Související zápasy

Poslední hrací víkend v roce 2022

Poslední hrací víkend v roce 2022 se představili muži a ženy A, mladší žáci a elévky. Níže najdete report z turnajů a zápasů jednotlivých kategorií.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x ŠPINDL UBALS TJ SPARTAK VRCHLABÍ  3:3
FBC DOBRUŠKA x IBK HOLICE 6:8

Mužský A tým chtěl navázat na povedené vystoupení z domácího turnaje odehraného čtrnáct dní nazpět a přivézt další body tentokrát z Jilemnice. Zápas ve studené hale, kde zamrzlo snad všechno včetně času začali proti Špindlu skvěle. I přes oslabení v úvodu se při početní nevýhodě dokázal prosadit Flegl. Dále aktivnější byla Dobruška, ale i domácí si dokázali vytvořit šance. Druhá třetina začala pro dobrušťáky dobře a na 2:0 zvyšoval Moravec a vypadalo to se zápasem pro Dobrušku čím dál lépe. Bohužel i přes ubráněnou přesilovku domácích se v dalším útoku Špindl prosadil a snížil na rozdíl jedné branky. Nicméně o dvě minuty později vrátil dvoubrankové vedení Dobrušce Janeček. Do třetí části tak chtěla Dobruška udržet náskok a hrát stejně jako první dvě třetiny. To se dařilo skoro po celou dobu třetí třetiny, ale soupeř pět minut před koncem sáhl ke hře bez brankáře a to se mu vyplatilo. Čtyři minuty před koncem snížil brankou na 2:3 a drama pokračovalo. Dobruška sice dobře bránila a dostávala se k ohrožení prázdné branky, ale nedokázala zatlouct pomyslný poslední hřebík a tak v závěrečném tlaku se dvě vteřiny před koncem ještě radovali domácí, když se k nim po závaru odrazil míček, který stačili zahrát do odkryté klece a vyrovnat skóre zápasu.

Druhý zápas měl mít klidnější průběh, ale opak byl pravdou. Dobruška sice zvládla úvodní třetinu a přehrála Holice 2:1. Od druhé části se ale do zápasu dostali i Holice, které byly v soubojích agresivnější a dobrušťáci neměli šanci dostat se ke své kombinační hře. Výsledkem toho bylo, že v druhé části se Holice dokázaly čtyřikrát prosadit a Dobruška pouze dvakrát a rázem se šlo za nepříznivého stavu pro Dobrušku do třetí části. Ta začala ze strany Dobrušky hrůzostrašně. Holice dokázaly vstřelit další tři branky a vedly rázem o čtyři branky. Dobrušťáci se nevzdali a dokázali ještě dvěma brankami snížit skóre, ale víc nestihli a Holice tak vrátily Dobrušce porážku z úvodního zápasu sezóny.

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ  12:2 (2:1, 7:1, 3:0)

Už tradiční soupeř před Vánocemi je pro dobrušské ženy tým ze Rtyně. Třetí ze čtyř společných utkání tuto sezónu se odehrálo tentokrát na hřišti ve Rtyni. První třetina začala celkem vlažně, a i když byl míček víc na hokejkých hráček Dobrušky, bylo z toho po první třetině jen úzké vedení 2:1. Do druhé třetiny ale dobrušské ženy zaply na další rychlost a sedmi brankami rozhodly o vývoji utkání, které se v poslední třetině už jen dohrávalo a ve kterém dobrušťačky stihly přidat ještě další tři branky. Poslední zápas v roce tak ženy zvládly nejlépe jak mohly a přezimují na čtvrté příčce tabulky. Do konce základní části jim zbývá ještě sedm utkání.