Novou sezónu zahájili muži pohárem

První zápasy v nové sezóně odehráli muži A, kteří se představili o víkendu v 1.kole Poháru Českého florbalu.

Ještě ani neskončili letní měsíce a muži rozjeli soutěžní sezónu. Poprvé v historii se naše áčko přihlásilo do Poháru Českého florbalu. Los jim přiřadil pro první kolo těžké soupeře z národní ligy ( TJ Sokol Jaroměř) i divize (FTC Vysoké Mýto), dalšími soupeři byli exdivizní Žďár nad Sázavou a tým z pardubické ligy Chrudim. Formát prvního kola poháru je, že se utká každý s každým v tabulce a čtyři nejlepší postupují do druhého kola. V sobotu se tak muži utkali nejdříve s Vysokým Mýtem a s Chrudimí, v neděli je pak čekala domácí Jaroměř a Žďár.

Sobotní zápasy:
sestava: König, Oubrecht P. - Kováč, Chaloupka, Jirák, Holeček - Čtvrtečka (C), Kollert, Černý, Hanuš, Janeček, Flegl

FBC DOBRUŠKA x FTC VYSOKÉ MÝTO | 6:2

První zápas proti diviznímu soupeři začal parádně, hned po dvou minutách muži dokázali zužitkovat dva protiútoky a vedli rychle 2:0. Poté začalo více na míčku hrát Vysoké Mýto, omlazenému kádru ale chyběla přesnost, a když už se podařilo soupeři povedená akce, vždy ji. zablokovali dobrušští hráči nebo zastavil brankář König. Do druhé části ale Dobruška nevstoupila dobře, soupeř dokázal díky zvýšené aktivitě dvěma slepenými brankami srovnat skóre. Nicméně do konce třetiny se probrali opět dobrušťáci a znovu odskočili dokonce o tři branky. V poslední části zápasu pokračoval stejný scénář, pozorně bránící Dobrušku nedokázal soupeř z Mýta dostat pod větší tlak a přidat další branky. Naši muži už pak jen korigovali na konečných 6:2.

FBC DOBRUŠKA x FBK PIRÁTI SOKOL CHRUDIM | 15:4

Druhý zápas byl poznamenán velmi úzkým kádrem soupeře, který přijel bojovat v počtu 6+1. Od začátku byl tento zápas spíše o tom, jak se střelecky dokáží dobrušťáci prosazovat. Po první třetině bylo skóre 4:1 a dál narůstalo. Dobruška si s chutí zastřílela a přidala další branky a skóre se zastavilo až na počtu 15. Pozitiva z tohoto zápasu jsou kromě tří povinných bodů snad už jen příspěvky do klubové kasičky za první góly a podobné srandy.

Nedělní zápasy:
sestava: König, Jiroud - Kováč, Chaloupka, Oubrecht V., Holeček - Čtvrtečka (C), Kollert, Černý, Janeček, Jirák, Flegl, Janeček, Růžička, Hanuš

FBC DOBRUŠKA x TJ SOKOL JAROMĚŘ | 2:5

Na nedělní dopoledne muže čekal podstatně silnější soupeř než v sobotních utkáních - Jaroměř hrající národní ligu a ještě nedávno dokonce 1.ligu. Domácí hned v prvních dvou minutách ukázali, že to bude úplně jiné utkání než byli naši muži tento víkend zvyklí. Skórovali v prvních dvou střídáních a rychle to bylo 2:0. Když o další dvě minuty přidali další branku, nebyl to vůbec dobrý vstup do zápasu od Dobrušky. Červenobílí si však postupně začali zvykat na tempo hry a do konce třetiny již soupeře ke skórování nepustili. Ve druhém dějství zápasu se dobrušťáci stali rovnoceným soupeřem, z poctivé obrany vyráželi do útoku a dokonce soupeře párkrát kombinačně překvapili a díky aktivitě si vysloužili zkraje třetiny i přesilovku, kterou využil Kováč a když se o dvě minuty déle trefil Jirák bylo rázem na lavičce Dobrušky veseleji. Jaroměř sice stále občas zatopila a byla nebezpečným soupeřem, zároveň ale i dobrušťáci se hnali za vyrovnáním. Druhá třetina skončila a byla asi tím nejlepším co Dobruška tento víkend předvedla. Ve třetí třetině se vyrovnání bohužel nepovedlo, naopak soupeř potvrdil kvality a přidal další dvě branky. Nicméně z pohledu Dobrušky skvěle odmakaný zápas a výkon na kterém se dá stavět dál.

FBC DOBRUŠKA x HIPPOS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU | 4:4

Poslední soupeř ve skupině čekal muže exdivizní celek ze Žďáru. Zápas byl od začátku vyrovnaný a i tak skončili všechny jeho části i celkově. Soupeř dělal Dobrušce problémy dobrým přechodem do útočné fáze, naopak ani Dobruška se nezalekla a na útočné polovině hrála aktivně. Rozhodně patří všem pochvala, za bojovnost až do konce i přes nepříznivě se vyvíjecí skóre.

Celkově tak Dobruška posbírala 7 bodů a to ji stačilo na krásné druhé místo ve skupině a rozhodně dobrý pocit z předvedené hry, na které se dá dál v sezóně stavět.

V dalším kole čeká na Dobrušku soupeř z Vysočiny - SK Jihlava.
Zápas se bude hrát již tuto sobotu 27. 8. 2022 od 20:00 v hale v Rokytnici v Orlických horách.