Související zápasy

FBC Dobruška
99_20230917_200213.jpg

O víkendu byly v akci dva mužské týmy

Páteční večer patřil mužskému áčku, které poprvé na domácí palubovce hostilo divizní utkání. V sobotu poté rozjelo sezónu i mužské béčko, na ty čekaly první zápasy v Trutnově.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x FTC VYSOKÉ MÝTO  4:2 (3:1,0:1,1:0)

sestava: König (Jiroud)- Jirák, Chaloupka, Moravec, Flegl, Čtvrtečka - Oubrecht (C), Verner, Černý, Kollert D., Grulich -  Holeček, Matějů, Růžička, Čejpa, Kulhánek, Kollert J., Hejhal
branky a asistence: Čtvrtečka (Oubrecht), Čtvrtečka (Moravec), Flegl (Chaloupka), Moravec (Oubrecht)
zásahy brankářů:
König - 25


První domácí divizní utkání mělo hned na začátku parádní představení. Překvapení v podobě vystoupení A-týmu dobrušských žen, které tentokrát místo dresu oblékly roztleskávačské úbory a rozproudili nejen publikum v hale hned v úvodu. Dobrušťáci ale do utkání vstoupili špatně, hned ve druhém střídaní hosté z Vysokého Mýta potrestali ztrátu míčku a z protiútoku skórovali. Domácí se ale dál nenechali zaskočit a snažili se být aktivní. Díky tomu vybojovali hned ve třetí minutě přesilovou hru, kterou po minutě hry využil Čtvrtečka. V šesté minutě si po nešťastném zákroku zranil koleno domácí Růžička a utkání pro něho bohužel skončilo. Dobruška pokračovala dál v dobré první třetině a na konci desáté minuty přidal druhou branku v utkání Čtvrtečka. Aktivita domácích pokračovala i dále a na konci osmnácté minuty se prosadil Flegl a dobrušťáci šli do dvoubrankového vedení, které vydrželo i do první přestávky. Po změně stran to ale byli hosté, kteří více hrozili. Celou druhou část by asi radši domácí nejradši zahodili. V soubojích byli pomaleji a celkově byli aktivnější hosté z Vysokého Mýta. Obětavá obrana a dobře chytající brankář König však dovolili soupeři vsítit pouze jednu branku. Dobruška v této části zahrozila z několika protiútoků, které se ale nepodařily dotáhnout do gólového konce. Tato třetina tak znamenala pro domácí budíček aby ke třetí části přistoupili podstatně lépe. To se za mocného povzbuzování domácího publika a dobrušských roztleskávaček, které podporovaly celý zápas naše borce, povedlo. V poslední části zápasu to byl bojovný a obětavý výkon, kdy dobrušťáci nedali na hřišti nic zadarmo. V osmé minutě jim byla nabídnuta druhá přesilová hra v zápase, kterou po pěkné kombinaci všech hráčů završil gólovou střelou Moravec. Dobruška si tak vzala zpět dvoubrankové vedení. Zbylých deset minut v zápase bylo pro domácí velmi krušných. Hra byla rozháraná vyloučeními, které byly ale pouze na dobrušské straně. Nejprve dobrušťáci ustáli přesilovku v desáté minutě. Čtyři minuty před koncem bylo ale ještě hůře, Vysoké Mýto si vykoledovalo dokonce dvě vyloučení dobrušských hráčů, dělící od sebe půl minuty. Dobruška tak v závěru utkání bránila dvojnásobnou početní nevýhodu. Kterou za obrovského nasazení domácí ubránili. Do konce utkání zbývalo dohrát ještě minutu a půl v zápase, domácí muži si však už vedení pohlídali a po závěrečném hvizdu tak mohla naplno vypuknout radost z první domácí divizní výhry!

Komentář domácích Černý Jan (Vedoucí): Dneska první třetinu poctivý výkon a dobrá efektivita. Druhá třetina od nás šílená, takhle se nemůžeme prezentovat. Ve třetí části jsme ukázali naši bojovnost a došli si pro tři body. Výhra je pro Víťu, kterého zdravíme do nemocnice a věříme, že bude co nejdřív ok. Děkujeme fanouškům, kteří nám pomohli a podporovali nás celý zápas. A samozřejmě obrovské díky za překvapení od našeho cheerleader týmu žen za párádní nástup do divize a podporu!

Komentář hostů Dejdar Aleš (Vedoucí): Dozadu velmi slušný výkon, bohužel soupeř vyučoval efektivitu. Tlačili jsme se do skvělé obrany, hlavně druhá třetina byla v naší režii, ale soupeř to prostě vybojoval. Víme na čem zamakat a jedeme dál. Díky a gratulace...


MUŽI B

FBC DOBRUŠKA x FBC TRUTNOV B DTJ  3:2
FBC DOBRUŠKA x FBC HVĚZDY ČESKÁ SKALICE  18:6

Béčko chtělo navázat na dobré výkony z konce sezóny a sbírat pravidelněji body než v minulém ročníku. To se v Trutnově povedlo na jedničku. V prvním zápase si po celou dobu zápasu vedli herně lépe než domácí tým, a jen zahazování šancí stálo naše borce klidnější průběh zápasu. Nicméně závěr zápasu dobrušťáci zvládli a slavili tak první výhru. Do druhého utkání dne nastoupili naši muži proti pouze šesti hráčům na soupisce českoskalických, kteří měli už jedno utkání v nohách. Zápas tak dle toho i vypadal, a v poklidu hrající Dobruška is zastřílela a nasázela soupeři osmnáct branek. Škoda jen nepozornosti v obraně při ojedinělých protiútocích soupeře, který znamenal šest branek v dobrušské síti. Béčko tak rozjelo ročník skvěle a odváží si z Trutnova šest bodů.