Související zápasy

O víkendu byli v akci oba mužské týmy, juniorky, mladší žáci a také elévky

Celkem pět dobrušských kategorií se představilo v posledním březnovém víkendu v zápasech svých kategorií.

MUŽI A

FBC DOBRUŠKA x FBC LETOHRAD B  10:0
Branky: 10. Moravec, 19. Černý, 19. Hanuš, 20. Matějů, 27. Janeček, 31. Hanuš, 34. Flegl, 39. Flegl, 40. Oubrecht, 41. Matějů
Zásahy brankářů: König 10

FBC DOBRUŠKA x FBC TRUTNOV  4:8
Branky: 9. Moravec, 16. Černý, 41. Kollert, 42. Moravec
Zásahy brankářů:
Jiroud 14

Sestava: König, Jiroud - Jirák, Matějů, Oubrecht, Holeček, Hroch, Růžička - Flegl, Čtvrtečka, Moravec, Černý, Kollert, Grulich, Čejpa, Hanuš, Janeček

Áčko vyrazilo na další turnaj do nafukovací haly v Pardubicích. Prvním soupeřem jim bylo B družstvo divizního Letohradu. Po první třetině se do toho muži opřeli a soupeře nakonec zdolali deseti brankami a připsali si první vítězství na sobotním turnaji. Druhý zápas se dobrušťáci střetli s rivalem už z minulé sezóny, s Trutnovem, se kterým i letos naši muži soupeři v tabulce o lepší postavení. Úvodní část začali lépe trutnovští, kteří efektivně zakončovaly svoje protiútoky a určili tak ráz první třetiny pro sebe s vedením 3:1. Druhou část začala Dobruška skvěle, když se ji podařilo snížit na rozdíl jedné branky. To však bylo v této části ze strany Dobrušky vše. Následovala hrůzostrašná minuta, kdy Trutnov proměnil tři nabídnuté šance a opět odskočil, tentokrát na rozdíl tří branek. Šílená třetina pokračovala ještě dvěma inkasovanými brankami v síti Dobrušky a soupeř si tak zajistil pohodlné vedení do poslední části zápasu. Zmar dobrušťáků pokračoval i zkraje třetí části, hned po dvaceti vteřinách přidal Trutnov osmou branku a utnul dobrušské šance hned v úvodu. Dalších deset minut se nemohla Dobruška dostat ke smazání náskoku a korigování skóre přišlo až čtyři minuty před koncem, kdy se dva pokusy našich mužů ujaly a stanovily tak konečné skóre 4:8. V zápase, ve kterém soupeř trestal každým protiútokem s velkou efektivitou, tak zvítězila účelná hra. Dobruška je tak čtyři zápasy před koncem soutěže na šestém místě tabulky.

MUŽI B

FBC DOBRUŠKA B x FBC ČESKÁ SKALICE  8:3
FBC DOBRUŠKA B x OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ B  4:2

Dobrušské béčko po pěti prohrách zabralo a ze Rtyně odváží plný počet bodů za dvě výhry. Na nedělním turnaji si nejprve muži poradili s Českou Skalicí, které nastříleli osm branek. Ve druhém zápase bojovali s domácí Rtyní, se kterou hráli dlouho vyrovnaný duel, který rozhodla až závěrečná branka do odkryté klece. Béčko tak slaví šest bodů a před posledním turnajem drží naději na konečnou sedmou příčku v tabulce královehradecké ligy.

JUNIORKY

FBC DOBRUŠKA x IBK HRADEC KRÁLOVÉ  5:5
FBC DOBRUŠKA x HAGA PARDUBICE  9:1

Juniorky se podruhé v sezóně představily na domácí palubovce. V prvním utkání se dlouho nemohly dostat do tempa a hradecké soupeřky na naše juniorky vlétly jak uragán. I přes první dvě branky soupeřek, dokázaly naše holky na skóre reagovat a první třetina skončila stavem 3:3. Druhá část byla rozkouskovaná několika vyloučeními na dobrušské straně, se kterým si ale domácí obrana poradila. Střelecky byly aktivnější hradecké soupeřky, a dokázaly vstřelit i čtvrtou branku v zápase. Do třetí části tak nastupovaly naše juniorky s jednogólovým mankem, které dokázaly o jednu branku hradecké juniorky navýšit ve třetí části. Bojovný závěr ale patřil domácím juniorkám, které nejprve v přesilové snížily a poté čtyři minuty před koncem zápasu srovnaly na konečných 5:5.

Ve druhém zápase se proti celku ze chvostu tabulky dlouho domácí hráčky nemohly prosadit, až se ujala gólová střela v jedenácté minutě zápasu. Tento zápas byl o dobývání obrany Pardubic a o zachycení a ubránění protiútoků. Což se dobrušskám hráčkám dařilo. První část zvládly poměrem 3:1. Ve druhé třetině ještě zlepšily juniorky pohyb a zvýšily náskok o další dvě branky. Třetí část naše holky zpříjemnily domácím divákům dalšími čtyřmi brankami a pohodlně tak zvládly utkání výsledkem 9:1. V tuto chvíli jsou juniorky nan druhém místě a čekají je ještě tři zápasy do konce sezóny.

MLADŠÍ ŽÁCI A ELÉVKY

Mladší žáci odehráli svůj další turnaj tentokrát v Hořicích. Postupně hráli zápasy proti Trutnovu, Rtyni a domácím Hořicím. Kluci si vybrali špatný den a turnaj se jim moc nepovedl a určitě nepředvedli letos to nejlepší co umí. Ale někdy se daří, někdy prostě ne :-) Do konce sezóny však hrají ještě dva turnaje, kde znovu určitě předvedou výborné výkony.

Elévky na posledním turnaji v sezóně hrály ve Rtyni. Bojovaly v zápasech proti Pardubicím, Hradci Králové a domácí Rtyni. Na turnaji se opět předvedlo několik nových tváří, které si tak zkusily první opravdové zápasy. I přes to, že máme spoustu nových holek v elévkách, na tomto turnaji nastoupilo pouze šest našich nejmenších, které se ale s malou početní účastí na turnaji popraly statečně a všechny zápasy poctivě odmakaly.