Související zápasy

FBC Dobruška
184_20240429_084747.jpg

Poslední turnaje pro žáky a přípravku. 3. místo pro žákyně a juniorky.

Poslední dubnový víkend odehrály doma své zápasy starší žákyně a také juniorky, které cestovaly do Prahy.

JUNIORKY

FBC DOBRUŠKA x FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO  10:1
FBC DOBRUŠKA x TATRAN STŘEŠOVICE B  4:3
FBC DOBRUŠKA x TIGERS START98  7:6

Juniorky odehrály v týdnu celkem tři utkání. Nejprve si ve středeční dohrávce poradily s Orlicko-Třebovskem na domácí palubovce 10:1 a v neděli pak cestovaly k poslednímu turnaji do pražských Střešovic. Tam je čekaly dva pražské celky. V prvním velmi pěkném utkání dokázaly naše holky využít závěrečnou hru v šesti Tatranu a vstřelit rozhodující branku. Druhý zápas byl podstatně divočejší, po úvodní minutě hry padly čtyři branky a celkově v první třetině dohromady 9 gólů, stav byl ale poměrně vyrovnaný, Dobruška vedla 5:4. Brankově se zápas uklidnil, dobrušťačky přidaly další tři branky a vypadalo to na jasnou výhru. Soupeřky ze Startu však dvěma slepenými brankami utkání zdramatizovaly, ovšem ani hra v šesti jim další gól nepřinesla. Dobruška se tak radovala z další výhry a celkově tak mohla slavit celkové pěkné třetí místo ve 2. lize juniorek. 


STARŠÍ ŽÁKYNĚ

FBC DOBRUŠKA x FBC ČESKÁ SKALICE  17:9
FBC DOBRUŠKA x FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO  11:7
FBC DOBRUŠKA x FBC DRACI LANŠKROUN  13:1

Žákyně si svůj poslední turnaj nechaly na domácí půdu. Tam mohly převzít pohár za konečné třetí místo v soutěži v případě, že zvládnou všechna tři utkání. V prvním zápase si jednoznačně poradily s Českou Skalicí. Druhé utkání proti Orlicko-Třebovsku bylo asi nejlepším výkonem v sezoně od holek. A po pěkném výkonu tak porazily holky i druhého sobotního soupeře. Na závěr přišla další jednoznačná výhra a sice proti Lanškrounu. Žákyně se tak mohly radovat ze zisku třetího místa a oslavit tak sezónu, ve které zaznamenaly velký herní posun. 


MLADŠÍ ŽÁCI

FBC DOBRUŠKA x TATRAN HOSTINNÉ  2:2
FBC DOBRUŠKA x FBC TRUTNOV  2:3
FBC DOBRUŠKA x FBC DRACI LANŠKROUN  4:0
FBC DOBRUŠKA x FBK DRACI HOŘICE  3:1

Poslední turnaj mladších žáků zhodnotil trenér Jirka Skladowski: "Poslední ligový turnaj sezony jsme sehráli v Rokytnici, kde má náhradní domácí prostředí Lanškroun. Jako trenérovi se mi turnaj hodnotil velmi dobře. Ve všech utkáních jsme byli herně lepší a obzvláště zápas s Lanškrounem byl naší herní exhibicí. Děti za mne sehrály nejlepší utkání za celou dobu co je vedu od prnďat a zúročily vše co jsme je učili. Kdybych chtěl hledat chyby v turnaji, jednalo by se asi o nešťastný gól po náhozu od Trutnova osm sekund před koncem. Ukázalo se, že se nám lépe hraje se soupeři, kteří chtějí hrát florbal a nikoliv nahazovanou. Po posledním turnaji musím poděkovat Ondrovi, Adamovi a Lukášovi, kteří se se mnou věnovali dětem celou sezonu , byť měli plnou hlavu maturitního ročníku."


PŘÍPRAVKA

Nejmladší kategorie zvládla závěrečný turnaj v Jičíně. Kluci si zahráli proti Jičínu, Rtyni, Hořicím a Hradci Králové a užili si tak další turnaj, který byl v tomto ročníku posledním. Na závěr kluci za své letošní počínání dostali, medaile, pohár a šampáňo.