Související zápasy

FBC Dobruška
80_20230313_080541.jpg

Pořádná dávka zápasů o víkendu, v akci šest dobrušských týmů

Elévové, starší žákyně, juniorky, ale i oba mužské týmy a ženské áčko bojovalo o víkendu ve svých zápasech.


MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x SOKOLI PARDUBICE B  8:1
FBC DOBRUŠKA x SPV PARDUBICE 3:4

Sestava: Jiroud, König - Jirák, Chaloupka, Oubrecht, Holeček, Matějů, Hroch - Moravec, Čtvrtečka, Flegl, Grulich, Kollert, Černý, Čejpa, Růžička, Janeček

Mužské áčko cestovalo v sobotu do zasněžené Rokytnice. Venkovní kalamita první zápas nijak neohrozila a tak mohli muži poprvé v sezóně nastoupit proti pardubickým sokolům. Muži se poprvé představili v nových dresech, které je teď budou zdobit. Na první zápas oblékli bílou variantu a ta jim přinesla hned štěstí. Na ještě vloni domácím hřišti se se zkušeným soupeřem Dobruška rychle ujala vedení a dále po ubráněné přesilovce soupeře dokonce zvýšila náskok na 2:0. Tímto skóre také skončila první třetina. Míček byl více na hokejkách dobrušťáků, a ti díky své aktivitě přidali další tři branky ve druhé části. V poslední třetině zápasu pokračovala dobrá hra Dobrušky a i v této části dali všechny branky naši muži, bohužel ta poslední byla vlastní a skončila v naší síti. Po dobrém výkonu tak prvního pardubického soupeře z víkendu porazili muži 8:1. 

Branky a asistence: 3. Moravec (Čtvrtečka), 10. Janeček (Jirák) , 17. Čtvrtečka, 18. Flegl (Čtvrtečka), 27. Moravec (Černý), 33. Černý (Grulich), 37. Černý (Holeček), 42. Moravec (Grulich)
Zákroky gólmana: Jiroud - 13

Druhý zápas byl jasný cíl, oplatit SPV porážku z prvního vzájemného střetnutí v sezóně. Do zápasu vstoupili naši muži opět dobře, už po dvou minutách svítilo skóre 1:0 pro Dobrušku. Soupeř ale dokázal smolným gólem srovnat v šesté minutě na 1:1. Dál se pokračovalo spíše ve vlažnějším tempu, poctivá obrana Pardubic s výborným gólmanem, která hledala dlouhými balonky číhající útočníky. Další branku ale první třetinu diváci neviděli a tak se pokračovalo druhým dějstvím. Dobrušťáci začali opět dobře, po čtyřech minutách hry dokázali vstřelit dvě branky a odskočit na 3:1. Bohužel ani tohle vedení dlouho nevydrželo, o další dvě minuty později potrestali pardubičtí další dvě chyby a srovnali skóre na 3:3. Do třetí části se šlo s jasným úkolem, nepřizpůsobovat se tempu soupeře a zvýšit aktivitu na útočné polovině. Dobruška si vypracovala další šance, bohužel je už nedokázala proměnit a v závěru zápasu byla nabídnuta Pardubicím výhoda v podobě trestného střílení, které soupeř dokázal proměnit a uzmout vedení v zápase na svou stranu. Poslední tři minuty zkusili dobrušťáci ještě hru v šesti, ale ani ta ke kýženému vyrovnání nepomohla. Muži tak i napodruhé prohráli pouze o gól.

Branky a asistence: 2. Černý (Grulich), 22. Matějů (Janeček), 24. Kollert (Černý)
Zásahy brankářů: König - 11, Jiroud - 0


ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x TORPEDO HAVÍŘOV 5:4p
Sestava - Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Zeisková, Horáková - Poláčková, Vávrová, Peterová D., Bašová M., Bartošová, Buchalová, Peterová S., Eimannová, Jedličková, Březovská, Andršová

Branky a asistence: 1. Bartošová (Buchalová), 23. Vávrová (Poláčková), 28. Jedličková (Horáková), 51. Vávrová (Ulbrichová)
Zásahy brankáře: Špačková - 30

Ženskému áčku začalo letošní play-off. Jako soupeře jim první kolo určilo tým Havířova, který rozhodně není snadný soupeř, ale zároveň to je soupeř, kterého ženy mají určitě možnost porazit. Sobotní zápas začal před neuvěřitelnou kulisou 201 diváků, kteří přišly naše ženy podpořit do domácí haly v Pulicích, skvělě. Hned po půl minutě se radovaly dobrušské hráčky z prvního gólu. Aktivita byla především na hokejkách domácího družstva, nicméně soupeř hrozil z nebezpečných protiútoků a občas zle zatápěl dobrušské obraně. Druhá branka Dobrušky ne a ne přijít a tak se z dalšího zápisu v utkání radovali hosté, když se prosadili v jedenácté minutě po dorážce a srovnali skóre na 1:1. Druhá část začala mnohem lépe a po třech minutách šla Dobruška do vedení 2:1. V polovině zápasu přidali domácí další branku a odskočili tak do dvoubrankového vedení. To vydrželo pouhých pět minut, když se poté individuálně prosadila po úniku hostující hráčka a snížila na 2:3. Třetí třetina začala celkem opatrně a Havířov byl ve svých útocích dál nebezpečný a po šesti minutách hry srovnal skóre na 3:3. Domácí Dobruška se poté hnala za vedoucí brankou, na kterou se sice hodně nadřela, ale v desáté minutě třetí třetiny se dočkala, opět si vzala zpět vedení 4:3. Bohužel po dalších dvou minutách o něj dost lacině přišla, když havířovské hráčky srovnaly ze standartní situace. O vítězství v zápase mohly dobrušské hráčky rozhodnout doslova v poslední třetině, když po jasném faulu před brankou Havířova nařidili sudí trestné střílení. To však hostující brankářka zlikvidovala a šlo se tak do prodloužení. V něm se bohužel po pěti minutách individuálně prosadila nejzkušenější hráčka hostů a dokázala tak zařídit první bod v sérii pro Havířov. 

Komentář domácích Černý Jan (Trenér):
Díky skvělým divákům, kteří nám udělali parádní kulisu. My jim můžeme slíbit, že se zítra popereme o to, abychom sérii vrátili zpátky do Dobrušky. Vyrovnaný zápas, ve kterém jsme nezužitkovali momenty, ve kterých jsme byli lepší. Chyběl nám dnes v několika momentech i důraz. Je to 1:0. Pořád máme o co hrát a zítra si jedeme pro bod. Posíláme pozdrav Elišce na pohotovost a doufáme, že bude po takovém zákroku hlavně v pořádku
Komentář hostů Březina Josef (Trenér):
Dnešnímu zápasu play-off nechybělo vůbec nic, jak nasazení obou týmů tak zaplněná hala. Chci tímto poděkovat holkám za jejich výkon a zaslouženě si vezeme domů 3 body. Soupeři děkujeme za fér utkání a přejeme jim zítra šťastnou cestu k nám jak říkají jejich fanoušci na Moravu a Slezsko.

TORPEDO HAVÍŘOV x FBC DOBRUŠKA 2:5
Sestava - Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Zeisková, Horáková - Poláčková, Vávrová, Peterová D., Bašová M., Bartošová, Buchalová, Peterová S., Eimannová, Jedličková, Březovská, Andršová

Branky a asistence: 8. Poláčková, 15. Peterová D. (Poláčková), 21. Buchalová (Špačková), 45. Poláčková (Vávrová), 46. Bašová M. (Bartošová)
Zásahy brankáře: Špačková - 23

Zklamání z prvního zápasu chtěly ženy napravit hned druhý den v Havířově, kde to od počátku byla úplně jiná písnička. Dobruška byla v první části jasně lepší. Velmi poctivá do obrany nepouštěla havířovské ženy do nebezpečných situací a sama byla v útoku produktivní. První třetinu viděli diváci dvě branky a obě z hokejek dobrušských hráček, kteří si vypracovaly i trestné střílení, které bohužel i napodruhé v této sérii vychytala gólmanka soupeře. Po minutě druhé části se radovala Dobruška potřetí a zaslouženě tak navýšila náskok na 3:0. V polovině zápasu se ukázal také soupeř, když dokázal zachytit rozehrávku a střelou k tyči snížit na 3:1. Nicméně další slovo měla Dobruška, dvěma brankami zkraje třetí třetiny vlastně rozhodla o druhém vítězství. Nezměnilo na tom ani už ani závěrečné power-play domácích a snížení v přesilovce na konečných 2:5. Dobruška tak vrátila Havířovu porážku a rozhodně se ve třetím zápase, který se bude konat už tuto středu 15. 3. 2023 od 20:00 na domácí palubovce v Dobrušce!

Komentář domácích Březina Josef (Trenér):
Už při rozcvičce jsme byli v hlavách asi ještě v Dobrušce a holky nebyly na utkání vůbec připravené. Od toho se pak odvíjel celý zápas a bylo to špatný. Vůbec nám to nelepilo, spousta střel šla do bloku nebo metr mimo, koncovka špatná. Dobruška potrestala naše chyby a byla velice efektivní. Na středeční rozhodující zápas se musíme mnohem lépe připravit. Díky soupeři za zápas, šťastnou cestu a ve středu naviděnou.
Komentář hostů Černý Jan (Trenér):
Dneska k tomu nemám moc co dodat. Skvěle odmákáno od holek. Zápas jsme zvládli a Havířovu jsme toho dnes moc nedovolili. Velmi poctivý výkon. Díky za zápas, našim fanouškům za podporu, vytvořili nám tady domácí prostředí. Zdravíme všechny u onlinu a jak jsme slíbili, vezeme všem fanouškům rozhodnutí této série na domácí palubovku. Diky a ve středu znovu na značkách začínáme od nuly.MUŽI B

FBC DOBRUŠKA B x  FBC SOKOL PŘEDMĚŘICE  1:13
FBC DOBRUŠKA B x  TJ SOKOL JAROMĚŘ 2:11

Béčko a jejich další turnaj tentokrát v Jaroměři proti favoritům soutěže úspěšný nebyl. Bengo si vyzskoušeli jak červené tak i bílé nové dresy, ale ani oni sobotní smůlu nových červených dresů neprolomili. V prvním zápase nestačili na Předměřice, v tom druhém dlouho drželi krok s Jaroměří, ta však ve druhé polovině zápasu dokázala odskočit a zajistit si rozhodující náskok. Béčko tak z Jaroměře odjelo bez bodu.


JUNIORKY

FBC DOBRUŠKA x  FBC PITBULLS KOLÍN 12:5

Co se nepovedlo v sobotu mužům A ani B a ani ženskému áčku, se povedlo v neděli juniorkám, které také zápasově pokřtili nové dresy. V neděli cestovali do krásné haly Borky v Kolíně k jedinému zápasu právě s domácím Kolínem. Holky zvolily novou červenou sadu dresů a od první třetiny to vypadalo, že je bude čekat stejný osud jako všechny naše ostatní týmy v sobotních zápasech. Od druhé třetiny ale holky zabraly a díky lepšímu pohybu dostávaly soupeře pod tlak a přidávaly branky. Hlavně díky povedené druhé třetině, ve které daly holky šest branek, mohly slavit dvanáctigólové vítězství. I nové červené dresy se tak dočkaly vítězného zápasu! 


STARŠÍ ŽÁKYNĚ

FBC DOBRUŠKA x TATRAN HOSTINNÉ 11:12
FBC DOBRUŠKA x HAGA PARDUBICE 8:6
FBC DOBRUŠKA x FBC DOBRÉ 6:8

Nedělní turnaj v nedalekém Dobrém holky odehrály další tři zápasy. Všechny poměrně vyrovnané, ze kterých byla jedna výhra. Škoda, že nedokázaly holky vydržet v koncentraci po celý zápas, mohly se určitě radovat z více výher. Protože když zabraly, dokázaly na hřišti vládnout. Turnaj tak ukázal, že musí zapracovat hlavně na zodpovědném výkonu po celý zápas. 


ELÉVOVÉ

Elévové si po jarních prázdninách zahráli na turnaji v Náchodě, kde se postupně střetli s Náchodem, Hradcem Králové a Jičínem.