly všechny možné výsledky z utkání - výhru, remízu i prohru.

Komentář trenéra J. Černého: Turnaj sice výsledkově nevyšel a holky jsou trochu zklamané že dvakrát unikla výhra o malý kousek, ale jinak jsem já i holky s dnešními výkony nadmíru spokojen. Takhle když budeme makat dál, bude to jedině dobře a budeme se dál zlepšovat. Dnešní turnaj chválím všechny za nasazení a bojovnost ve všech zápasech.