Související zápasy

FBC Dobruška
42_20221031_103245.jpeg

Ohlédnutí za dalšími zápasy ženského áčka

Poslední říjnový víkend se představily opět naše ženy na domácí palubovce. Nejprve se v sobotním derby utkání střetly s hradeckým IBK a v neděli pak přivítaly Jihlavu.

FBC DOBRUŠKA x IBK HRADEC KRÁLOVÉ 5:6 (2:1,1:0,2:5)

Do derby vstoupily dobrušské ženy náramně, už po šesti minutách dokázaly vstřelit branku a jít do vedení. Aktivní hra dělala hradeckému, a domácí měly herní převahu. Nicméně na první branku dokázaly ještě hosté zareagovat z přesilové hry. Ale hned po dvanácti vteřinách Dobruška opět odskočila. Hra pokračovala ve stejném duchu i dále, dobrušské ženy dál předváděly aktivní hru a do šancí pouštěly soupeře jen sporadicky. Druhá třetina byla ještě více v moci domácích hráček, ale gólově se podařilo prosadit pouze jednou a po druhé části tak svítilo skóre 3:1, i když obraz hry by napovídal spíš většímu gólovému rozdílu. Třetí část přinesla pro oko nezaujatého diváka velké drama. Hradec dokázal po dvou nenápadných akcích srovnat, nejprve nesmyslně nařízeným nájezdem snížil skóre a ani ne po minutě srovnaly skóre na 3:3. Poté nastala patnáctiminutovka jak na houpačce, nejprve odskočila Dobruška, Hradec dokázal reagovat a navíc odskočit o branku, pak dotahovala zase Dobruška. Bohužel z této závěrečné přestřelky vyšel vítězně Hradec, který dokázal dvě minuty před koncem rozhodnout šestou brankou v zápase. V tomto zápase i přes velkou herní převahu tak bere body soupeř a utržil tak první porážku našim ženám v lize na domácí palubovce.

Komentář domácích Černý Jan (Trenér):
Dnes si troufnu říct, že jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme to včas prokázat gólově. Do druhého gólu hostů jsme soupeře pustili k zakončení maximálně po našich chybách, což se nám stalo na konci zápasu osudným. Pro nás škoda, že jsme nerozhodli zápas v prvních dvou třetinách, kde jsme na to měli šancí dost. Když k tomu připočteme i zbytečně vyhecovaný konec zápasu některými podivnými rozhodnutími a našimi chybami, které jsme nedokázali uhasit, tak z toho je bohužel první domácí porážka. Jedeme dál, společně prohra, společně výhra. Zítra znovu na značkách. Děkujeme našim skvělým fanouškům, kteří si opět našli cestu do haly a podporovaly nás po celý zápas.
Komentář hostů Janeček Josef (Trenér):
Dobruška svůj účelný florbal piluje už několik let a je v něm stále lepší a lepší. Těžko se tu bude hrát každému soupeři, nejinak to bylo i pro nás, ale také námi zvolený florbal byl dnes účelný. Při obraných činnostech bylo na naší straně často štěstí, ale to k odhodlanému výkonu patří. Dopředu jsme dnes tolik netvořili, ale dařilo se nám trestat chyby soupeře na jedničku. Obrovská pochvala holkám za koncentraci po celou dobu utkání a vydřené tři body. Díky soupeři za skvělý zápas především pro oko nezaujatého diváka.


FBC DOBRUŠKA x SK Jihlava 3:1 (2:0,0:0,1:1)

Na nedělní den přišel na program zápas se soupeřem z Vysočiny. Jihlavský celek letos nemá špatné výsledky a v případě výhry nad Dobruškou by se dotáhnul do první čtyřky tabulky. Domácí ženy ale tohle rozhodně nechtěly připustit a po sobotní prohře v derby, si chtěly napravit reputaci a Jihlavu doma porazit. Už od začátku utkání vypadal obraz hry podobně jako v sobotním zápase proti Hradci. Nutno ale dodat, že jihlavské ženy bránily velmi poctivě a spousta dobrušských pokusů skončilo na připravených blocích. Dvě situace z první třetiny se ale podařilo zahrát skvěle a po první třetině svítil na světelné tabuli výsledek 2:0. Druhá část nepřinesla co se týče skóre nic, hra ale pokračovala v zajetých kolejích první třetiny. Dobruška dál dobývala jihlavskou branku a snažila se svou herní převahu přetavit v góly. Branky druhá třetina nepřinesla a do třetí části se pokračovala za stejného stavu. Ve třetí části se snažila Jihlava více útočit, ale Dobruška pozorně bránila a k ničemu soupeře nepustila. Třetí branka domácích přišla po šesti minutách třetí části a vypadalo to, že si domácí dojdou pro klidné vítězství. Pět minut před koncem stihla Jihlava ještě zkorigovat skóre brankou a trochu znérvoznět domácí. Nicméně do konce zápasu už se nic nestalo a Dobruška tak slaví další tři body do tabulka. 

Díky vítězství nad Jihlavou se Dobruška stále drží v první čtyřce tabulky a na druhé místo ztrácí pouhý bod. 

Komentář domácích Vidlák Tomáš (Asistent trenéra):
Dnes jsme byli od začátku lepším týmem a šli jsme si cílevědomě za vítězstvím. Zodpovědným výkonem v obraně jsme soupeře příliš nepouštěli do hry a sami jsme byli aktivní v útočné fázi. Během celého víkendu jsme měli problémy s proměňováním šancí, na čemž zapracujeme a příště budeme ještě lepší. Děkuji soupeři za utkání a našim holkám za celý odmakaný víkend.
Komentář hostů Komenda Roman (Trenér):
Nepodchytili jsme začátek zápasu a první třetinu se protrápili. Další části jsme dobře odehráli a vatvářeli si dobré situace, ale nedařilo se nám v koncovce. Děkuji holkám a soupeři.