FBCDKALitomyšl
2:3(0:0,1:1,1:2)
so 6. 1. 2024 18:00 @ SH Pulická Dobruška, Divize, 16. kolo

Těsná prohra s lídrem

Hned první víkend v novém roce nastoupili muži v rámci 16. kola divize na domácí palubovce proti prvnímu celku soutěže Litomyšli.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x FLORBAL LITOMYŠL 2:3 (1:1,1:1,2:1,1:0)

sestava: König (Tuček) - Oubrecht, Verner, Moravec, Jirák, Duchek - Holeček, Havlík, Čejpa, Čtvrtečka, Grulich - Chaloupka, Kulhánek, Kollert D.,Kollert J., Hejhal
branky a asistence: Holeček (Jirák), Duchek (Moravec)
zásahy brankářů:
 König - 22

První novoroční zápas přivítali dobrušťáci vedoucí tým divizní soutěže, jemuž chtěli vrátit porážku z prvního utkání, které naše áčko prohrálo 3:9. Postavení v tabulce však od prvních minut nebylo na hřišti vůbec znát. Domácí hráči byli víc nej vyrovnaným soupeřem a na palubovce bylo k vidění napínavé utkání, ve kterém každý ze soupeřů měl své momenty, kdy mohl skórovat. To se však ani jednomu nepovedlo a do kabin se tak šlo za stavu 0:0. Aktivní hra pokračovala i ve druhé části, ale do poloviny zápasu se stále nepodařilo ani jednomu celku rozvlnit síť. V polovině utkání si však domácí hráči vykoledovali přesilovou hru, kterou střelou z půlky hřiště využil Holeček a domácí se radovali z první branky. Radost však netrvala dlouho, Litomyšl hned za půl minuty našla skulinu v dobrušské obraně a srovnala skóre na 1:1. do konce třetiny byl k vidění podobný obrázek a aktivní hra obou celků. K dalším brankám se ale ani jeden tým nedostal, byť měli hosté výhodu přesilové hry. Do poslední části hry vstoupil ale lépe soupeř a hned po minutě dobrušská obrana inkasovala. Zbytek třetiny byla k vidění domácí honba za vyrovnáním. Dobruška odehrála skvělou třetinu a v útoku si tvořila čím dál více šancí. V osmé minutě se podařilo vystihnout rozehrávku hostů a Duchek obešel obránce a vyrovnal na 2:2. Dobrušťáci sahali po senzaci a hlavně po bodech proti lídrovi, bohužel ten ale také trestal, a tři minuty před koncem utkání odskočila Litomyšl opět do vedení. V posledních dvou minutách si vysloužili domácí ještě přesilovku, ale ani závěrečná hra v šesti k brance nevedla. Skvělý výkon dobrušťáků tak bohužel nebyl odměněn body.

Komentář domácích Grulich Matěj (Vedoucí): Kvalitní soupeř dneska přijel do Dobrušky, díky naší bojovnosti a odhodlání byl zápas po 55 minut vyrovnán. Výborně nás podržel i gólman. Bohužel ale soupeř na konci rozhodl. Kvalitní zápas se spousty soubojů a odhodlání. Díky rozhodčím, skvělým divákům kteří, nás přišli podpořit v hojném počtu a soupeři děkujeme za fair play hru a přejeme štastnou cestu domu.
Komentář hostů Háp Michal (Vedoucí): Soupeř velmi dobře připraven, náš vstup do zápasu trochu pomalejší. nNa konci zápasu rozhodl morál, který jsme celý zápas drželi. I na tři góly se vítězí :) nDekujeme soupeři za kvalitní zápas, rozhodčím za férové vedení utkání, pořadatelům a diváků kteří se dnes přišli podívat na pěkný zápas. nMějte se :-) #NFL