Související zápasy

FBC Dobruška

O víkendu v akci muži B i C, a také žáci a žákyně

Florbalová sezóna už se rozjela naplno a tento víkend byly kromě A družstev v akci další čtyři naše týmy! Mužské béčko a céčko mělo na programu domácí turnaj. Poprvé se v sezóně představily také starší žákyně a starší žáci stihli odehrát dva turnaje během čtyř dnů!

MUŽI B

FBC DOBRUŠKA B x TJ SOKOL JAROMĚŘ 4:7ť
FBC DOBRUŠKA B x FBC DOBRUŠKA-DOBRÉ C 6:8

Béčko nenavázalo na úspěšný první turnaj a z domácí palubovky při sobotním turnaji bohužel body nepřipsali. V prvním zápase byli i mírně lepším týmem, ovšem soupeř z Jaroměře vyučoval v efektivitě a během prvních dvou třetin rozhodl o výhře. Dobrušťákům chyběl v tomto zápase větší tlak do branky a proměňování svých šancí.

To druhý zápas sliboval zajímavější podívanou. Derby našeho B a C týmu, jehož jádro tvoří hroši z Dobrého, kteří se před sezónou stěhovali právě do našeho klubu. Ti také začali lépe a během prvních dvou třetin si zajistili sedmi brankami pohodlný náskok. Muži z B-týmu rozvlnili síť pouze jednou. Ovšem třetí třetina, to byla velká stíhací jízda v podání béčka, které dokázalo vstřelit pět branek v rozmezí devíti minut! Bohužel ani to ale na body v tomto zápase nestačilo.

MUŽI C

FBC DOBRUŠKA-DOBRÉ C x FBC TRUTNOV B 4:5
FBC DOBRUŠKA-DOBRÉ C x FBC DOBRUŠKA B 8:6

Céčko v prvním zápase sezóny přivítalo Trutnov. Hroši na soupeře vlétli a po první třetině to bylo 4:1 a celkem jasná záležitost. Ovšem ve druhé třetině doberáci prohospodařili dvě dvojité přesilové hry a i s trochou smůly nedokázali v této části hry skórovat a upevnit tak vedení v zápase. Trutnováci, posilnění odbráněnou druhou třetinou, si nechali síly do poslední části a čtyřmi brankami otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Ani závěrečný tlak mužů z céčka nedokázal se skóre utkání už nic změnit. První zápas v sezóně tak skončil pro muže prohrou.

STARŠÍ ŽÁCI

FBC DOBRUŠKA x FBC HRADEC KRÁLOVÉ B 4:2
FBC DOBRUŠKA x FBK JIČÍN 12:7
FBC DOBRUŠKA x FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO B 8:8
FBC DOBRUŠKA x FBK HOŘICE 2:13

Ve čtvrtek a v neděli odehráli své první turnaje také naši starší žáci, a to v České Třebové. Vstup do sezóny jim vyšel skvěle a ve čtvrtek vyhráli oba zápasy. V neděli už bohužel tak úspěšní nebyli a odvezli si remízu a prohru. Nicméně výkony v prvních dvou turnajích je motivací do další práce. Další turnaj mají na programu na domácím hřišti v neděli 22. 10. 2023.

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

FBC DOBRUŠKA x HAGA PARDUBICE 2:7
FBC DOBRUŠKA x IBK HRADEC KRÁLOVÉ 2:21
FBC DOBRUŠKA x FBK JIČÍN 2:9

I přes to, že holky všechny 3 zápasy prohrály, projevily velkou snahu a zápal. Soupeřky hrály důrazně a měly v této kategorii více odehráno, ale holky si z tohoto turnaje odváží hlavně zkusšenosti. Příště to snad vyjde a odvezeme si výhru!