FbK OTFBCDKA
9:10 po prodl.(3:5,2:0,4:4)
so 13. 1. 2024 18:00 @ SH Skalka Česká Třebová, Divize, 17. kolo

Přestřelka v Třebové vyzněla lépe pro naše muže

Skvělý vstup, poté propad a závěrečná otočka. I tak by se dalo nazvat 17. kolo divize, které se odehrálo v České Třebové. Šlo o důležitý záchranářský souboj a muži měli Orlicko-Třebovsku co vracet. V prvním utkání sezóny totiž dobrušťáci na domácí palubovce prohráli.

MUŽI A

FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO - FBC DOBRUŠKA  9:10p (3:5,2:0,4:4,0:1)

sestava: Tuček (König) - Jirák, Matějů, Moravec, Černý, Pršala - Kulhánek, Havlík, Kollert D., Čtvrtečka, Grulich - Chaloupka, Verner, Kollert J., Hejhal, Čejpa
branky a asistence: Moravec (Jirák), Grulich (Čtvrtečka), Havlík (Grulich), Kollert D. (Matějů), Černý (Grulich), Čtvrtečka (Jirák), Kollert D. (Moravec), Černý (Havlík), Jirák (Moravec), Matějů (Moravec)
zásahy brankářů: Tuček- 21

Do sobotního utkání naši muži vlétli naprosto skvěle a už po třech a půl minutách svítilo na tabuli skóre 3:0 pro dobrušské barvy, když se trefili Moravec, Grulich a Havlík. Soupeř ale rychle snížil díky vlastní brance Dobrušky a poté využil i svou přesilovou hru. Dobrušťáci ale také přidali a perfektně sehranou standartku proměnil D. Kollert. Hra nahoru dolů ale pokračovala dál a domácí opět snížili. Pátou brankou uzavřel skóre v první třetině na 5:3 Černý. Ve druhé části přišlo opět snížení orlickoTřebovských a i přes několik šancí Dobrušky to byli právě domácí, kteří měli více ze hry. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a v polovině zápasu se začínalo zase od nuly. Dobrou druhou třetinu přenesli domácí hráči i do poslední části hry. Na konci sedmé minuty se radovali ze šesté branky a poprvé v utkání si vzali vedení na svou stranu. Pro Dobrušku bylo ještě hůře v půlce třetí třetiny, když orlickotřebovští přidali další dvě branky a odskočili tak na rozdíl tří gólů. Následný time-out Dobrušku nakopnul a ze standartku snížil Čtvrtečka. Necelých pět minut do konce ale domácí přidali devátou branku a opět odskočili. Dobrušťáci začali power-play a hnali se za vyrovnáním. Tři minuty před koncem snížil dorážkou D. Kollert a minutu před koncem přidali po brance Černý s Jirákem a srovnali skóre na 9:9. Šílený brankami nabitý zápas šel do prodloužení. V něm dokázali dobrušťáci po spolupráci na trase Moravec-Matějů přidat rozhodující branku a dokončili tak obrat v zápase!

Komentář domácích Šmíd Martin (Trenér): Je to pořád dokola. Nezvládnutý začátek, poté musíme soupeře dohánět. Když ho dostaneme na lopatky, nezvládneme konec a prohrajeme. Kluci nepřestávám vám věřit. Jsme super tým a společně to dokážeme. Děkujeme divákům, kteří nám dnes hodně pomohli.
Komentář hostů Černý Jan (Vedoucí): Po skvělém vstupu do zápasu následovalo vystřízlivění a po našich chybách se soupeř dostal také do hry. Druhou třetinu jsme kupili další chyby a domácí to s námí měli jednoduché. Naštěstí jen pouze srovnali stav a neutekli nám výsledkově.Třetí část byla ale od nás šílená, největší pozitivum je to, že jsme to nezabalili a dokázali zápas otočit, za což všem klukům díky. Co jsme si nadrobili, to jsme si částečně dokázali sníst. Dva důležité body. Jedeme dál a chystáme se na další zápas. Děkujeme rozhodčím a divákům za atmosféru. Zdravíme všechny u videa a onlinu a všechny naše marody.