Související zápasy

FBC Dobruška
27_20221003_111826.jpg

Souhrn víkendových turnajů žen B, dorostenek a starších žáků

Tento víkend se představila další naše družstva. První turnaj mají za sebou starší žáci a dorostenky, ženy B odehrály další utkání.

Tento víkend je náročný po všech směrech, všichni marodí a to se nevyhlo ani ženskému béčku, které ale i tak dalo dohromady dvě lajny a odjelo bojovat do Skutče o další body.

FBC Dobruška-Dobré B x FbC Skuteč 2:11

První zápas ale vůbec ženám nevyšel, proti domácí Skutči to nebylo ono a soupeř celkem přesvědčivě zvládl svou premiéru v soutěži a ženské béčko odešlo z tohoto souboje jako poražené.

FBC Dobruška-Dobré B x HAGA Ladies Pardubice 5:3

To druhý zápas to bylo jiné kafe. Dobrá první třetina zajistila rozhodující náskok pro zbytek zápasu. Dvoubrankové vedení z první třetiny si ženy udržovaly po celý zápas a dokráčely pro další body do tabulky, kde se stále drží společně s dalšími týmy na prvních místech tabulky.


První říjnový den čekaly na naše dorostenky první dvě utkání v sezóně. Díky spolupráci s FBC Dobré se představily také tři hráčky ze sousedského klubu, a na turnaji se představila také trojice starších žákyň, které se postupně sžívají s přechodem na velké hřiště.

Sestava: Železná, Ambrožová, Rašková, Dyntarová, Ševcová, Petrová, Peterová, Hušková, Březovská, Diheneščiková, Šafářová, Zangeová, Buchalová, Bartošová, Cvrčková.

FBC Dobruška x FBK Jičín 3:5

První zápas v sezóně byl ze strany dobrušských holek docela nervózní. Soupeř z Jičína se zdál rozehranější a v osobních soubojích důraznější. To dorostenkám ze začátku zápasu dělalo problém a na první branku se hodně nadřely. Jičínské dorostenky se rychle ujaly dvoubrankového vedení po rychlých protiútocích a Dobrušce nezbývalo než dobývat branku. Spousta střeleckých pokusů a vypracovaných šancí končila mimo branku, a tak domácí stále dotahovaly. Tlak domácí Dobrušky do branky hostů byl ke koni zápasu velký, ale srovnat skóre se nepodařilo a jičínské dorostenky tak slavily výhru.

FBC Dobruška x TJ Jablonné n/O 10:0

To druhý zápas si dobrušské dorostenky otevřely střelnici. Proti oslabenému soupeři sice začali vlažně dvoubrankovou první třetinou. Ale poté se rozjely a v druhé a třetí třetině přidaly po čtyřech gólech a dokráčely si pro klidnou výhru.

Slovo trenérů: První turnaj byl z naši strany trochu nervózní a hra rozháraná. Jsme ale rádi, že zapracováváme mladší hráčky a že se předvedly i holky ze sousedního Dobrého. Máme ale určitě před sebou hodně práce abychom naši hru po přechodu na velké hřiště zlepšovali.


Jako další tým se v neděli představili starší žáci. Ti hráli svůj turnaj v Holicích a začínali v pátém koši. Na to, že spousta kluků i holek hrálo poprvé na velkém hřišti v počtu 5+1 si nevedli starší žáci zle. Těsná prohra a výhra na úvod turnaje. Pak už nestačily síly proti lepším soupeřům, ale na první vystoupení pěkný výkon!

FBC Dobruška x FbK Orlicko-Třebovsko 1:2
FBC Dobruška x TJ Sokol Jaroměř 4:2
FBC Dobruška x IBK Holice 1:9
FBC Dobruška x Orel Rtyně v Podkrkonoší 0:5