60_20221230_000805.png

V novém roce popáté do Švédska!

Třetího ledna se již popáté vydá výprava dobruškých florbalistů na největší mládežnický turnaj na světě - Gothia Innebandy Cup! Turnaj Gothia se koná ve švédském Göteborgu pravidelně již od roku 1994. Po posledních dvou letech, kdy byl turnaj zrušen díky pandemii koronaviru, se tak opět naskýtá šance se turnaje zúčastnit.

Od poslední dobrušské výpravy do Švédska uplynuly už tři roky. Naposledy se v roce 2020 vydala zatím nejpočetnější skupina dobrušských florbalistů a florbalistek. Na turnaj před třemi lety jela 65 členná výprava hráčů a trenérů, která čítala čtyři družstva - dvě v kategorii chlapců a dvě v kategorii dívek. 

Na letošní turnaj se vydají pouze děvčata a to ve dvou kategoriích G16 a G18, ve kterých pro turnaj spojily síly se s přáteleným klubem s FBC Skuteč a dalšími okolnímy kluby. 

V kategorii G16 - dorostenky se představí větší část týmu z hráček FBC Dobruška, doplněné o holky ze Skutče. Pro doplnění kádru jsme oslovili i některé další okolní kluby a tak s námi cestují hráčky z Jaroměře a Orlicka, ale také holky ze Znojma a Třebíče. 
Dorostenky se utkají ve středu v přípravném zápase proti IBK Hradec Králové. Od čtvrtka jdou už naostro do turnaje, kde los jim přiřadil pět švédských protivníků. Ve skupině se utká každý s každým, první dva postupují do play-off A, týmy na dalších příčkách budou bojovat v play-off B.

4.1.13:30FBC DobruškaIBK Hradec Králové
5.1.11:00FBC Dobruška Varla IBK
5.1.18:00FBC DobruškaFBC Lerum
6.1.10:00FBC Dobruška IK Stanstad
6.1.14:40FBC Dobruška Månsarps IBK
6.1.21:20FBC DobruškaMalmhaug IBF

V kategorii G18  nastoupí holky v týmu s příznačným názvem IBK Last Chance, jelikož pro mnohé z nich se jedná o jednu z posledních možností se turnaje zúčastnit (turnaj je pouze pro hráče/ky do 18 let). Jádro tvoří více hráček ze Skutče doplněné o naše juniorky hrající za ženy první ligu a dále o hráčky ze spřátelených oddílu ze Svitav a Vysokého Mýta. 
Juniorky se utkají ve středu v přípravném zápase proti Panthers Praha a v turnaji je čeká skupina se třemi švédskými soupeři a jedním českým - Libercem. Systém turnaje je stejný jako u dorostenek, ve skupině se utká každý s každým, první dva postupují do play-off A, týmy na dalších příčkách budou bojovat v play-off B.

4.1.14:30IBK Last ChancePanthers Praha
5.1.09:00IBK Last ChancePixbo Wallenstam IBF
5.1.21:00IBK Last ChanceHöllviken IBF
6.1.11:00IBK Last ChanceBjärreds IBK
6.1.14:40IBK Last ChanceFBC Liberec


Sledujte naše sociální sítě, na kterých budeme pravidelně přidávat výsledky obou družstev!
Kdo chce být společně na naší cestě turnajem, může sledovat výsledky našich holek na webu turnaje rozpis zápasů případně si může stáhnout aplikaci do mobilu aplikace.