Související zápasy

FBC Dobruška
9_20220905_141931.jpg
44_20221107_094922.jpg

Muži zlomili prokletí palubovky ve Vysokém Mýtě až ve čtvrtém zápase.

Sezónu začalo mužské áčko skvěle dvěma výhrami. Pak ale přišel smolný turnaj ve Vysokém Mýtě, kde naši muži prohráli i přes skvěle rozehrané oba zápasy nejprve se Špindlem a pak s Vysokým Mýtem B. Po měsíci se naši muži vraceli opět na palubovku do Vysokého Mýta na turnaj, kde sehráli další zápasy regionální ligy, tentokrát proti pardubickým celkům SPV a HAGA.

FBC DOBRUŠKA x SPV SLOVAN PARDUBICE 4:5 (3:0,0:2,1:3)

Pátý zápas sezóny a podruhé za sebou na úzkém hřišti ve Vysokém Mýtě chtěli muži zvládnout a naladit se opět na vítěznou vlnu. Zprvu se to dařilo náramně, první třetinu zvládla Dobruška skvěle a dokázala přehrát i přestřílet pardubický tým a vsítit tři branky. Od druhé části to začlo trochu skřípat, soupeř se chytnul proměněnou přesilovou hrou, kterou využil hned po třiceti vteřinách. Když pak přidali pardubičtí další, nutno říct štastnou, branku o sedm minut později bylo zaděláno na drama. To ale ve třetí části nechtěli dobrušťáci připustit a začít poslední část zápasu znovu aktivně a přidat branky. Do osudu zápasu, ale kromě neproměňování šancí Dobrušky proti skvěle chytajícímu brankáři SPV, zasáhl trochu nešetrně rozhodčí, který nesmyslně poslal Dobrušku opět do čtyř a navíc přidal osobní trest Oubrechtovi, který už tak do zápasu nezasáhl. Hned z nabídnuté přesilovky Pardubice srovnali skóre a začínalo se tak od nuly. Dobruška lehce přeskládala sestavu a snažila se opět dobývat branku soupeře. Pět minut před koncem dokázali muži vytěžit ze hry první přesilovku v zápase a měli tak možnost opět odskočit soupeři. Nabídnutou početní výhodu se podařilo přetavit v branku a čtyři minuty před koncem to vypadalo nadějně na zisk bodů. Bohužel ale Pardubice dokázaly proměnit dva rychlé protiútoky a půl minuty před koncem zápasu zasadily tvrdou ránu dobrušským hráčům, kterým nepomohla ani závěrečná hra v šesti. Třetí zápas po sobě tak skončil těsnou prohrou i přes to, že ho Dobruška měla skvěle rozehraný.

FBC DOBRUŠKA x HAGA PARDUBICE 9:3 (3:0,3:2,3:1)

Muži se ale museli rychle oklepat z prohry a nastoupit ke druhému zápasu na turnaji, proti dalšímu pardubickému soupeři. S Hagou už se muži potkali na prvním turnaji a bylo z toho vítězství 9:5. Devět branek se podařilo dobrušťákům vstřelit i v této odvetě, když branky muži rozvrhli přesně po třech do každé části zápasu. První třetinu vyhráli naši muži přesvědčivě 3:0 a navíc soupeře prakticky k ničemu nepustili. Druhá část začala také vesele, když po sedmdesáti vteřinách dokázali dobrušťáci přidat další dvě branky. Když v polovině zápasu svítilo na tabuli skóre 6:0, bylo zaděláno na dobrý výsledek. Nicméně i soupeř dokázal vystrčit drápky a následnými dvěma brankami korigoval stav utkání. Třetí třetina se ale nesla opět v duchu dobrušské hry a muži přidali další tři branky. Sedm minut před koncem se dokázali prosadit i pardubičtí, ale bylo to v tomto zápase naposledy. Dobruška tak zlomila prokletí palubovky ve Vysokém Mýtě a po třech těsných porážkách slaví konečně vítězství.

Další utkání mají na programu naši muži A opět až za měsíc.
V sobotu 3. 12. 2022 se představí naše mužské áčko poprvé na domácí palubovce v Dobrušce!