FBCDKAFbK OT
5:6(3:4,1:2,1:0)
so 21. 10. 2023 18:00 @ SH Pulická Dobruška, Divize, 7. kolo

Těsná prohra áčka

V rámci sedmého kola divize přivítalo naše mužské áčko soupeře z FbK Orlicka-Třebovska.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x FbK ORLICKO-TŘEBOVSKO 5:6 (3:4,1:2,1:0)

sestava: Jiroud (König)- Chaloupka, Oubrecht, Moravec, Čtvrtečka, Černý - Holeček, Matějů, Flegl, Kollert D., Grulich - Šmída, Jirák, Hejhal, Čejpa, Kollert J. - Kulhánek
branky a asistence: Holeček (Jirák), Moravec (Chaloupka), Kollert (Flegl), Oubrecht, Jirák (Matějů)
zásahy brankářů:
 Jiroud - 8, König - 5

Třetí domácí utkání přišlo do dobrušské haly sledovat přes 120 diváků, kterým nabídli aktéři zápasu sedmigólové hody už v první třetině. První branku vstřelili hosté a ujali se jednorbankového vedení. Na první gól dokázali domácí záhy reagovat, když Holeček proměnil přesilovou hru střelou od půlky a dvě minuty poté přidal branku Moravec. Poté si ale vzali slovo hosté, kteří třemi brankami v rozmezí sedmi minut odskočili do náskoku a hlavně díky chybám Dobrušky se dostali hosté do dvoubrankového vedení. To ještě v první části dokázal korigovat brankou Flegl. Do šaten se tak šlo za stavu 3:4 pro hosty. Druhá třetina začala veseleji, už po necelé minutě se přes hřiště prohnal Oubrecht a přehodil hostujícího brankáře a stav byl opět vyrovnaný. Nicméně utkání se dál neslo ve stylu neproměněných šancí Dobrušky, ke kterým se těžko domácí dostávali, a zároveň hromadících se chyb, které soupeř trestal. Zhruba v polovině utkání přidali orlickotřebovští pátou branku a čtyři minuty poté i šestou. Do třetí třetiny šli dobrušťáci s jasným úkolem vyrovnat a otočit utkání ve svůj prospěch. Bohužel v tomto zápase chyběla přímočarost a tak se snížení dočkali domácí až z hokejky Jiráka, který sklepl odraženou střelu do branky. K vyrovnání nevedla ani závěrečná power-play Dobrušky a tak se urodila třetí porážka v řadě s výsledkem 5:6.