186_20240530_085533.jpg

Tři kategorie si užili Nisaopen v Liberci

Jako již tradičně jsme na konci května vyrazili na liberecký turnaj Nisaopen. Letos dokonce ve dvou termínech. Při tom prvním se v Liberci představili tři kategorie - elévové, mladší a starší žákyně.

ELÉVOVÉ

Turnaj hodnoté trenéři R. Chaloupka a R. König: "Uplynulý víkend se elévové zúčastnili tradičního turnaje Nisaopen v Liberci. Vyjížděli jsme v pátek ráno s cílem si to užít, udělat nové zážitky a v neposlední řadě to odmakat na hřišti a ukázat, co jsme se za poslední rok naučili. A hned první zápas s Libercem jsme předvedli nejlepší, nejhezčí a nejbojovnější výkon v celé sezóně. V zápase jsme byli velmi blízko výhře a stačilo pár maličkostí a detailů od 3 bodů. Bohužel jsme neudrželi vedení 4:1 a skončilo to remízou 4:4. Druhy zápas nás čekal velmi silný soupeř z Tachova. Kluci sice nepředvedli špatný výkon, ale individuální kvalita na straně soupeře a náš styl “vabank” podpořil vysokou porážku 2:12. Další den jsme sehráli zápasy se Spartou a Lovosicemi. Se Spartou jsme půlku utkání drželi vyrovnaný stav, ale pak se bohužel projevila kvalita soupeře a zápas ovládl 3:9. V druhém sobotním zápase jsme zvítězili díky bojovnému výkonu 4:3. Díky programu turnaje jsme měli čas navíc a vyrazili jsme se podívat za krásy města do centra Liberce, zafandili jsme děvčatům a připravovali jsme se na poslední zapas s Flobo Praha. Poslední zápas skupiny se odehrál v neděli ráno a podle toho i náš výkon vypadal. Byli jsme blízko výhře, ale bohužel nám to nevyšlo a prohráli jsme 4:3. Tím pro nás turnaj skončil, ale ještě jsme drželi palce a hlasivky děvčatům. Kluci a trenéři byli s turnajem spokojení a v příští sezóně se těšíme na další turnaje."


MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Trenérky A. Dubská, A. Ambrožová a A. Rašková měly na starosti o víkendu mladší žákyně. Ti hodnotí celý víkend takto: " Mladší Žákyně byly rozlosovány do dvou skupin po pěti družstvech. V pátek odehrály první zápas proti pražským Black Angles. Zápas skončil po dobrém výkonu výhrou 9:4. Ve druhém zápase na nás čekal tradiční soupeř z Hořic, se kterým se holky potkávají v sezóně. Jako vždy stejný průběh a hra z jedné strany na druhou, která bohužel skončila prohrou 3:4. Druhý hrací den se holky potkaly nejprve s Turnovem a poté s Mladou Boleslavi, ani jeden zápas neskončil výhrou a na své soupeřky holky nestačily. Ve skupině jsme tak skončili na 4. místě. V neděli začalo playoff s posledním týmem ze druhé skupiny, kterým byl IBK Hradec Králové. Takže už podruhé tradiční soupeř.  Tento zápas ale holky zvládly odmakat a vyhrály 8:3. Následovat tak mohlo čtvrtfinále se Spartou. Zápas byl i za podpory ostatních dobrušské výpravy velmi vyrovnaný. Ke konci utkání spadly do naší branky dva smolné góly a soupeř se mohl radovat z výhry 7:5. Holky turnaj i tak odmakaly a nasbíraly nové zkušenosti pro práci do další sezóny."


STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Posledním, kdo se v Liberci o víkendu představil byly starší žákyně. Tým složen z holek, které letos vybojovaly třetí místo v lize jel také sbírat nové zkušenosti na turnaji. Ten hodnotí trenér J. Černý: "Turnaj pro nás začal skvěle a po parádním výkonu proti Black Angels, jsme se mohli s holkama radovat z výhry 9:4. Následovalo ale vystřízlivění v podobě vysoké porážky s Litvínovem 1:12, která nás posadila opět na zem. Páteční večerní zápas nás přestřílel ještě pozdější vítěz turnaje Sparta Praha a tak první den končily holky s jednou výhrou na kontě. Druhý den se střetly s ostravskou Letkou, kde ve velmi vyhecovaném zápase nakonec dokázaly holky urvat zasloužený bod za remízu 4:4 a v napínavém utkání ukázaly holky obrovskou bojovnost a obětavost. Večerní zápas proti Haga Pardubice už tak byl pro holky v takovém nastavení snadný a zvítězily v něm 10:0. V neděli pak čekal holky zápas o třetí místo proti hradeckým děvčatům. Utkání skončilo 7:7, když v něm ale dobrušské holky po větší dobu zápasu byly lepším týmem, nedokázali jsme ale soupeřkám odskočit a ty nakonec zachránily v závěru remízu. Díky zvláštním počtům se nakonec holky ještě mohly poprat o konečné třetí místo v tabulce, opět s hradeckým týmem. Tam už ale síly nestačily a holky prohrály 4:1. Na turnaji se tak stejně jako v sezóně střídaly skvělé výkony s těmi slabšími. Jsme ale rádi, že jsme si mohli zahrát proti novým družstvům a nasbírat zkušenosti do další práce a vůbec si celkově užít pospolu víkend v Liberci"