Související zápasy

FBC Dobruška
180_20240408_110604.jpg

Šest kategorií v akci aneb nabitý víkend dobrušťáků

Nabitý víkend neměli jen naši muži a ženy. Představil se také mužský C tým, dorostenky bojovali o postup na MČR. Poslední turnaj odmakali dorostenci, a na domácí palubovce se předvedli mladší žáci. Ve hře byly také naše nejmenší kategorie a sice tým přípravky a elévů.

MUŽI C

FBC DOBRUŠKA-DOBRÉ C x FLORBAL NÁCHOD  3:8
FBC DOBRUŠKA-DOBRÉ C x FBC SOKOL PŘEDMĚŘICE N/L  7:6

Céčko stejně jaké B tým odehrál poslední turnaj v sezóně na domácí palubovce, a také se stejnými soupeři. Hroši ale bohužel v prvním utkání nezvládli závěr a s Náchodem prohráli. O to víc se ale vrhli do druhého utkání s Předměřicemi, kde parádním výkonem otočili vývoj utkání a v závěru strhli vedení na svou stranu. Poslední utkání v sezóně tak zvítězili a pojistili si parádní páté místo v tabulce Královehradecké ligy.


DOROSTENCI

FBC DOBRUŠKA x FBC HRADEC KRÁLOVÉ B  6:2
FBC DOBRUŠKA x TJ SOKOL JAROMĚŘ1:4

Dorost z Chlumce veze tři body, a poslední turnaj v sezóně zhodnotil trenér T. Tuček: "Jsem rád, že k poslednímu turnaji sezóny jsme předvedli dobrý florbalový výkon. Občas jsme si dovolili zbytečné osobní chyby ale ještě je čas to vypilovat stejně jako naší “střelbu”. Kluci se od začátku sezóny ohromně zvedli a doufám že sami vidí že ta dřina za to stála a brzy na vše navážeme."


DOROSTENKY

FBC DOBRUŠKA x FBŠ BOHEMIANS  0:14
FBC DOBRUŠKA x FBŠ BOHEMIANS  1:13

Dorostenky se díky prvnímu místu v tabulce kvalifikovaly mezi nejlepších 16 týmů v republice a díky tomu mohli v sobotu odehrát první kolo play-off 1. ligy dorostenek o postup na MČR. Los jim přiřadil silného pražského soupeře FBŠ Bohemians. Holky nemohly bohužel nastoupit v plné sestavě, hostujícím hráčkám nebylo kvůli předpisu soutěže nastoupit a tak vyrazilo do boje 11 statečných. Nejcitelnější ztráta byla znát v brankovišti, kde chyběla tradiční opora, a v bráně se tak vystřídaly hráčky z pole. I přes tento handicap holky srdnatě bojovaly v obou zápasech, ale na individuálně lepšího soupeře to bohužel nestačilo. Ve druhém zápase ale dokázaly zapsat čestný úspěch v podobě jediného gólu, na víc to však proti Bohemce nestačilo. Holky oba zápasy vysoko prohrály, ale rozhodně se nemají za co stydět. Tyhle zápasy jim jen pomohou v dalšímu rozvoji. 


MLADŠÍ ŽÁCI

FBC DOBRUŠKA x OREL RTYNĚ V P.  2:4
FBC DOBRUŠKA x FBK JIČÍN  2:3
FBC DOBRUŠKA x OREL PŘELOUČ  4:4
FBC DOBRUŠKA x FLORBAL NÁCHOD  1:3

Domácí turnaj mladších žáků zhodnotil trenér J. Skladowski: "Nedělní odpoledne jsme sice chtěli trávit jako součást florbalového rychlíku ženského A mužstva, co nikde nestaví, ale měli jsme turnaj a tak povinnost velela poprat se o dobrý výsledek za naše barvy v pulické hale. Díky předešlým výkonům jsme se tentokrát měřili s mužstvy z vyšších výkonnostních košů. Navzdory tomu, že bodově jsme měli chudou neděli, herně se jednalo o turnaj, kdy jsem odjížděl z haly spokojen. Soupeři nás ani v jednom zápase nepřehráli a vždy jsme do posledních okamžiků bojovali o o bodový zisk. Zvláště zápas s Přeloučí, kdy se výsledek přeléval pro jedno či druhé mužstvo, soupeři vstřelili vedoucí branku v poslední půlminutě a vyrovnání přišlo čtyři sekundy před koncem vyvolal vlnu pozitivních emocí na hřišti i v hledišti. Děti sklidili uznání od trenérů soupeřů a nastavené zrcadlo ukázalo, že pokud jsme v plné síle můžeme se směle rovnat soupeřům z vyšších košů. Po turnaji jsme pak nad pizzou společně v klubové restauraci držely palce našim holkám v Praze. Za mne povedený turnaj a pochvala všem svěřencům!"


ELÉVOVÉ

V sobotu jeli elévové odehrát svůj předposlední turnaj do Jaroměře. Tam se utkali s Hostinném, Hradcem Králové a Jaroměří. Kluci si turnaj opět užili a předvedli bojovný a sympatický výkon.


PŘÍPRAVKA

Osm dobrušských prnďat si užilo parádní turnaj ve Rtyni.  Tam odehráli celkem šest zápasů a to proti třem týmům Hradce Králové, Náchodu, Hořicím a Jaroměři.