Související zápasy

Souhrn z víkendových turnajů

Muži B, juniorky, starší žákyně, mladší žáci, elévky a přípravka. Celkem šest dobrušských týmů o víkendu bojovalo ve svých zápasech. Krátké reporty najdete níže.

MUŽI B

FBC DOBRUŠKA B x FBK JIČÍN B   4:9
FBC DOBRUŠKA B x OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ B  9:5

Béčko mužů mělo na programu pátý turnaj v sezóně. V prvním zápase se první třetinu muži rozkoukávali, poté se už ale protivníkovi z Jičína dokázali vyrovnat. I tak z toho ale byla prohra. Druhý zápas byly první dvě části hry vyrovnané, v poslední části ale muži z béčka zabrali a dokázali dovést utkání do vítězného konce a přispali tak třetí výhru v sezóně!

JUNIORKY

FBC DOBRUŠKA x IBK HRADEC KRÁLOVÉ  6:4
FBC DOBRUŠKA x FBC KUTNÁ HORA  2:6

Juniorky utržely první porážku v sezóně. Na turnaji ve Rtyni v trochu okleštěné sestavě nejprve otočily zápas s hradeckým IBK, se kterým už prohrávaly 1:4, ale ve druhé a třetí třetině dokázaly vstřelit pět branek a v utkání zvítězit 6:4. Druhý zápas začal také dobře, po dvou třetinách vedly juniorky 2:0, ale třetí třetina se holkám nepovedla a Kutná Hora dokázala vsítit šest branek a v utkání zvítězit.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

FBC DOBRUŠKA x HAGA PARDUBICE  10:0
FBC DOBRUŠKA x FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO 11:3
FBC DOBRUŠKA x FTC VYSOKÉ MÝTO 4:13

Těžký turnaj čekal žákyně ve Vysokém Mýtě. Domáci si spletli zřejmě sporty a bylo postaveno o trochu větší hřiště (čti letiště :-) ). Naše holky tentokrát vyjely pouze v pěti hráčkách do pole, a tak turnaj byl hlavně zkouškou kondičky. Prví dva zápasy zvládly bez problému a soupeřům nastřílely přes dvacet branek. Nejtěžší zkouška přišla třetí utkání proti domácím, které vedou suverénně tabulku soutěže. Holky začaly dobře, ale bohužel brzy přišla únava a holky již neměly síly soupeři více vzdorovat. I tak ale holky odbojovaly zápas až do konce a soupeři to neusnadnily, za což jim patři obrovská pochvala.

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladším žákům se přehoupla soutěž do druhé poloviny, a kluci tak nastoupily k šestému turnaji v sezóně, který tentokrát odehráli v Trutnově. Za soupeře jim byly týmy Hořic, Dvora Králového a domácího Trutnova. Trenér Jirka Skladowski okomentoval turnaj takto: "Včerejší turnaj se nám nepovedl ani ne tak výsledkově, jako herně a sundal nám růžové brýle z minulých turnajů. Práci z tréninků jsme nedokázali vůbec převést do zápasů. Začátek první části turnaje jsme zaspali, což jistě potěšilo mužstvo ze Dvora Králové. Proti Trutnovu a Hořicím to již bylo trochu lepší výsledkově, ale předvedený výkon byl spíše motivací pro další práci v tréninku."

ELÉVKY

První domácí turnaj, a holky konečně v plném počtu. Na turnaji si holky zahrály proti Hořicím, Jičínu a Rtyni v Podkrkonoší a sbíraly tak další nové zkušenosti ze zápasů, což pro některé bylo vůbec poprvé. Děkujeme všem rodičům za pomoc s pořádáním turnaje!

PŘÍPRAVKA

První turnaj v novém roce se naši nejmenší představili v Kuklenách v Hradci Králové. Absenci zkušenějších hráčů zastínil nebojácný výkon nováčků, kteří hráli svoje první opravdové zápasy a nevedli si vůbec špatně. V budoucnu určitě bude na čem stavět. Kluci si zahráli celkem pět zápasů a to proti dvěma týmům Jaroměře a Hradci Králové a proti Hořicím.