Související zápasy

Pořádná dávka zápasů o víkendu, v akci šest dobrušských týmů

Elévové, starší žákyně, juniorky, ale i oba mužské týmy a ženské áčko bojovalo o víkendu ve svých zápasech.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x SOKOLI PARDUBICE B  8:1
FBC DOBRUŠKA x SPV PARDUBICE 3:4

Sestava: Jiroud, König - Jirák, Chaloupka, Oubrecht, Holeček, Matějů, Hroch - Moravec, Čtvrtečka, Flegl, Grulich, Kollert, Černý, Čejpa, Růžička, Janeček

Mužské áčko cestovalo v sobotu do zasněžené Rokytnice. Venkovní kalamita první zápas nijak neohrozila a tak mohli muži poprvé v sezóně nastoupit proti pardubickým sokolům. Muži se poprvé představili v nových dresech, které je teď budou zdobit. Na první zápas oblékli bílou variantu a ta jim přinesla hned štěstí. Na ještě vloni domácím hřišti se se zkušeným soupeřem Dobruška rychle ujala vedení a dále po ubráněné přesilovce soupeře dokonce zvýšila náskok na 2:0. Tímto skóre také skončila první třetina. Míček byl více na hokejkách dobrušťáků, a ti díky své aktivitě přidali další tři branky ve druhé části. V poslední třetině zápasu pokračovala dobrá hra Dobrušky a i v této části dali všechny branky naši muži, bohužel ta poslední byla vlastní a skončila v naší síti. Po dobrém výkonu tak prvního pardubického soupeře z víkendu porazili muži 8:1.

Branky a asistence: 3. Moravec (Čtvrtečka), 10. Janeček (Jirák) , 17. Čtvrtečka, 18. Flegl (Čtvrtečka), 27. Moravec (Černý), 33. Černý (Grulich), 37. Černý (Holeček), 42. Moravec (Grulich)
Zákroky gólmana: Jiroud - 13

Druhý zápas byl jasný cíl, oplatit SPV porážku z prvního vzájemného střetnutí v sezóně. Do zápasu vstoupili naši muži opět dobře, už po dvou minutách svítilo skóre 1:0 pro Dobrušku. Soupeř ale dokázal smolným gólem srovnat v šesté minutě na 1:1. Dál se pokračovalo spíše ve vlažnějším tempu, poctivá obrana Pardubic s výborným gólmanem, která hledala dlouhými balonky číhající útočníky. Další branku ale první třetinu diváci neviděli a tak se pokračovalo druhým dějstvím. Dobrušťáci začali opět dobře, po čtyřech minutách hry dokázali vstřelit dvě branky a odskočit na 3:1. Bohužel ani tohle vedení dlouho nevydrželo, o další dvě minuty později potrestali pardubičtí další dvě chyby a srovnali skóre na 3:3. Do třetí části se šlo s jasným úkolem, nepřizpůsobovat se tempu soupeře a zvýšit aktivitu na útočné polovině. Dobruška si vypracovala další šance, bohužel je už nedokázala proměnit a v závěru zápasu byla nabídnuta Pardubicím výhoda v podobě trestného střílení, které soupeř dokázal proměnit a uzmout vedení v zápase na svou stranu. Poslední tři minuty zkusili dobrušťáci ještě hru v šesti, ale ani ta ke kýženému vyrovnání nepomohla. Muži tak i napodruhé prohráli pouze o gól.

Branky a asistence: 2. Černý (Grulich), 22. Matějů (Janeček), 24. Kollert (Černý)
Zásahy brankářů: König - 11, Jiroud - 0

ŽENY A

FBC DOBRUŠKA x TORPEDO HAVÍŘOV 5:4p
Sestava - Špačková (Dubská) - Ulbrichová, Bašová V., Zeisková, Horáková - Poláčková, Vávrová, Peterová D., Bašová M., Bartošová, Buchalová, Peterová S., Eimannová, Jedličková, Březovská, Andršová

Branky a asistence: 1. Bartošová (Buchalová), 23. Vávrová (Poláčková), 28. Jedličková (Horáková), 51. Vávrová (Ulbrichová)
Zásahy brankáře: Špačková - 30

Ženskému áčku začalo letošní play-off. Jako soupeře jim první kolo určilo tým Havířova, který rozhodně není snadný soupeř, ale zároveň to je soupeř, kterého ženy mají určitě možnost porazit. Sobotní zápas začal před neuvěřitelnou kulisou 201 diváků, kteří přišly naše ženy podpořit do domácí haly v Pulicích, skvělě. Hned po půl minutě se radovaly dobrušské hráčky z prvního gólu. Aktivita byla především na hokejkách domácího družstva, nicméně soupeř hrozil z nebezpečných protiútoků a občas zle zatápěl dobrušské obraně. Druhá branka Dobrušky ne a ne přijít a tak se z dalšího zápisu v utkání radovali hosté, když se prosadili v jedenácté minutě po dorážce a srovnali skóre na 1:1. Druhá část začala mnohem lépe a po třech minutách šla Dobruška do vedení 2:1. V polovině zápasu přidali domácí další branku a odskočili tak do dvoubrankového vedení. To vydrželo pouhých pět minut, když se poté individuálně prosadila po úniku hostující hráčka a snížila na 2:3. Třetí třetina začala celkem opatrně a Havířov byl ve svých útocích dál nebezpečný a po šesti minutách hry srovnal skóre na 3:3. Domácí Dobruška se poté hnala za vedoucí brankou, na kterou se sice hodně nadřela, ale v desáté minutě třetí třetiny se dočkala, opět si vzala zpět vedení 4:3. Bohužel po dalších dvou minutách o něj dost lacině přišla, když havířovské hráčky srovnaly ze standartní situace. O vítězství v zápase mohly dobrušské hráčky rozhodnout doslova v poslední třetině, když po jasném faulu před brankou Havířova nařidili sudí trestné střílení. To však hostující brankářka zlikvidovala a šlo se tak do prodloužení. V něm se bohužel po pěti minutách individuálně prosadila nejzkušenější hráčka hostů a dokázala tak zařídit první bod v sérii pro Havířov.